Ali je to dejansko smiselno?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Pozdravljeni,
mislim, da imam dve vprašanji, vendar se obe nanašata na isto temo - natrijev etilsulfat.
Dobro, torej najprej - ali je ta sinteza smiselna?

Vem, da z mešanjem žveplove kisline in azeotropnega 98-odstotnega etanola dobimo sulfonsko kislino, nato pa jo v bistvu bazificiramo, izparevamo in z rexom odstranimo nečistoče.
O tem obstaja veliko dokumentov in prepričan sem, da to deluje, vendar imam samo 85-odstotno žveplovo kislino.
Ali bom moral opraviti strašno destilacijo žveplove kisline, da bi to delovalo? Pozneje v poskusu se uporablja voda, vendar, kot sem razumel, pri prvem mešanju žveplove kisline in etanola nastaja sulfonska kislina, ki je po mojem mnenju glede na vsebnost vode reverzibilna.
Ali bo vode preveč, če jo lahko uporabimo samo tako, kot je?

očitno je, če je prva sinteza dejansko pravilna - to je lažje in manj nevarno!

samo mislil sem, da bom izkoristil vaše strokovno znanje, namesto da bi slepo sledil nekemu fantu s pootube!

Hvala fantje!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Se sprašujete, ali je v 85 % H²SO⁴ preveč vode? Ne, v njem ni vode, če je to vaše vprašanje. Zelo specifičen razlog.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Mislim, da sem predvsem prosil ljudi, naj si ogledajo ta videoposnetek na YouTubu in mi povedo, ali je znanost trdna, ker se mi zdi, da je to "bro science".
Videl sem le, da je bilo to uspešno izvedeno (kot pri sintezi natrijevega etil sulfata) in podprto z dokumenti z mešanjem žveplove kisline z etanolom in nato bazificiranjem (kislina/baza RXN), ki je obrnjeno glede na vsebnost vode (verjamem - to moram zapisati v svoji laboratorijski knjigi in razčleniti na ustrezne korake, da tega ne bom zmotil - namesto da bi se mi pojavljal video na Pootube).
Berem dokumente in patente, vendar se veliko hitreje naučim in se mi veliko bolje vtisne v glavo ter mi postane jasno, ko vidim, kako je to narejeno. Opravičujem se za toliko odgovorov - kot sem rekel, me je malo strah začeti brez destilacije H2SO4 - ne zaupam si s skoraj 400c vrele čiste kisline v mojem plašču ali odkrito povedano kjerkoli v moji bližini!
Mimogrede, všeč mi je tvoje uporabniško ime!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Aha, tudi tega sem prosil, naj se poglobi v znanost in mi poda enačbo, vendar mi še ni odgovoril. V drugem videoposnetku (žveplova kislina), ki sem ga gledal včeraj - kot pravim, si ga bom moral še enkrat ogledati in si narediti zapiske, ALI gre skozi enačbe na beli tabli, ki je vrezana v njegove videoposnetke. Resnično uporaben fant. Presenečen sem, da niso prepovedali njegovega kanala, ampak hej ho
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Ja, mislim, da je to eno od mojih vprašanj - druga polovica. Zanimalo me je, ali je prva sinteza smiselna - refluksiranje tako čistega etanola, kot ga lahko dobiš z natrijevim bisulfatom, nato pa ga je po mojem mnenju filtriral in nadaljeval tako kot v drugem delu, ko je etanolu dodal žveplo. Ne razumem, kako bi bilo to smiselno...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Torej ugibam, ali bo 85-odstotna žveplova kislina (ne glede na to, s čim je pomešana - pomagalo bi, če bi mi lahko povedali, zakaj ne bi bila voda, bi ta reagirala?) dovolj močna, da bo delovala za izdelavo sulfonske kisline, potrebne za naslednji korak - mislim, da bi morala, če je pomešana z drugimi stvarmi zagotovo, ko je reagirala, lahko rex. Vem, da bom izgubil donos, vendar ne zaupam tej prvi reakciji, na katero sem opozoril, zato sem tako poimenoval nit... Želel sem samo dodati, da kot sekundarno vprašanje v zvezi z žveplovo kislino 85% namesto 95%... zanimalo me je - uporabil bom google, da vidim, zakaj se ne bi mešala z vodo - tam sem mislil, da bom lahko zamrznil oborino iz vode! Predvidevam, da je kislina premočna, da bi lahko uporabili kaj takega kot molsko sito ali kremenčeve kroglice? Preprosto mi ni všeč kuhanje žveplove kisline, če lahko uporabim tisto, kar je že na voljo - to je za gojenje potrošnih rastlin, zato ne vidim, da bi bilo to kje drugje tako grozno, kot je v čistilu za odtoke, iz katerega ga ljudje destilirajo. Ta snov je rahlo gosta in bistre barve....so kaj menite? In zakaj je ne bi smeli mešati z vodo? To je ključnega pomena, da začnem - no, mislim, da ni, vendar je dovolj draga napaka, da gre naravnost z vsem! Lepo je, da gre tudi za eksotermno reakcijo, raje jih imam, kot da bi bilo treba dodajati toploto.
Mislim, da bom to ugotovil pozneje, saj nameravam to storiti v majhnem / verjetno mikro merilu za vas ljudi lol govorim 1g vsakega tukaj. Poglejte, ali gre eksotermno za začetek....Mislil sem, da vidim, ali se prehranjuje skozi tissue papir, saj se zdi, da je to test, ki ga uporabljajo na YouTubu, da vidijo, ali je čista lol
Človek, veliko več se naučim, ko gledam, kako nekdo nekaj počne, in na žalost nič od tega ne preverim. Tako lahko včasih nekdo misli, da nekaj dela - kot mislim, da je morda v tem primeru v prvi povezavi na you tube, ko je to samo "bro science" namesto dejanske pravilno izdelane znanosti.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Mislim, da bom poskusil na oba načina! Imam tako opremo kot reagente, tako da zakaj pa ne. Vendar bom uporabil denaturirani etanol - večinoma. Imam malo XXX etanola (kot mu pravim, ker ga moram 3x destilirati, da dobim 95-98 %, in ga posušiti s sejalci).
 
Top