Psilocybins Marijuana Green Yellow Razprava: Psilocibini in marihuana

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,648
Solutions
2
Reaction score
1,742
Points
113
Deals
666
Psilocibini in marihuana

Psilocibin je aktivna spojina v psihedeličnih gobah. Je predvsem agonist serotoninskih receptorjev, zlasti usmerjen na receptor 5-HT2A. Ob zaužitju se psilocibin pretvori v psilocin, svojo aktivno obliko, ki vpliva na razpoloženje, kognicijo in zaznavanje.

Psilocibin povzroča spremenjena stanja zavesti, za katera so značilne spremembe razpoloženja, čutnega zaznavanja, zaznavanja časa in miselnih vzorcev. Ti učinki so lahko globoki in vodijo do duhovnih ali introspektivnih izkušenj, v terapevtskem okolju pa ga preučujejo za zdravljenje bolezni, kot sta depresija in posttravmatska stresna motnja. Psilocibin lahko povzroči slabost, glavobol, povečan srčni utrip in krvni tlak. Na psihološkem področju lahko povzroči tesnobo, paranojo in halucinacije. V nekaterih primerih lahko pospeši ali poslabša psihiatrična stanja.

Glavna psihoaktivna sestavinamarihuane je THC (tetrahidrokanabinol), ki deluje na kanabinoidne receptorje (CB1 in CB2) v možganih. THC posnema delovanje anandamida, naravno prisotnega nevrotransmiterja, kar povzroči modulacijo različnih nevrotransmiterskih sistemov, vključno z dopaminom in GABA.

THC povzroča sprostitev, spremenjeno čutno zaznavanje, evforijo, povečan apetit ter slabši spomin in motorično koordinacijo. CBD (kanabidiol), še ena sestavina konoplje, ima lahko protistresne in antipsihotične učinke.

Marihuana lahko povzroči suha usta, rdeče oči, oslabljen kratkoročni spomin, povečan srčni utrip, tesnobo in paranojo. Kronična uporaba je lahko povezana z motnjami motivacije in drugimi dolgoročnimi težavami z duševnim zdravjem.

Medsebojno delovanje med psilocibinom in marihuano.

Potencialne koristi:
  • Kombinacija teh snovi lahko potencialno okrepi psihedelično izkušnjo, kar privede do globljih zaznavnih in kognitivnih učinkov.
  • Marihuana lahko ublaži nekatera telesna nelagodja, kot je slabost, ki jih povzroča psilocibin.
Vendar lahko takšna kombinacija povzroči, da je izkušnja preveč intenzivna, in verjetno ni primerna za občutljive ljudi in tiste, ki imajo malo izkušenj z vsako od snovi posebej. Prav tako je ta kombinacija nezaželena ob prisotnosti duševnih motenj in nagnjenosti k njim.

Kombinacija lahko kompleksno vpliva na serotoninergične in kanabinoidne sisteme ter tako potencialno spremeni razpoloženje, zaznavanje in kognitivne funkcije. Sinergijski učinek na čutno zaznavanje in kognicijo je lahko nepredvidljiv in se od osebe do osebe precej razlikuje.

Tveganja in neželeni učinki:
  • Kombinacija lahko povzroči povečano izkrivljanje čutil in zmedenost, kar je lahko zaskrbljujoče ali vodi v tesnobo in paranojo.
  • Psihološko je lahko ta kombinacija nepredvidljiva, kar lahko privede do intenzivnih, neprijetnih ali motečih izkušenj.
  • Obstaja tveganje za poslabšanje ali pospešitev psihiatričnih stanj, zlasti pri posameznikih z osebno ali družinsko anamnezo psihoze ali drugih duševnih motenj.

Nepredvidljivost psiholoških učinkov, zlasti v smislu tesnobe, paranoje in možnosti negativnih izkušenj (bad trip), je treba skrbno upoštevati. Kot pri uporabi katere koli snovi se lahko odzivi posameznikov zelo razlikujejo, dejavniki, kot so odmerek, okolje in individualna psihologija, pa imajo pri celotni izkušnji odločilno vlogo.

🟢🟡 Glede na zgoraj navedeno lahko previdno trdimo, da je ta kombinacija pod določenimi pogoji lahko dobra ideja. Ta kombinacija zahteva veliko izkušenj pri delu z obema snovema ločeno, upoštevanje minimalnih odmerkov, redko ponavljanje in smiseln pristop.
 
Last edited by a moderator:

Emeliaa

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 19, 2024
Messages
16
Reaction score
7
Points
3
V triping z gobami, tartufi mora biti vključena marihuana. Po mojem razumevanju preprosto ne more iti eno brez drugega. Mislim na psiho z marihuano. Ampak ne nujno obratno )) Nekaj takega)
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Govorite o zasebnih izkušnjah. Nekaterim bo standardno potovanje v gobe več kot dovolj. Nekaterim bo bolj všeč psihedelija s konopljo v celoti. Odvisno je od osebe, ciljev, individualne tolerance itd.
 

Emeliaa

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 19, 2024
Messages
16
Reaction score
7
Points
3
To`e prav, da se psihedelične izkušnje lahko od osebe do osebe zelo razlikujejo in da imajo individualne preference pomembno vlogo pri izbiri vrste psihedelične snovi.

Kar dobro deluje pri eni osebi, morda ni primerno za drugo in obratno.

Pomembno je, da pri raziskovanju različnih psihedeličnih snovi in izkušenj ohranimo odprt pristop in da jih uporabljamo odgovorno ter se vzgojno odločimo za odgovorno uporabo psihedelikov, ne glede na izbrano snov.

Zato je zelo pomembno, da ohranjamo komunikacijo in izobraževanje o možnih tveganjih in koristih, povezanih z različnimi vrstami psihedeličnih izkušenj, prav tako pa je zelo pomembno, da ohranjamo vrednost naše raznolikosti pri teh izkušnjah. Vsakdo naj deli osebne izkušnje z različnimi psihedeliki, da bo prispeval k pogovoru. Vendar se mora vsakdo zavedati, da so osebne izkušnje subjektivne in morda ne veljajo univerzalno.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,413
Solutions
4
Reaction score
966
Points
113
Deals
1
Kajenje marihuane na gobah vsekakor poveča psihedelijo, vendar se nekaterim zdi odvratno tudi v dobesednem pomenu besede. Tudi mnogim, ki kadijo cigarete, se zdi okus slab in se ga med tripom vzdržijo.
Imel sem (ne?)srečo, da sem doživel veliko ljudi, ki so se spopadali z gobjimi tripi. Zdi se, da LSD umirja človekovo razpoloženje, da je introspektivno in umirjeno, gobe pa na to sploh ne vplivajo. Kot nekdanji desetletni gobar sem se večkrat znašel v vlogi izvoljenega šamana in trip sitterja.
Gobe niso zabavne v tradicionalnem smislu drog. Gobe ne povečujejo evforije. Vrste gob, ki so psilocibin, niso tesno povezane s priljubljenimi užitnimi vrstami, njihovi okusi pa segajo od "neokusnih svinjskih kožic" do "mačjega urina na vejicah" Na Zemlji obstaja več kot 100 različnih genetskih vrst psihedeličnih gob, in to ne pomeni "sevov", kot so penis envy, AA+, golden teachers, Texans, Malabar ect. Vse te gobe so psilocybe cubensis. Mednarodni odbor za taksonomsko nomenklaturo ne priznava sevov gob ali formaldehidov (oblik) najnižja priznana kategorija je podvrsta. 95 % vseh psihedeličnih gob, ki se prodajajo na Zemlji, so Psilocybe cubensis, redko kdo lahko ponudi sklerotije Psilocybe Mexicana ( vključno s sevi Atlantis #7, tampanensis ect) ali Panaeolus tropical is ali Panaeokus cyanescens, ki so običajno majhni in vitki, vendar izjemno močni. Nedvomno pa so najmočnejše čarobne gobe razkroj lesa. Pri Psilocybe azurescens, cyanescens in drugih so v posušenih vzorcih testirali 2 % m/m aktivnih alkaloidov (20 mg/g). Zaradi tega se morate ukvarjati le z dobro obveščenimi ljudmi, ki jim zaupate. 5 gramov cubensisa je močan trip, vendar bi 5 gramov nekaterih ljubiteljev lesa popolnoma ohromilo.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
5 gramov je resen odmerek. Še posebej, če govorimo o kombinaciji s konopljo (temu je posvečena tema). Ljudem brez izkušenj bi namenil največ 2 grama. To je povprečen odmerek (ne majhen) za večino scenarijev, ki vključujejo gobe psilocibin.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,413
Solutions
4
Reaction score
966
Points
113
Deals
1
S pripombo o petih gramih sem se le poklonil Šulganu. Vedno sem 5 gramov imenoval "celotna vožnja", ker če jih bo še več, se verjetno ne boste več spomnili, kaj se je zgodilo. Nekoč sem vzel 5 gramov lokalne vrste, ki ljubi les. Psilocybe ovoideocystidiata in po hkratnem bruhanju in sranju sem za 3 ure izgubil zavest, bil sem katatoničen in se nisem odzival na zunanje dražljaje. To so resni učinki! To je bil skoraj konec mojega uživanja v gobah. Po tem sem jih vzel še nekajkrat, vendar se ne spomnim, da bi v njih užival.
 
Top