Carina je vdrla v moj dom (Finska) in pridobljene izkušnje (AMA)

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Pozdravljeni vsi!

Želel sem z vami deliti zgodbo o tem, kako se lahko stvari zapletejo. Meni se je vse zgodilo nekega jutra, ko sem brskal po omrežju TOR in spletu na splošno. Nenadoma je nekdo potrkal na vrata in pozvonil. Običajno se na takšne stvari ne odzivam, toda tokrat je bil moj pes zunaj in lajal, zato sem se po nekaj časa odločil, da pogledam skozi kamere na dvorišču. Internet mi je iz neznanega razloga izpadel, moj novi mobilni telefon pa se ni hotel povezati z brezžičnim internetom, kar bi mi omogočilo, da preverim, kdo je na vratih. Pomislil sem, da je to morda nekdo, ki sem ga pričakoval, zato sem odprl vrata. Pa ni bilo!

Nato se je začela gonja do računalnikov, v kateri sem zmagal, potem pa je bil kratek trenutek, ko sem se moral odločiti, ali ti ljudje iščejo vse moje stvari ali pa so agenti, ki me želijo aretirati, zato sem se moral odločiti, ali se bom boril ali ne. Odločil sem se, da se ne bom, ko sem pri obeh videl pištoli. Kmalu zatem se je pojavilo še deset ljudi, kar je bilo v vsakem primeru preveč za obvladovanje. V nekaj sekundah so se z mano spopadli in mi nataknili okove. Nato se je začela hišna preiskava, ki je trajala nekaj ur. Nato so me odpeljali v lokalni policijski zapor, kjer sem ostal približno 10 dni, nato pa so me premestili v drug zapor, kjer sem preživel približno 8 tednov. Ves ta čas nisem imel stikov z zunanjim svetom. Zasegli so mi vse računalnike in stvari, ki jih še vedno preiskujejo. Moj telefon Pixel je bil v 24 urah prenesen v glavno mesto v upanju, da ga bodo odklenili, vendar se to do danes še ni zgodilo. Tudi moj glavni prenosni računalnik je ostal odklenjen, čeprav je bil zasežen 8 tednov. To sem ugotovil, ker so bili edini dokazi, ki so jih nekateri imeli proti meni, fotografije, ki so jih naredili z mobilnim telefonom, ko so bili na mojem domu, in od tam sem lahko videl datum in čas itd. Vprašal sem, zakaj niso naredili ustreznih posnetkov zaslona, ko so me zasliševali, in dobil odgovor: "Kakšna razlika, kako so bile slike posnete?" Odgovoril sem, da sem lahko videl, da so bile z mojega računalnika, datum in čas pa sta bila takrat, ko so še imeli dostop do njega. Po tem so mi slike odvzeli in mislim, da sem nekako razburil agenta, ki je bil odgovoren za zaslišanje. Bil je zelo slabe volje. Sramota.

O primeru ne morem govoriti preveč podrobno, ker je proti meni še vedno aktivna preiskava, ki vključuje tudi stalen nadzor, vključno s spremljanjem moje internetne dejavnosti in vsem drugim, kar si lahko predstavljate. Ti agenti so dobri, to vam lahko povem, vendar so tudi oni samo ljudje in imajo omejena sredstva.

Nekaj ključnih informacij, ki bi jih lahko omenil, so Thinkpad, Veracrypt, Google Pixel, GrapheneOS in QubesOS. Če vas ne bodo naredili neprebojne, vam tudi na drugi strani ne bodo olajšali dela. Na katerikoli strani igre pa je vse odvisno od virov. Če dovolj dobro skrijete svojo rit ali vsaj dovolj šifrirate svoje stvari, obstaja velika verjetnost, da bo primer proti vam opuščen zaradi pomanjkanja sredstev za nadaljevanje preiskave. Čeprav na to ne bi računal, haha.

V zaporu so proti meni uporabili kar nekaj psihološke manipulacije, a ko sem jo enkrat ugotovil, je postala nekako neuporabna. Če že ne smešno. Dodati je treba še nekaj: vedno si že na začetku poiščite odvetnika. Zaradi razlogov, ki jih tu ne morem razkriti, nisem imel na voljo ustreznega odvetnika od samega začetka. S tistim fantom sem se moral ukvarjati kakšen mesec, preden mi je uspelo dobiti drugega, ki mi je dejansko pomagal. Pred tem sem moral svoje pravice prebrati iz knjig, ki so jih napisali drugi ljudje v podobnih situacijah.

To je že kar nekaj besed. Skratka, pripravljen sem odgovoriti na vsa vprašanja o tem, kako so se stvari odvijale.

Mir in pazite na svoj OPSEC <3
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Zahvaljujemo se vam za vašo zgodbo!
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Katero psihološko manipulacijo so uporabljali pri vas?
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Na meni je bilo preizkušenih več različnih vrst zajebancije uma. Kot na primer, da bom, če ne bom razčistil, zajebal vse, na primer svoje delovno mesto, pravico do videvanja sina in uničil življenje tudi svojim sorodnikom. Prav tako so opravili veliko nezakonitih zaslišanj brez navzočnosti mojega odvetnika v celici. Slednje so zagotovo nezakonite.
 

France

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Mar 12, 2024
Messages
7
Reaction score
4
Points
3
Kako so prišli do vas? Ali samo zato, ker ste uporabljali brskalnik Tor in je vaše internetno podjetje to prijavilo? To bi bilo zanimivo vedeti, ker se želim zavarovati, da bi se izognil podobnim težavam.
 

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 28, 2024
Messages
13
Reaction score
10
Points
3
Želeli smo vam samo sporočiti nekaj načinov, kako vas spremljajo. Grafiko Nvidia lahko preklopite v način, pri katerem je takt senčilnikov prenaša sliko do 50 metrov daleč. To so uporabili pri meni.

Frekvenca je bila 250 MHz, če vas zanima. Običajno zavarujejo stavbo v bližini. Aplikacije, kot sta discord in steam, imajo vgrajena zadnja vrata za gledanje zaslona, zato se jim izognite.

Za prestrezanje klicev bodo uporabili lažni celični stolp stinger in znižali šifriranje vseh običajnih klicev ter prisluškovali.

Uporabili bodo stenske mikrofone in vam prisluškovali, če ne bodo mogli dobiti dostopa, da bi enega namestili v stanovanje.

Tajne kamere.. Zdaj so vidne kot konica optičnega kabla in jih je zelo težko najti.

Če se kdaj vrne, je vsa vaša strojna oprema ogrožena.
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Najprej se zahvaljujem za vaše nasvete. To je bil glavni razlog, zakaj sem delil svoje poskuse, da bi morda kdo v podobnem položaju lahko izkoristil prej pridobljene izkušnje in v najboljšem primeru sploh ne bi povabil fedov na svoj dom.

Stvari o grafičnih procesorjih nVidia so strašljive in pred nekaj dnevi sem med prebiranjem stvari o SDR dejansko prebral, da so ljudje uspešno pridobili sliko iz varnostnih kamer, računalnikov itd. celo z RTL-SDR prek nenamernih radijskih emisij, in nisem prepričan, ali mi je všeč resničnost, v kateri živimo.

O mikrofonih sem naletel na ta članek, za katerega upam, da je dobro izdelan trol in ne resničnost:


Lepo bi bilo videti TOP 100 metod nadzora, ki jih uporabljajo agencije/države/karkoli že.


Če koga zanimajo zgornje stvari RTL-SDR, je tukaj povezava do bloga RTL-SDR, kjer je tudi orodje za Tempest:

 

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 28, 2024
Messages
13
Reaction score
10
Points
3
Oh in ne uporabljajte brezžičnega omrežja, ki ga lahko uporabljajo brez težav, izvajajo napade MITM in si ogledajo vaše sranje z wiresharkom itd.
 

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 28, 2024
Messages
13
Reaction score
10
Points
3
In še zadnji opomnik. Edini način, da danes izgubite rep, je na večnadstropnem parkirišču ali v podzemni železnici, saj imajo domači vohunski satelitski program, s katerim vam bodo sledili. Mislite, da je bil ustvarjalec FGC 9 najden zaradi slabih nakupov? Najverjetneje so mu sledili od trenutka, ko se je srečal z ustvarjalci dokumentarca, in ga samo opazovali, kako hodi domov.
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Začenjam verjeti, da je moja prihodnost, ko gre za to, da lahko uporabljam naprave, ki jih želim ohraniti zasebne, in da lahko ohranim anonimnost, je namenske naprave prej shranjene in pravilno obrnjene. Nekatere naprave lahko celo daš v dobrodelne namene, karkoli, tako da če in ko sproži vprašanja, lahko kmalu začne živeti novo življenje in tudi nasprotnikom nekaj, da se za nekaj trenutkov popraskajo po glavi.
 
Top