Psilocybins Dextromethorphan (DXM) Green Orange Razprava: Psilocibini in dekstrometorfan (DXM)

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,648
Solutions
2
Reaction score
1,742
Points
113
Deals
666
Psilocibini in dekstrometorfan (DXM)

Psilocibin, aktivna spojina v gobah psilocibin, se v telesu pretvori v psilocin. Psilocin deluje predvsem kot agonist na serotoninske (5-HT) receptorje, zlasti na podtip 5-HT2A. To delovanje naj bi bilo podlaga za njegove psihedelične učinke. Psilocin vpliva tudi na druge nevrotransmiterske sisteme, vendar v manjši meri. Ti vključujejo spremenjeno dojemanje resničnosti, vidne in slušne halucinacije ter spremembe mišljenja, razpoloženja in zavesti. Fiziološko lahko povzroči razširitev zenic, povečan srčni utrip in krvni tlak.

Pogosti neželeni učinki vključujejo slabost, glavobol in dezorientiranost. Povzroči lahko tudi psihološko stisko in poslabša osnovna psihiatrična stanja, zlasti psihozo.

Dekstrometorfan (DXM) je disociativni anestetik, ki deluje predvsem kot antagonist receptorjev NMDA. Vpliva tudi na druge sisteme, vključno s prenašalci serotonina in noradrenalina, ter ima agonistično delovanje na receptorje sigma-1. V terapevtskih odmerkih DXM deluje kot zaviralec kašlja. Pri večjih odmerkih povzroča disociativne, evforične in halucinogene učinke.

Neželeni učinki vključujejo omotico, slabost in motnje motoričnega nadzora, v velikih odmerkih pa lahko povzroči disociativna stanja, halucinacije in serotoninski sindrom.

Kombinacija psilocibinskih gob in DXM vključuje zapletene farmakološke interakcije zaradi njunih različnih mehanizmov delovanja. Privede lahko do nepredvidljivih in potenciranih učinkov. Tveganje za serotoninski sindrom, ki lahko ogrozi življenje, je zaradi serotoninergičnega delovanja obeh snovi izrazito povečano.

Ker sta obe snovi halucinogeni, lahko njuna kombinacija okrepi halucinacije in senzorične motnje. To lahko privede do globljih psiholoških doživetij, poveča pa tudi tveganje za negativne učinke, kot so napadi panike, zmedenost, strašljive halucinacije (pogosto imenovane "bad trip") in psihoza.

Pojavijo se lahko še dodatni učinki na srčni utrip, krvni tlak in motorični nadzor, kar vodi v povečano tveganje za telesne poškodbe.

Kombinirani učinki na možganske nevrotransmiterske sisteme so lahko nepredvidljivi, kar lahko privede do nevrotoksičnih učinkov ali poslabšanja psihiatričnih simptomov.

Čeprav lahko nekateri poročajo o koristih te kombinacije, na primer o intenzivnejših izkušnjah ali duhovnih spoznanjih, so tveganja, povezana s kombiniranjem teh snovi, precejšnja in večplastna. Vključujejo akutna fiziološka tveganja, možnost hudih psihičnih stisk in nepredvidljive interakcije na ravni nevrotransmiterjev. Ključnega pomena je, da k takšnim kombinacijam pristopamo previdno in se zavedamo morebitnih nevarnosti, zlasti pri posameznikih z že obstoječimi boleznimi duševnega zdravja.

Nismo naleteli na potrjene podatke o akutnih smrtnih stanjih, povezanih s to kombinacijo. Vendar pa intenzivnost učinkov in narava delovanja obeh snovi ločeno omogočata razumevanje, da je ta kombinacija kot celota za širšo javnost nesmiselna. Če pa imate dovolj izkušenj, znanja in želje po radikalnih poskusih, potem vam lahko le zaželimo veliko sreče na vaših potovanjih. Ne pozabite opisati svojih izkušenj v komentarjih, saj so lahko koristne za skupnost.

🟠 Glede na zgoraj navedeno priporočamo, da to kombinacijo obravnavate zelo previdno.
 
Last edited by a moderator:

DXMmybeloved

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 20, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Ne priporočam, saj se po izkušnjah zdi, da zaradi DXM gobe postanejo vizualno manj močne.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Podrobneje nam predstavite svoje izkušnje. Kakšni so bili odmerki, časovni razpored in subjektivni vtisi? Morda bo to v pomoč drugim
 

DXMmybeloved

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 20, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
vzel sem 750 mg HBR z 1 g povprečne moči shrooms in šel v javno knjižnico, nisem videl veliko, vendar bi rekel, da je bil prostor v glavi precej močan, kot da sem se počutil res majhnega in kot da so stvari okoli mene večje, kot so bile. Čez nekaj časa sem šel ven, kadil nekaj plevela in takoj dobil nore vizualizacije za približno 3 minute, nato sem se vrnil v knjižnico in si ogledal slike, ki so se po nekaj časa gledanja spremenile v filme, potem pa sem verjel, da sem razumel pomen umetnosti. Ne bi mogel dati pravih časovnih žigov, saj je bil moj um tako zajeban. Varnostniki so me na koncu vrgli ven, ker sem bil vsesplošno moteč in sem bil videti kot tihotapec na metamfetaminu, vendar sem bil do varnostnikov zelo prijazen in se nisem odzval nasilno (ker sem nagnjen k nasilju, je to nekoliko nenavadno).
 
Top