enostavna tehnika uplinjanja (v zaprtih prostorih in diskretno)

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
napisal uporabnik vespiary blaztoff ,povezava tukaj (tiskarske napake + brez dodatne vsebine, povezava samo 4 zasluge)


To tehniko uplinjanja sem si izmislil za vse tiste, ki imajo omejen prostor, ne morejo na prosto in imajo v bližini sosede.

Kupite dve od tistih lepih plastičnih steklenic Nalgene v lokalni znanstveni trgovini. Ali pa eno plastenko Nalgene in eno stekleno steklenico z vijačnim pokrovom. Na sredini vsakega pokrova izvrtajte luknjo in skozi luknjo v vsakem pokrovu vstavite cevni nastavek iz trgovine s strojno opremo. Prepričajte se, da je zrakotesno zaprt. Za zagotovitev varnosti vstavite nekaj tesnil. Če želite, vzemite nekaj polnila in ga razmažite na zunanji strani, da se prepričate. Nato priključite cev od pokrova do pokrova. Všeč so mi tiste pnevmatske pletene cevi za hidravlične cevi, ker imajo tlačni priključek za zrakotesno povezavo. (V pokrovu izvrtajte manjšo luknjo za plin in nanjo namestite tesnilni nastavek.

V steklenico za plin dajte kameno sol in jo tesno zaprite, v drugo pa mešanico toluena. V manjšo luknjico v zamašku steklenice s plinom vlijte žveplov dioksid in to je vse. Dobesedno opazujete, kako plin vstopa v posodo za uplinjanje, in vidite, kako vaš izdelek pada iz nje. To lahko brez skrbi pustite stati več dni. Trajalo bo malo dlje kot pri mehurčkanju, vendar vam tega ni treba opazovati ali kaj podobnega. Posodo z blagom lahko postavite na magnetno mešalo in jo občasno nastavite na nizko stopnjo mešanja, da se mešanica premeša. Steklenica Nalgene je odlična, ker jo lahko stisnete, da se izloči več plina, ali jo pretresete.

Ugotovil sem, da boste iz takšnega izdelka vedno dobili pričakovani donos in nikoli ne boste imeli skrbi glede vode, povratnega učinka ali drugega sranja. Samo sedite in pustite, da se nekaj ur filtrira, morda spet plin. Za uplinjanje uporabljam 1l steklenico, za posodo za uplinjanje pa steklenico, ki je 3x večja od moje prostornine toluena. Nikoli mi ni treba skrbeti, da bi med uplinjanjem naredil več plina, in uporabljam le najmanjšo količino soli in žvepla, zato je manj odpadkov. Upam, da to komu pomaga.
 

hirozaru

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 22, 2024
Messages
30
Reaction score
2
Points
8
to je res težko brati in slediti. sliši se zanimivo.
 
Top