Razlika med metilaminom in metilaminom hcl

Brambus

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2024
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Spoštovani bralec,

iskal sem dobro razlago med dvema reagentoma metilaminom in metilaminovim vodikovim kloridom, vendar je nisem našel.
Glavno vprašanje je, ali lahko za sintezo mefedrona namesto metilamina uporabim metilamin hcl in zakaj ga lahko uporabim za sintezo mefedrona ali zakaj ne?
Upam, da boste odgovorili, in se vam vnaprej zahvaljujem!

Pozdravi,
Brambus
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Metilamin je CH³NH². Metilna skupina in amoniakalna skupina je plin pri atmosferskem tlaku in temperaturah. Metilamin HCL nekateri imenujejo metil-amonijev klorid. To je CH³NH³- Cl+. Pri atmosferskem tlaku in temperaturah je trdna snov. Ali ste videli razliko? MAC ima dodaten vodik, ki je vezan na dušik. Ker ima vodik običajno 1 elektron in 1proton, stabilen atom pa ima v svoji valenčni orbiti sodo število elektronov, želi privabiti enega. Klor ima 17 elektronov, od tega 7 v valenčni orbiti, zato prav tako išče enega in se drži tega vodika. Če bi ta vodik lahko odstranili, bi bil to metilamin. 🤔 Potrebujete bazo, ki je dovolj močna, da ukrade vodik dušiku, na katerega je vezan. Z elektronom odide tudi proton, ki kroži okoli njega, zato bi temu lahko rekli deprotonizacija. Tako temu pravimo, vendar gre za nevtralizacijo kisline. Kislina je vodikov klorid. Nekaj močnih baz bi to verjetno lahko storilo. Najcenejša, ki jo poznam, je lug. Natrijev hidroksid NaOH, če vzamem CH³NH³ in dodam NaOH,
CH³NH³+NaOH->CH³NH²+ HOH(H²O) NaCL( SOL). Torej sem vzel metilamonijev klorid, mu dodal lužilo in tako je nastala ena molekula soli, ena molekula vode, metilaminu pa je bil odvzet dodatni H. Ali ste vedeli, da ima metilamin hcl (in vsi hcl) 1 mol metilamina in 1 mol hcl. Za nevtralizacijo 1 mola hcl je potreben 1 mol NaOH. 😜 Kaj naj bi to pomenilo? Če vzamete molsko maso HCL MENH² in odštejete maso mola MeNH², dobite molsko maso hcl. To je približno... 36 gramov ali nekaj podobnega. Zdaj pa poglej molsko maso NaOH, idk, 31 g? Ne glede na te številke, 31/36 = koliko luga potrebujete, samo molekularno enako količino hcl, če je MAC. Dodajte ga in potem je to metilamin. Za preostanek tega tečaja vnesite podatke o svoji kreditni kartici na naslednji strani. Če želite videti, " poglavje 2, " oh shit metilamin je plin in smrdi in vas zaduši "
 

Brambus

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2024
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Najlepša hvala za eleboratno razlago, to je bila ravno prava informacija, ki sem jo potreboval! Zdaj vem, kako lahko metilamin spustim skozi plinski generator in ga raztopim v destilirani vodi!
 
Top