Orange Alcohol Sleeping pills Razprava: Alkohol in uspavalne tablete

risk of significant side effects

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,648
Solutions
2
Reaction score
1,742
Points
113
Deals
666
Alkohol in uspavalne tablete

Medsebojno delovanje alkohola in katere koli uspavalne tablete je poseben primer interakcije dveh snovi, ki zmanjšujeta ali zavirata delovanje osrednjega živčnega sistema.

Kljub raznolikosti uspavalnih tablet lahko z gotovostjo trdimo, da snovi, ki zmanjšujejo raven delovanja živčnega sistema, medsebojno krepijo svoje delovanje. Prav tu se pojavi ve~ina nevarnosti pri kombinaciji alkohola in uspavalnih tablet. To še posebej velja za sintetična zdravila.

Ne glede na vrstni red jemanja oseba tvega, da bo naletela na preveliko sedacijo (globok spanec), ki ji ne bo omogočila, da bi se zbudila ob kakšni notranji (bruhanje) ali zunanji (požar) nesreči.

Prav tako ne pozabite na močan aditivni učinek, ki nastane ob pogosti uporabi kombinacij sedativov.

Toda na kratko preletimo glavne vrste uspavalnih tablet in možna tveganja njihovega medsebojnega delovanja z alkoholom.

Benzodiazepinska pomirjevala (diazepam, temazepam, triazolam). Alkohol okrepi učinke benzodiazepinov in obratno. Pri nekaterih, na primer Temazepamu, lahko alkohol poleg tega izzove paradoksalne reakcije: vznemirjenost, agresivno vedenje, patološko pijanost.

Nebenzodiazepinske uspavalne tablete (zolpidem, zaleplon, eszopiklon). Alkohol v kombinaciji s temi snovmi prav tako poveča depresivni učinek na osrednji živčni sistem in poveča tveganje za depresijo dihanja. Prav tako so lahko učinki zdravil naslednji dan po jemanju z alkoholom slabši. Poleg tega alkohol poveča učinek zasvojenosti s spalnimi tabletami.

Triciklični antidepresivi (doksepin). Sistem tudi tu deluje brezhibno - alkohol lahko okrepi nekatere depresivne učinke doksepina na CNS.

Antihistaminiki (difenhidramin, doksilamin). Povečani sedativni in hipnotični učinki. Lahko se pojavijo težave z uriniranjem.

Barbiturati (butabarbital, sekobarbital, fenobarbital). Barbiturati so zaradi ozke terapevtske širine posebej nevarni in sami po sebi povzročajo toksične učinke. Kaj naj rečemo o kombinaciji z alkoholom - vse negativnosti se pomnožijo za red velikosti. To vključuje cel kup neželenih učinkov: od izgube koordinacije, izgube nadzora nad čustvi, nenadzorovanega vedenja do fiksacijske amnezije, sedacije na ravni kirurške anestezije in bronhospazma, ki je odgovoren za večino smrti, povezanih s temi snovmi.

Agonisti melatonina (Ramelteon). V primeru zdravila Ramelteon lahko previdno trdimo, da so tveganja za prekomerno depresijo CNS nekoliko manjša. Vendar pa zdravila ni priporočljivo kombinirati z alkoholom, saj lahko to poveča tveganje za nenadzorovano in nenavadno vedenje ter poslabšanje depresije.

Antagonisti oreksinskih receptorjev (suvoreksant, lemboreksant, daridoreksant). Tudi tu je položaj videti nekoliko varnejši, vendar tveganje za depresijo osrednjega živčevja ostaja. Pojavita se lahko tudi kršitev dnevnega spanja in povečanje psihomotoričnih motenj.

Nisem upošteval zeliščnih in blago aktivnih izdelkov za spanje, kot so baldrijan, kamilica, melatonin in drugi. Tudi zanje velja splošno pravilo o povečani depresiji osrednjega živčnega sistema, vendar se je treba zelo potruditi, da njihovo delovanje v kombinaciji z alkoholom povzroči resno škodo telesu.
 
Last edited by a moderator:

sillywillyhilbilly

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 23, 2022
Messages
1
Reaction score
2
Points
1
15 mg zopiklona in alkohola (3 kozarci hennesseyja lol) ... ni najboljša kombinacija imam skrajno iluzijo treznosti. duševno sem opazno sproščen, vendar se moje telo počuti rahlo težko. vsekakor ni moja izbira kombinacije. mislil sem, da bom delil, kaj čutim. vsekakor bom imel vrzel v spominu želim si srečo!
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
257
Reaction score
279
Points
63
razložite mi, zakaj ste se odločili uporabiti prav to kombinacijo? :)
...ne bi smelo biti nobenih težav s spominom, če se alkohol uživa dlje časa (raztezanje užitka)
 

tonymontana2023

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2023
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Naredil sem ti dve stvari (v različnih dneh) in nekako sem še vedno živ

7 litrov piva + 5 mg etizolama, nato sem šel v službo (vozil sem skuter)

1/8 vodke + 2mg flunitrazepama + 2 vrečki afgana (4,2 g)

NIKOLI NE POSKUŠAJTE NIČEGA OD TEGA, tudi za osebo z visoko toleranco so takšne kombinacije zelo verjetne, da bodo smrtno nevarne
 
Top