Dimetil živo srebro

Status
Not open for further replies.

fallenangel

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 19, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Ali mi lahko kdo pomaga pri pripravi dimetil živega srebra?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
nameravate izvesti svoj zadnji sintetični postopek v življenju?
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Jaz tega ne bi storil. Dimetil živo srebro je izredno strupeno. Obstaja več spojin, ki niso niti približno tako strupene in se lahko uporabljajo namesto njega.
Naslednje je povzeto po Wikipediji:

"Dimetil živo srebro se zaradi tveganj trenutno uporablja le redko. Kot pri mnogih metil-organskih kovinah je metilno sredstvo, ki lahko organski molekuli podari svojo metilno skupino; vendar je zaradi razvoja manj strupenih nukleofilov, kot so dimetilcinek, trimetilaluminij in Grignardovi reagenti (halogenidi organogresija), ta spojina v organski kemiji v bistvu postala zastarela. Preučevali so ga tudi za reakcije, ki so vključevale vezavo metilžveplovih kationov na ciljne molekule, pri čemer so nastajali močni baktericidi, vendar so zaradi bioakumulacije in končne toksičnosti metilžvepla v veliki meri opustili njegovo uporabo v korist manj toksičnih etilžveplovih in dietilžveplovih spojin, ki opravljajo podobno funkcijo brez nevarnosti bioakumulacije.

V toksikologiji se še vedno v omejenem obsegu uporablja kot referenčni toksin. Uporablja se tudi za umerjanje NMR instrumentov za zaznavanje živega srebra (δ 0 ppm za 199Hg NMR), čeprav imajo zdaj prednost dietil živo srebro in manj toksične živosrebrove soli[8][9][10]."
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Ne posredujemo informacij o strupih. Preberite pravila foruma BB. Tema je zaprta.
 
Status
Not open for further replies.
Top