Orange Ketamine Amphetamine Razprava: Ketamin in amfetamin

risk of significant side effects

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Ketamin in amfetamin

Ketamin & amfetamin sta dve snovi iz različnih skupin, ki imata različne mehanizme delovanja in učinke pri uporabi v kombinaciji.

Amfetamin poveča raven nekaterih nevrotransmiterjev v možganih, predvsem dopamina in noradrenalina. To povzroči večjo budnost, koncentracijo in energijo.

Ketamin pa je disociativni anestetik, ki deluje tako, da se veže na določeno vrsto glutamatnih receptorjev (NMDA) v možganih. Deluje kot nekonkurenčni antagonist receptorjev NMDA. Blokira delovanje receptorjev NMDA, ki sodelujejo pri prehajanju signalov med nevroni različnih delov živčnega sistema. To povzroči spremembe v zaznavanju, vključno s halucinacijami in ločitvijo od resničnosti.

Opozoriti velja na nekatere učinke ketamina, ki lahko v kombinaciji z amfetaminom povzročijo težave. Tako ketamin povzroča sedacijo, depresijo dihanja pri velikih odmerkih, hkrati pa zvišanje pulza in tlaka, slabost in disociacijo. Pri velikih odmerkih se lahko pojavijo tudi halucinacije.

Kljub dejstvu, da snovi večinoma delujejo z različnimi receptorskimi sistemi, ima stimulacija z amfetaminom, naložena na učinke ketamina, potencialno nevarne točke:
Prekomerna obremenitev srca in krvnih žil, hipoksija, travmatizacija, psihotična stanja.

Če vzamete amfetamin, čez nekaj časa pa ketamin, bo slednji blokiral učinke stimulansa. Vendar je zelo verjetno, da se bodo po zmanjšanju učinkov ketamina ponovno pojavili. To lahko daje zanimive občutke, vendar takšna nihanja tudi močno obremenjujejo srčno mišico.

Obstaja mnenje, da se ketamin v majhnih odmerkih lahko uporablja ob koncu delovanja amfetamina za pomiritev in nemoten bolj izhod iz potovanja. Vendar to ne odpravi obremenitve srca in krvnih žil.

Ketamin lahko zmanjša tudi tesnobo in paranojo, ki se včasih pojavita zaradi stimulansa. Vrhunec je v vrstnem redu amfetamina, nato pa je za ketamin značilna tudi povečana evforija.

Najverjetneje ni treba spreminjati vrstnega reda in že delujočemu ketaminu dodati amfetamina. Obstaja tveganje za premočne neželene učinke in razvoj neprijetnih, nočne morečih izkušenj.

Obstajajo poročila o psihozah s kompleksno klinično sliko, ki jih je povzročila ponavljajoča se uporaba te kombinacije.

Eno glavnih pravil pri uporabi ketamina in zlasti njegove kombinacije z amfetaminom je zmanjšanje gibanja in telesne dejavnosti zaradi težav z nadzorom gibanja in morebitnih poškodb.

Ta kombinacija zahteva veliko izkušenj pri delu z obema snovema ločeno, upoštevanje minimalnih odmerkov, redko ponavljanje in smiseln pristop.

Glede na zgoraj navedeno priporočamo, da to kombinacijo obravnavate zelo previdno.
.
 
Last edited by a moderator:

Lourenzio

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Mislim, da je bila to res dobra izkušnja, bila sem nekako zasvojena z njo. Bilo je tako neverjetno, da sem se počutila tako valovito in hkrati budno. Vendar morate paziti, da v amfetaminu ne boste dodali preveč ketamina, kot sem to storil jaz. Dobil sem k-hole, ampak ja, tudi ta izkušnja je bila neverjetna, ko vidiš, da padeš in ne veel ničesar o tem. Imenujemo ga Speta in ni tako težak, kot večina ljudi misli, da je, dokler veš, da ga delaš, in ne vzameš napačne linije od nekoga drugega, ki to počne, in ne veš, da je bil Speta, potem je nepričakovan in je suzen.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
pod vplivom hitrosti majhna količina res izboljša razpoloženje, vendar je zelo lahko preseči mejo, kar ni dobro. izkušnje so dobre za tiste, ki vedo, kaj počnejo, vendar pa jih močno odsvetujemo tistim brez izkušenj.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
to mi je dalo zelo dobro, vendar intenzivno Experiance do zadnjega, ko sem to storil. hojo zunaj sem se spomnil, da sem bil sam v freaky svetu strašljivo unplessent občutek.
morda sem, vendar me je ta zadnja izkušnja zmedla.
Toda dobra stvar je 1 ura in ste zunaj norega dela, zato je dobro poskusiti combi, če me vprašate.
Nikoli nisem dosegel te preklete k-hole ofcourse tryd brez hitrosti (všeč mi je bolj ločeno), vendar nikoli nisem mogel doseči teh nekaj zadnjih vrstic, da bi prišel v to imenovano k-hole, ampak to je bil mindcoaster, dokler se nisem mogel spet premakniti in smrčati preostanek sem končal v še bolj zmedenih mislih življenjske zgodbe, ki jih nikoli nisem razumel.
 
Top