Enantiomeri In variiranje učinkov, povezanih z MDMA?

MrChan

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 9, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Kot razumem, za obravnavo 3,4 MDMA obstajata dva stereoizomera; različici S in R, od katerih je enantiomer R edina različica, za katero je predstavljeno, da ima razumljiv fiziološki učinek, ali pa je vsaj dokumentirana le, kolikor sem uspel najti objavo. Glavna razlika, ki se mi zdi precej zanimiva, je odsotnost diskinezije, ki je prisotna v visokih odmerkih pri vrsti R, katere žrtev sem postal tudi sam v nočeh prekomerne uporabe in se je osebno precej težko znebiti, dokler vsaj izkušnje ni konec. Neprostovoljno premikanje glave in zibanje/ugibanje v kombinaciji s skorajšnjo katapleksijo učinkovito uniči celotno noč, če človek pretirava.

Seveda lahko predlagamo, da ne bi bili popolni idioti in da bi vzeli ustrezen odmerek ali da bi zmerno odmerjali začetne in ponovne odmerke; vendar me je po nekaj raziskavah začelo zanimati, ali je komu uspelo popolnoma izolirati dve sestavini racemičnih mešanic, ki nastanejo po sintezi, ali pa je morda celoten domnevni učinek čista špekulacija.

Če je izolacija obeh možna, ali je kdo dokumentiral učinke vsake od njiju? Kakršen koli vpogled v hipotetični pristop k temu, če ne, morda kakšni drugi kiralni centri ali izomerne strukture, ki bi jih lahko upoštevali za pridobitev več terapevtskih lastnosti te spojine? Morda bi bil lahko alternativni predlog redko dokumentirani 2,3 MDMA ali druge podobne strukture iste spojine?
 

MrChan

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 9, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Izjava o omejitvi odgovornosti: Dejansko sem invalid in nesposoben za najosnovnejše stvari v kemiji brez recepta v preprostem besedilu; vendar pa se mi zdi, da postavljam zanimivo vprašanje, no, kolikor ga lahko, glede na to, da imam sposobnosti in znanje glave gnilega zelja; morda bi mi lahko kdo prizanesel samo zaradi radovednosti. Ali pa, če sem postavil smešno vprašanje na absurdno dolg in podroben način, vsekakor lahko to poveste spodaj in mi pošljete sovražno pošto prek pm, karkoli lahko pride, vsekakor ga pozdravljam! 😬🫡
 
Top