Rafiniranje surovega opija

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
25
Reaction score
19
Points
18
Pozdravljeni!

O tej temi sem preiskal ves splet in našel le nasprotujoče si informacije o njej. Ali ima kdo od tukaj prisotnih izkušnje z rafiniranjem/preoblikovanjem surovega surovega opija v dimljen opij / chandoo? Še posebej me zanima fermentacija. Preprosto ne morem verjeti, da je treba substanco obdelati z apergillus niger alias plesnijo .
Kako naj začnem predelovati ekstrakt opija / maka? Moj cilj je izdelek, ki ga je mogoče kaditi, in, kar je še pomembneje, nekaj, kar je mogoče skladiščiti več mesecev, preden se pokvari.

Lep pozdrav:)
 

Wario

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2023
Messages
43
Reaction score
32
Points
18
Enak postopek, vendar pri svojem opiju uporabite destilirano vodo.
Najprej vzemite 40 strokov in jih zmeljite v mlinčku za kavo. Makov prah zberite v velikem loncu in dodajte toliko vode, da pokrije stroke in še 2 ali 3 centimetre. Mešanici vode in strokov dodajte ščepec kisa in mešajte na ognju, dokler ne zavre. Mešanico pustite vreti približno 5 minut, nato pa odstavite z ognja. Ko se ohladi, precedite skozi maščobni filter ali 3 kavne filtre v drugo čisto posodo. Ne pozabite stisniti filtra, da dobite čim več tekočine. Na tej točki lahko postopek ponovite s polovico vode in kisa ali pa filtrirane stroke shranite za serijo čaja. Sam pogosto počnem oboje, ponavljam postopek in nato shranim stroke za en velik odmerek, vendar tega ne morem priporočiti, ker imam visoko toleranco na opiate. Po filtriranju združite obe seriji tekočine v eni posodi in ponovno zavrite, tokrat pa odstavite z ognja takoj, ko se začnejo hitro delati mehurčki. Še nekoliko vročo tekočino filtrirajte skozi nov maščobni filter ali 3 sveže kavne filtre. Sedaj tekočino rahlo zavrite in zmanjšajte temperaturo na štedilniku na najnižjo možno raven ter pustite, da tekočina izhlapeva, dokler se ne zmanjša na polovico svoje prvotne prostornine. Tekočina mora biti zelo temna. Počakajte, da se tekočina ohladi, in jo še zadnjič filtrirajte s svežim maščobnim filtrom ali 3 novimi kavnimi filtri. Vse filtrirane snovi zavržemo, prihranimo le tekočino, ki gre skozi. Ponovno rahlo zavrite in zmanjšajte temperaturo na najnižjo možno mero ter previdno pustite, da se zmanjša, dokler se ne začne zgoščevati v sirupu podobno konsistenco. Odstavite z ognja in sirup prelijte v stekleno posodo za peko. Če ste potrpežljivi, pustite, da sirup na sobni temperaturi nekaj dni izhlapeva, dokler ne postane trdna ali poltrdna masa. Če se vam mudi, ga lahko posušite v pečici na najnižji stopnji z odprtimi vrati do konca. To bo še vedno trajalo nekaj ur. Bodite zelo previdni, da se ne zažge. Ko dobite trdno ali poltrdno maso, jo z britvico postrgajte na kupček in jo z rokami oblikujte v kroglo. Ko je končana, mora biti lepljiva, vendar ne sme biti lepljiva. Na roke se vam mora prilepiti zelo malo. Približno 0,1 grama je odmerek, ki ga lahko kadite (uparjate) ali raztopite v vodi za pripravo čaja ali pojeste. Pri odmerjanju bodite zelo previdni, dokler ne spoznate svoje tolerance. Vedno začnite s polovičnim odmerkom. Zdaj, ko imate svoj CFO, lahko po želji nadaljujete z izdelavo laudanuma!
Vir:gonzochef/drugsforum
 
Top