Pridobivanje morfin sulfata iz "kapsul Substitol" in pretvorba v morfinsko bazo

Mr_Morphine

Don't buy from me
New Member
Joined
May 3, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Pozdravljeni,

Mislil sem, da je to splošno znano, a ker so me nekajkrat vprašali za to, je tukaj navodilo, kako to narediti:

1) Odprite kapsulo, ki vsebuje majhne kroglice morfinovega sulfata, prekritega z vosku podobno snovjo. 2) Odprite kapsulo, ki vsebuje majhne kroglice morfinovega sulfata, prekritega z vosku podobno snovjo.
2) Majhne kroglice dajte v vročo vodo (75 °C je idealna)
3) Mešajte, dokler se ne raztopijo

4) Pustite, da se voda ohladi, dokler ne nastane trda plast "voska".
5) Plast odstranite ali pa je ne odstranite, odvisno od vašega okusa
6) Na zdravje

za pretvorbo v dimljivo morfinsko bazo:


po koraku 4: odstranite plast "voska"
5) po kapljicah dodajajte amonijak, dokler pH ne doseže vrednosti približno 10-12. Videli boste, da kosmiči odpadajo.
neobvezno: raztopino ohladite v hladilniku
6) odstranite vodni lavor
7) pustite, da se "snežinke" posušijo, in uživajte ;-)

ostanite varni,
gospod M.
 

InterestedJimmy

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Ali lahko vi ali kdo drug podrobno opišete čiščenje morfija (baze) te formulacije na najbolj popoln način, da bi se čim bolje izognili izgubi izdelka? Na različnih forumih sem prebral veliko navodil o ekstrakciji morfija, vendar nisem našel postopka po korakih. Za izkušenega (ljubiteljskega) kemika se to morda sliši trivialno. Vem, da tovrstne ekstrakcije spadajo med najosnovnejše postopke, vendar bi se rad potrudil in delal čim bolj vestno. Zato bi lahko potreboval nekaj pomoči in s tem spodbudil nadaljnje projekte.

Vsebina v kapsulah Substitol (200 mg) vsebuje naslednje sestavine:

-200 mg morfinijevega sulfata
-hidrirano rastlinsko olje
-makrogol 6000
-talkum
-magnezijev stearat


Moj laični pristop bi bil:

Vsebino raztopite v dovolj vroči destilirani vodi in po ohladitvi odstranite voščeno plast, ki plava na vrhu. Vosek mora biti sestavljen predvsem iz hidriranega rastlinskega olja. Raztopina bi morala biti sestavljena iz morfin sulfata + makrogol 6000, magnezijev stearat + talkum pa bi morali plavati neraztopljeni. S filtriranjem raztopine odstranimo talkum in magnezijev stearat ter pustimo raztopino morfin sulfata in makrogol 6000.

Predvidevam, da bi bil naslednji korak baziranje raztopine do določene vrednosti ph, filtriranje oborjene morfinske baze in s tem puščanje raztopine makrogola 6000.

Rad bi vedel natančne podatke, opremo in kemikalije, potrebne za izvedbo optimalne ekstrakcije.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
čaše, lijak, filtrirni papir, destilirana voda, vroča plošča, steklena palica, plastična brizga, rokavice, natančna laboratorijska tehtnica, eksikator (neobvezno).

Postopek, ki ga je opisal @Mr_Morphine, je zelo preprost. Ni potrebnega nobenega znanja in izkušenj. Potrebno steklovino in opremo sem napisal za u.
 

InterestedJimmy

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Hvala za odgovor. Ali obstaja kakšno priporočilo, kako lahko dosežem najvišji izkoristek, oziroma na kateri korak je treba najbolj paziti?

Ali bom s tem postopkom dobil čisto morfinsko bazo ali so v končnem izdelku še vedno kakšne sestavine? Pred dodajanjem amoniaka moram raztopino filtrirati, da odstranim vse netopne ostanke, kot sta talk in magnezijev stearat, kajne?

In po bazificiranju mora makrogol ostati v filtrirani raztopini ali reagira z amoniakom?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Da. dobili boste morfijsko bazo brez morfija. Zagotovo bo v njej nekaj drugih snovi, vendar v zanemarljivi količini. Da, lahko jo filtrirate. Makrogol je topen v vodi.
 

Mr_Morphine

Don't buy from me
New Member
Joined
May 3, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Razčiščenega bom napisal takoj, ko bom imel čas.
 

InterestedJimmy

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Ali lahko vprašam, kakšen izkoristek morfinske baze ste dosegli in kakšen izkoristek bi bil/bi moral biti možen pri čim bolj natančnem delu?
 
Top