Question Pridobivanje rdečega fosforja iz ognjemetov?

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Zanima me, ali obstaja enostaven način za pridobivanje fosforja iz ognjemetov?

Zdi se, da sta njihovi glavni sestavini rdeči in beli fosfor.

Poleg pridobivanja iz škatlic vžigalic mora ta način dati veliko večji izkupiček!

Ali obstajajo kakšne možnosti za to ali pa obstaja lažji način za pridobivanje te snovi?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Zdi se mi, da se fosfor ne raztaplja v ničemer. Da, prav je tako, rdeči fosfor se ne raztaplja v nobenem topilu
Zato bi ga zalival in filtriral, morda z acetonom, bencinskim petrolejem, in tako naprej, dokler v kavnem filtru ne bi ostal le rdeči fosfor.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Če ste odrezali štrikarske blazinice, jih lahko za približno 40 minut namočite v aceton in večina jih bo z rahlim mešanjem odpadla, vendar se hitro nasičijo, zato priporočam še eno pranje, da odstranite preostanek. Če se ne odlepi sam, se mora takoj obrisati. Odstranite ves papir. Filtrirajte, enkrat ali dvakrat sperite z vodo in pustite, da se posuši. Zdaj pripravite 20 % raztopino NaOH v H2O. V raztopino dajte posušeno RP in jo na nizki temperaturi kuhajte približno eno uro. Prefiltrirajte in sperite z vodo. Po sušenju bi morali dobiti spodoben izdelek.

Oprostite, spraševali ste o ognjemetu. Tam ne morem ponuditi veliko...
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Mislim, da je težava pri stavčnih blazinicah ta, da vsebujejo le majhno količino fosforja, zato bi jih potreboval res veliko količino. Zato sem pomislil, da morajo imeti ognjemetni izdelki veliko večjo koncentracijo.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Pridobite varnostna lista za rdeči in beli fosfor in preverite, ali lahko ugotovite, ali se eden raztaplja v nečem, drugi pa ne. Če se rdeči fosfor ne raztopi, ugotovite, ali se beli fosfor raztopi v čem drugem, in to je vaša vstopnica.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nič ne raztaplja rdečega fosforja. Beli fosfor se raztaplja v nekaj stvareh, vendar ne vem, zakaj bi se ukvarjali z njim, ko pa lahko preprosto skuhate svoj extrsvt in spremenite beli intobref. Ognjemet je dobra izbira, če ga lahko dobite po ugodni ceni. Na Amazonu in eBayu lahko kupite 8,5 × 11 listov vžigalic. To bi vam prihranilo veliko časa in smeti. Kot sem poudaril v drugi temi, to, o čemer govorite tukaj, ni ekstrakcija fosfornega ekstrakta, ima precej specifično opredelitev. Poskušate ekstrahirati vse drugo iz fosforja.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Ok, kupil sem nekaj paketov vžigalic, vendar sem mislil, da jih bom potreboval na stotine, da bom dobil spodobno količino.

Kaj in koliko listov priporočate? Tiste z rjavo površino ali tiste z majhnimi pikami?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Popolnoma razumem @1019er, začnite poskušati strgati nekaj knjig o tekmah in se v minuti odločite, da to ne bo delovalo na dolgi rok. Naročanje velikih blazinic je verjetno način, kako iti, v kombinaciji z malo skrivanja, stalna dobava tega ne bo videti preveč dobro za zapisnik. Šel sem v supermarket in se najprej odločil za večje škatle z večjimi blazinicami, na koncu sem končal z rjavim gumijastim sranjem, precej prepričan, da to niso tisti, ki jih želimo. Prizadevajte si za bolj rdečo barvo z "zrnato" teksturo - predvidevam, da so to "majhne pike".
Sam sem izbral škatle s po 50 knjigami, kar je veliko bolj zamudno. Z zgoraj omenjenim postopkom namakanja v acetonu in izpiranja, pranja, kuhanja v lugu itd. ni tako slabo. Lahko potrdim, da deluje precej dobro.
Dolgotrajen del je samo rezanje vseh blazinic. Pustite jih namakati ali kuhati in se nekaj časa ukvarjajte s čim drugim. Dobra stran je, da lahko rdeče p večkrat recikliraš. Tudi ne vzemite preveč naenkrat, saj boste presenečeni, kaj bo pritegnilo kakšno pozornost - iz vsake trgovine bi naenkrat vzel en paket. RP je vsekakor na radarju.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Nisem prepričan, ali vas bo Amazon s tem spravil v težave, v najslabšem primeru je mogoče odpreti nov račun, ga napolniti z darilnimi karticami in ga poslati v lokalni prevzemni predal, nato pa ga anonimno prevzeti s kodo.

https://www.amazon.de/CLISPEED-Stre...efix=phosphor+sheet,aps,229&sr=8-1&th=1&psc=1

Nisem prepričan, vendar se na sliki zdi, da rjavi listi vsebujejo več fosforja kot tisti s pikami.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ja, jaz bi preskočil pike. Mislim, da sem ugotovil, da je en list vreden 320 stavčnih črtic. 160 škatel. Verjetno bi jih kupil 10 in videl, kaj bi od njih dobil. Fos nas je mogoče reciklirati, ne porabi se v reakciji, zato ga očistiš in ponovno uporabiš, vendar za vsak cikel dodaš 10 % več
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Če bi poznali stvari, ki sem jih kupil z Amazona, bi se posrali. Udarne tekmece na tekmah, na katere ne bi niti z očesom pomežiknil. Kupil sem 37-odstotni HCl, 37-odstotni formaldehid, etilacetat, amonijev klorid, amonijev sulfat, goro stekla, proprionsko kislino. Na eBayu sem kupil dejanske prepovedane droge, in če so me hoteli ujeti, so bili že prepozni.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Ne vem, ali ste imeli srečo, ker ste naročili lokalno...
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Zdaj razumem, kaj ste mislili z "majhnimi pikami", to me je zmotilo. Vsekakor se odločite za enobarvno. Prišel sem v stik z nečim drugim, zato sem določal teksturo, vendar je to s slike težko razbrati. Stvari, ki sem jih dobil v trgovini, so bile zelo rjave in gladke teksture, ki so se končale kot gumijasto sranje v primerjavi z običajnimi štrikerji, ki so bili bolj rdečkasti in peščeni na dotik. Slišal sem, da lahko fosfor reciklirate do 10-krat? Ali dodajaš 10 % na vrhu majhne teže, ki jo dodaš nazaj? (Predvidevamo, da se nekaj izgubi med recikliranjem. Ali pa je %10 nadomestilo za to?) Z drugimi besedami, ali dodajanje 10 % pokriva kakovost uporabljenega RP, izgubljeno količino ali v bistvu oboje?

Imaš nekaj jajc @FritBuchner. Mene je prekleto strah, da bi naročil nekaj steklene opreme. Ne toliko ena stvar tu in tam, temveč me skrbi kombinirana stalna dobava. Na primer, rad bi vzel nekaj ma huanga. Če se bo obneslo, bom to želel ponoviti, dokler se ne bo pojavilo kaj boljšega. V kombinaciji z nekaj enkratnimi nakupi steklovine ni nič posebnega. Tu in tam vrzi še kakšen RP, morda tudi s kakšnimi drugimi topili itd. in zdaj se res začne ogrevati. Nikomur ne govorim, kaj naj počne, samo poskušam širiti dober glas, če ne za nove fante, pa zase. Če govorim zase, tega ni mogoče dovolj poudariti. Rad si izvlečem jajca, ko mislim, da me nihče ne gleda ali ne bo opazil, kar pa ne pomeni, da me nihče ne gleda ali ne bo opazil.
 
Last edited:

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Kakor koli že, vrnimo to temo na pravo pot, kajne? Ali kdo pozna znamko ali vrsto ognjemeta, ki vsebuje največjo količino in/ali koncentracijo rdečega p? Ali pa vsebuje najmanjšo količino sestavin/dodatkov, ki jih je mogoče zlahka ločiti, da bi lahko izolirali rdeči p? Kaj pa rakete za izredne razmere na cesti/čolnu, ima kdo izkušnje z njimi? Ali še vedno delujejo, katere in kje jih dobiti? Predvidevam, da je druga možnost od tu naprej, da se ljubiteljsko lotim elektrolitskega niklanja - morda bom v prihodnosti poskusil to pot. Kaj menite o tem?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Naj vas vprašam naslednje: zakaj ste tako trdno odločeni za to metodo? Prav tako ste vedeli, da hirojodna kislina deluje sama po sebi, brez fosforja. ( verjamem) fosfor samo reciklira kislino, tako da ga porabite veliko manj. Verjamem, da je fosfor. je po vsaki uporabi manj učinkovit. Kar izgubite, ni pomembno, saj boste vsakič stehtali količino, ki jo potrebujete, tako da če ste izgubili več, dodate več, da dobite pravo težo.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
kinda makes me wonder if Al and I should work too i mean it works for methanol yield prolly gon be shitty af tho
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Ali me sprašujete, zakaj sem se tako natančno odločil za katero metodo? Zavedam se, da hidriodna kislina zmanjša E/PSE na naš med, toda kako dobimo hidriodno kislino? Tu je očitno na vrsti rp/i. Zato sem omenil niklanje, saj za hipofosforno kislino v bistvu nadomesti rdeči p. RP ali hipofosforna kislina reagira z jodovim kristalom ali presežno vsebnostjo joda v hidriodni kislini. Poskušam razumeti mehanizme, kdo, kaj, kdaj, kje itd. Ne samo zaradi svoje koristi, ampak je to tisto, kar me bo spremenilo v mojstra alkimista, za katerega upam, da bom nekoč. Veliko teh informacij/znanja je zame teoretičnega značaja, zato je v korist tudi drugim uporabnikom foruma. Nisem določen v nobeni posebni metodi, samo poskušam priti do cilja s tem, kar je na voljo v danem trenutku, zdaj je to žal moje kolo, za zdaj. V prihodnosti vam lahko pišem, @FritBuchner ? Ker te imam za stalen vir dobrih informacij in se mi zdi, da si na tej poti dlje od mene.
 
Last edited:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Zame je najlažje dobiti litij in amonijev sulfat. Metilamin je drugi iz metilamonijevega klorida ( metilamin hcl). Večina pozabljivih ljudi sliši fosfor in prva stvar, na katero pomislijo, je metamfetamin. V osemdesetih in devetdesetih letih prejšnjega stoletja je bil to met za motoriste. V predalu za smeti imam dovolj starih ultimativnih litijevih baterij Energizer, da unča ni nič.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Družbi Walmart in Amazon prodajata fosforno kislino. Potem potrebujete le še kakšen vir joda. Ta metoda se zame premakne na drugo mesto, ker sta fosforna kislina in jod za nabavo manj opazna kot formaldehid
 
Top