Vročina zaradi amfetamina

SelfExper1menter

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2023
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
Imam nekaj racemičnega amfetamin sulfata. Moral bi biti čist in res se zdi dokaj čist: skoraj bel (rahel odtenek rdečine), brez vonja. Vodna raztopina je grenka in rahlo kisla, sicer pa nima posebnega okusa.

Ko vzamem 30 mg peroralno, deluje, vendar povzroča vročino (približno 37,2-37,5 stopinj Celzija).

Ali to pomeni, da ima kakšno strupeno onesnaževalo in ga moram zavreči, ali pa je mogoče, da vročino povzroča sam amfetamin? Ali je imel kdo drug vročino zaradi amfetamina, zlasti zaradi tako majhnih odmerkov? Žal amfetamina v kratkem ne morem dobiti iz drugega vira, zato ne morem preveriti, ali bi tudi ta povzročil vročino.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Odmerek 30 mg se nanaša na močan in ne na majhen odmerek. Tudi pireksija ali vročina je eden od klasičnih telesnih učinkov poživil. Če temperatura ne presega 38-39 stopinj Celzija, se po delovanju snovi zniža in ne teži k zvišanju, vas ne sme zaman skrbeti. Žal je v tem primeru glede na opis delovanja nemogoče oceniti prisotnost/odsotnost nečistoč. Priporočam lahko zmanjšanje odmerka in jemanje v dobro prezračevanem prostoru ter pitje vode v majhnih odmerkih med seanso.
 

SelfExper1menter

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2023
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
"Močan" mi ne pomeni veliko (kot, močan v primerjavi s čim?). Ali mi lahko navedete nekaj približnih referenčnih točk, na primer:
1) kakšen odmerek je potreben, da ostanemo budni in ne zaspimo čez noč?
2) kakšen odmerek naj bi bil močno prijeten in krepčilen, v nasprotju z zgolj stimulativnim? Na primer, 30 mg, ki jih označujete kot močne, je zame precej stimulativen (vsaj v odsotnosti tolerance), vendar sploh ni prijeten, le nevtralen; če bi bil laboratorijska podgana, me ne bi gnali, da bi pritisnil na vzvod, da bi dosegel tak učinek. To seveda velja le ob predpostavki, da je moj amfetamin dovolj čist.
(vse to velja za racemični amfetaminov sulfat, ki se jemlje peroralno)

Mimogrede, čeprav sčasoma nisem poskušal izmeriti več temperatur, se zdi, da se vročina začne zmanjševati približno v istem času, ko stimulacija slabi. Prav tako tudi suhost ust (vendar vem, da je to normalno).

Moti me, da je glede na navodilo za uporabo za zdravilo Dekstroamfetamin sulfat v enem odmerku lahko do 30 mg (kar pomeni 60 mg racemičnega odmerka), vendar vročina ni navedena kot neželeni učinek (sploh!). Kar ni smiselno, razen če levoamfetamin veliko bolje povzroča pireksijo kot enaka količina dekstro. Ali je?
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Kot ste pravilno opazili, so vsi odmerki povprečni. Vedno se je treba spomniti na individualno toleranco, kakovost snovi in tako naprej. Povprečni odmerek za amfetamin znaša od 10 do 20 mg. Kar zadeva "užitek", tu vidim težavo v tem, da klasični stimulansi sami po sebi ne prispevajo k nekim živim in izrazitim izkušnjam užitka. To lahko ustvarijo vzdušje, dejavnost, družba.

Zmanjšanje odmerka stimulansa in načrtovanje seje lahko prav tako ustvarita pogoje za manifestacijo ne le stimulativnih učinkov. Pri tem je treba omeniti tudi kakovost snovi in stereoizomerijo.

Če pa iščete resnično prijetne občutke, se obrnite na stran evforetikov, na primer MDMA.

Vročina je eden najpogostejših neželenih učinkov deksedrina. Zvišanje temperature je naravna posledica stimulacije. Tako delujeta farmakologija in biofizika. Dvakrat preverite svoje vire ali poiščite druge.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Odvisno od tega, kje merite in s čim, je to lahko normalna telesna temperatura. Amfetamini povzročajo termogenezo prek sproščanja noradrenalina. Manj težav je pri dekstro
 

SelfExper1menter

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2023
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
V redu, to je zelo zmedeno. Po eni strani vi, Paracelsus, in 41Dxflatline oba pravita, da je vročina od 30 mg racemičnega amfija normalna. Po drugi strani pa podatki za predpisovanje niti za deksedrin niti za adderall(na primer tukaj) ne omenjajo vročine kot neželenega učinka, 30 mg odmerek pa je znotraj terapevtskega območja za ti zdravili. Kako to?! Hkrati pa omenjajo suha usta in celo manjše stvari, kot je majhno zvišanje krvnega tlaka. In Adderall ima 25 % nadležnega izomera levo, tako da če bi bil za vročino odgovoren izključno levoamfetamin, bi tudi Adderall povzročal vročino.
 
Top