Kriptovalute za posle iz oči v oči?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Zanima me, ali bi lahko kriptografija nadomestila izročitev denarja nekomu.

Verjetno bi bilo potrebno več zaupanja kot pri gotovini, hkrati pa bi to morda racionaliziralo stvari.

Rad bi slišal, zakaj bi stranke temu morda nasprotovale v primerjavi z gotovino.

Lahko si predstavljam strah pred sledenjem, čeprav bo uporaba monterja pri tem pomagala.

Uporaba gotovine je nekoliko bolj priročna, vendar ko se je enkrat navadijo, ima plačevanje prek telefona in to, da se zdravila samo odnesejo brez večje interakcije, svoje prednosti.

Kaj menite o tem?
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
375
Points
63
včasih prodajam lokalno, če imam odvečne droge/stvari, ki jih ne želim, in osebno bi raje vzel gotovino kot kriptovalute. razumem, da so kriptovalute bolj vsestranske (na nek način), ker lahko plačam stvari prek spleta, vendar je tudi, tako kot, težava s kriptovalutami v tem, da vrednost niha. Če nekdo hipotetično kupi gram trave pri meni z bankovcem za 10 dolarjev, bo ostal 10 dolarjev. če mi da 10 dolarjev kriptovalute, bo naslednji dan lahko 8. Lahko bo tudi 12 ali pa bo ostal 10, vendar ne maram tvegati.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Na to sem pomislil po objavi, vendar gre v obe smeri, lahko izgubi vrednost, lahko pridobi vrednost.

Če vas ustavijo policisti, je vsaj v ZDA to, da imate veliko bankovcev, rdeča zastava, pri kriptovalutah pa ni tako. Večina sploh ne bo vedela, kaj je monero, morda bitcoin, ne pa monero.

Dostopnost je pri ceypto težja, vendar si predstavljam, da je denar lažje oprati, saj bi morda lahko odprli bančni račun v tuji državi, vezan na bančni račun podjetja, kaj podobnega.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
375
Points
63
ne, ti policisti so veliko pametnejši, kot si mislite. morda so kreteni, vendar niso neumni. strinjam pa se, da bi bilo verjetno veliko lažje oprati denar, če bi bil v kriptovalutah.

mene so ustavili z veliko bankovci, videti je slabo, vendar ti ne morejo ničesar očitati, če si previden (po mojih izkušnjah).
 
  • Like
Reactions: vis

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
206
Reaction score
144
Points
43
Deals
15
Da bi se izognili nihanjem, lahko zahtevate plačilo s stabilnim kovancem
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
375
Points
63
sploh nisem vedel, da to obstaja 😅 hvala sm
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Mislim, da če vašemu kupcu ustreza kriptovaluta, super, uporabite jo, če želite. Ne vidim velike prednosti pri uporabi kriptovalut v primerjavi z gotovino pri osebnem poslu. Mislim, da je kriptovalute širši javnosti težje uporabljati (na spletu so seveda nujne) Nazadnje, kaj počnete s svojimi kriptovalutami? Verjetno ga zamenjate za gotovino?

Mislim, da ne vidim velike slabosti v uporabi gotovine v živo in da je to nekaj, kar je vsakomur udobno.
 
Top