Presežek metilamina v topilu za uplinjanje

chinacat

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 8, 2022
Messages
20
Reaction score
5
Points
3
Pozdravljeni,
ali lahko presežek metilamina v topilu za uplinjanje prekine uplinjanje?
 
Last edited:
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Najbolje je, da se odvečnega metilamina znebite pred zakisanjem vaše baze. Baza ima običajno močan vonj po metilaminu, kadar je ta prisoten v velikem presežku. Da bi se ga znebili, lahko bazo nekoliko segrejete in dobro premešate ali pa jo večkrat sperete s toplo ~40ºC vodo, dokler vonj po metilaminu ne izgine. Nato pa zakisajte s HCl.
 

chinacat

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 8, 2022
Messages
20
Reaction score
5
Points
3
Ali menite, da je težava v presežku metilamina? ali je to lahko moja težava? sirup sem rešil s suhim acetonom in ksilenom, vendar bi vsekakor raje šel po poti suhega plina. Morda bo to pranje s hidroksidom pomagalo ali pa je bilo topilo samo mokro... kar je mogoče. morda bom naslednjič poskusil pustiti, da se posuši čez noč.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Napisal sem rešitev za problem presežka metilamina. Če je težava obarjanje pri uporabi vodne raztopine klorovodikove kisline , potem imate prav, molekule vode morate vezati s suhim acetonom ali uporabiti suho HCl.
Kaj sintetizirate?
 
Last edited:

chinacat

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 8, 2022
Messages
20
Reaction score
5
Points
3
Spojina MDxx,

Tako sem prosto bazo destiliral, dodal IPA in uspel izpleniti čarobne kristale, ne vem, kaj je pomagalo ... ampak pomagalo je. Srečno, srečno.
 
Last edited:
Top