Češki metamfetamin (znan tudi kot pervitin) proti kristalnemu metamfetaminu

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
40
Reaction score
29
Points
18
Tradicionalni češki metamfetamin, lokalno znan kot pervitin, je izdelan iz (psevdo)efedrina z uporabo joda in rdečega fosforja. Razumem, da postopek ne spremeni kiralnosti izhodiščne molekule, zato pri njem nastane 100-odstotni d-meth.

Kristalni met se oglašuje tudi kot d-meth, vendar se zdi, da je v primerjavi z izvirnim češkim metom precej šibkejši. Zanima me, zakaj je tako, saj naj bi šlo za isto stvar. Ali ima kdo kakšno idejo, ki bi pojasnila to razliko?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
To je zelo preprosto. Pri redukciji efedrina/psevdoefedrina se reducira prvi kiralni ogljik ( imata po 2), zato, če uporabljate 1R 2R efedrin ali 1S 2R psevdoefedrin, dobite R met (1 je prvi kiralni ogljik in se reducira). Večina metamfetamina v današnjem času (tajnega) je narejena iz P2P/pmk/BMK/fenilacetona, ki ima tako 2R kot 2S, zato je kristalni metamfetamin, če ne greste skozi dolgotrajne in drage dodatne korake, D L (R/S) racemični metamfetamin in je 50 % sredstvo za odmašitev nosu
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
40
Reaction score
29
Points
18
Razumel sem, da racemični ne kristalizira in da kristalizirata le bolj ali manj čisti različici D in L, zato sem pričakoval, da bo kristalni meth le d-meth (ali morda l-meth). Ali je bila ta domneva napačna? Razlog, zakaj racemični ne kristalizira, ki sem ga našel, je, da izomeri D in L preprosto ne tvorijo kristalne strukture, ker so molekule drugačne oblike.

Če bi bil kristalni metamfetamin dejansko racemičen (razen če so bili izvedeni dodatni koraki), bi to pojasnilo veliko stvari.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Da, to je bila napačna predpostavka. Racemični meth kristalizira prav dobro in ima obliko, ki je vmesna med dolgimi ozkimi črepinjami D in ravnimi kvadratastimi oblikami L. Mislim, da bi izurjeno oko lahko razumno ocenilo entomerni presežek s pogledom na obliko (mislim, da lahko)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
PZJ6YgHOFv
heres nekaj L-meth, ki sem ga identificiral na tem odboru in op je potrdil, da je rekristaliziral napačen rm. Verjetno kaže Iz iste serije naprej https://bbgate.com/threads/recrystallization-problem.7247/#post-31029 clearnet link
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Za ločevanje proste metilne baze uporabljam L-vinsko kislino (87-69-4). Po strjevanju dodam metanol in mešam, da ločim trdno snov. Nato iz raztopine metanola ekstrahiram lažno metilno bazo. Prosta baza bi morala biti D- FB, kajne? Po zakisanju in rekristalizaciji sem dobil takšen kristal, vendar bi moral biti D-metil. Zakaj je stanje kristalizacije enako kot pri kvadratnih kosmičih, ki ste jih omenili? V tem trenutku ste rekli, da je to L-metil. Ali imam prav? Ali sem nekaj naredil narobe.
 

Attachments

  • fEsbizhgXK.jpeg
    fEsbizhgXK.jpeg
    4 MB · Views: 73
  • hjMrXy2PNi.jpeg
    hjMrXy2PNi.jpeg
    3.8 MB · Views: 76

Gustavoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 22, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni, preizkusite izdelek. Glede na videz ni gotovo, da gre za L-meth. Ko je SWIM razdelil izdelek, so bili kristali videti podobni in je šlo za izomer D. Ko boste ugotovili, kaj je na sliki, mi prosim sporočite
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
V redu, prosil bom ljudi, ki uporabljajo ta izdelek, ker nimam izkušenj s tem izdelkom, zato ne vem, kakšen je pravilen okus in občutek D-METH in racema. Ponovno bom prišel sem, ko bom poskusil odgovoriti.

Prav tako bom kristaliziral še eno skodelico L-metila in ga poskušal kristalizirati, da bi opazoval stanje in prosil druge, da ga poskusijo.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Atden5h3Y9

To je očitno D-meth, ki ga prodaja eden od naših evropskih trgovcev, naslednjič pa bom objavil racemični meth, ki je pri nas običajen, saj dobimo ves meth iz kartelov v ZDA
Upoštevajte, da je daljši in vitkejši od L, vendar krajši in širši od D
Cz3FdtLb5y
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
49
Reaction score
30
Points
18
Ena precej pomembna stvar o češkem pervitinu, ki uporablja toluen. Na čeških ulicah dobite v 90 % mokre stvari, ki vsebujejo toluen. To naredi učinek "hitrega segrevanja" pri uporabi. Pri drobcih kristalnega metana čutiš "ščipanje" zaradi HCL. Češki pervitin vsebuje tudi veliko neuravnoteženih ostankov (tukajšnji proizvajalci se ne zmenijo za čistost), kot so jod in včasih kislina iz baterijskih celic. (To lahko škoduje življenju!)
+Pogosto se zgodi, da najdete "pregreto rjavo sranje", ki vas lahko dolgo časa drži pokonci...
Češki pervitin ne gre za čistost, vendar se tako ali tako lahko počutite dovolj hitro kot 90% + meth.
Čisti met je gladek. Pervitin je kot brusni papir.

Vzel sem že veliko vrst metamfetamina. Češko sranje je bolj noro in tudi veliko nevarnejše.

Češki narkomani običajno ne želijo čistih kristalov, ker se ne počutijo fit.
Pravkar imam kristal z Nizozemske, prijatelji nimajo dovolj...
 

saytam1

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Dec 4, 2023
Messages
27
Reaction score
11
Points
3
Škoda, da ni podrobnega postopka za češko kuhanje metamfetamina.
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
40
Reaction score
29
Points
18
Kaj mislite? Razumem, da je standardni postopek, ki temelji na (psevdo)efedrinskih tabletah z uporabo rdečega fosforja in joda, dobro dokumentiran, tako v literaturi kot v videoposnetkih tukaj na BB.
 
View previous replies…

saytam1

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Dec 4, 2023
Messages
27
Reaction score
11
Points
3
V mislih imam "češko cesto". Gre za reakcijo, ki traja približno eno uro, pri kateri se uporablja fosforjeva kislina. Jod se dodaja postopoma. Natančen postopek žal ni dokumentiran na tem mestu. Uporablja se po vsej Češki republiki.
 

saytam1

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Dec 4, 2023
Messages
27
Reaction score
11
Points
3
Navajam delni postopek:
rdeči fosfor, jod psevdoefedrin v razmerju 0,3-1-1 in fosforna kislina. psevdoefedrin zmešamo s fosforjem, damo v bučko, zalijemo s kislino, da dobimo konsistenco gostega sirupa. segrejemo na 110 stopinj, nato desetkrat po 2 minuti dodajamo jod. zadnja priložnost bo pri temperaturi 127 stopinj, temperaturno območje 127-135 pa držite vsaj 40 minut. reakcijo pogasite z vodo, jo filtrirate v toulen in alkalizirate do ph13+, filtrirate, dokisate in uporabite najboljši matros, kar ste jih kdaj imeli
 

saytam1

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Dec 4, 2023
Messages
27
Reaction score
11
Points
3
Ne morem priti neposredno do štedilnika. Tisti, ki sem jih poznal, so v zaporu. Tukaj na Češkem je veliko teh kuhalnic, vendar ne poznam nikogar, ki bi jih poslal. V bistvu se na ta način kuha samo tukaj. Ta postopek je nevaren, če se ne upošteva natančno, lahko pride do eksplozije, zato verjetno ni nikjer na bbgate natančno prikazan, kar mi je žal, ker je hiter in zelo močan.
 

AmoreTossico

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 5, 2024
Messages
7
Reaction score
3
Points
3
misliš fosforno kislino h3po3? osebno nikoli nisem našel te velike razlike med kuhanjem sudo z rp/i ali h3po3, razen tega, da je kuhanje s kislino hitrejše
 

AmoreTossico

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 5, 2024
Messages
7
Reaction score
3
Points
3
veliko fantov na starih forumih wetdream ali na vespiaryju je veliko kuhalo s h3po3.
pred približno 10 leti sem se naučil prek videoposnetka od trampa
 

JesusCrystal

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Mar 4, 2023
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
ko sem to prebral tukaj, se mi je sprva zdelo smešno, toda zdaj, ko razmišljam o tem, me vse, kar pišete tukaj, popolnoma prestraši in končno razumem.

Prihajam iz Češke republike in aktivno kuham že skoraj 10-12 let, pred tem pa sem od svojega 15-16 leta redno pomagal dvema mojstroma iz stare šole, ki kuhata že od mojega rojstva.


to, kar vsi tukaj pišete, so polomije ali bolje rečeno zgolj teoretična kemija, ki vam ne koristi.


Tukaj že več kot leto dni iščem kakšno višje znanje, sem navdušeno presenečen nad tem, kako pametni ljudje so tukaj, ki vse znajo in zmorejo.


Nekaj časa sem se slepil, da sem le manjvreden kuhar, ki ima le nekaj splošnega znanja o kemiji... za vsako ceno sem hotel spoznati tudi druge poti kot našo, češko...


zdaj se sploh ne čudim, da tukaj na trgu zdravil ljudje hvalijo nek izdelek, hkrati pa sploh ne vedo, kako deluje pravi PIKO, in se prepirajo z enim ali dvema, ki imata prav, da je vreden sranja.


Iskal sem nekaj, kar ne obstaja... Pravzaprav sem našel - svoj ponos.

IN PRENEHAJTE JEMU ISKOVATI PERVITIN, tako ga je med drugo svetovno vojno imenovalo podjetje Temler Werke.


MI IMAMO PIKO, VI, PIZDEKI :-*
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
40
Reaction score
29
Points
18
Sprostite se, fant, veseli smo, da vas imamo. Večina nas tukaj ni nikoli kuhala, nimamo formalne izobrazbe iz organske kemije in ne trdimo ali se pretvarjamo, da je drugače. Vse nasvete ali izjave v zvezi s kuhanjem, ki niso zajeti v video učbenikih ali izčrpnih zapisih, je treba jemati z velikim ščepcem soli.

Če želite koristiti skupnosti in deliti svoj recept ali razpravljati o določenih vidikih kuhanja (razmerja, čas, hitro/počasno dodajanje sestavin itd.), bo vaše strokovno znanje zelo dobrodošlo. To lahko storite tukaj v tej temi ali na spletni strani https://bbgate.com/b/Czech/ ali kjer koli se vam zdi primerno.

Kar zadeva ime, sem uporabil "pervitin" kot poljudno ime, ki se najpogosteje uporablja v novicah in literaturi, ki bi bilo najboljše za angleško govoreče občinstvo.
 

miketate

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 30, 2024
Messages
1
Reaction score
2
Points
1
Kartel se je preselil v laboratorije p2p okoli 08/09 psevdo dobil razbiti... Spraševal sem se, zakaj ne bi preprosto dobili nekaj žive kulture iz Indije in naredili svojega L-PAC & nato iz lpac naredili pseudo (pseudo je edini, ki NI racmic na nek način... )Pseudo met je najboljši, ker ima vse prave molekule za dopaminske reup inhibicije in povečano proizvodnjo dopamina, medtem ko race mic vsebuje pol dobrega evforičnega dopaminskega dopa in pol tistega hitrega sranja, ki deluje na proizvodnjo norepinefrina in reup inhibicije...

Kartel je dejansko najel ekipo za raziskave in razvoj, da bi ustvaril postopek za recikliranje polovice racmic meta, ki deluje na noradrenalin... uporabljajo katalizator, ki ni racmic, in ga destilirajo, da dobijo približno 85/15 dopaminskega dopa in hitrega noradrenalinskega dopa in veliko nečistoč pride z njim (za destilacijo uporabljajo Moon Shine Still), nato pa rjave kristale/tekočo juho meta očistijo z acetonom in potem imajo čiste jasne/bele kristale...

Noro je, da nekateri ljudje dajejo prednost racemiziranemu metamfetaminu pred izbranim izomerom in celo uporabljajo postopek za racemizacijo kristalnega metamfetamina.

Pri psevdo je tako, da dobesedno vsebuje molekulo metamfetamina in edina stvar, ki se z njo naredi, je redukcija, da se odtrga 1 kos psevdo molekule in bam, imate metamfetamin...

metamfetamin iz p2p je zelo čist, vendar so nečistoče, ki ostanejo v končnem izdelku, izredno strupene
 
Top