filtriranje vonja

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Imam vprašanje z drugega vidika. Recimo, da imate popolnoma zrakotesno sobo, v katero na eni strani vstopa svež zrak, na drugi strani pa ga iz središča sobe vleče zmogljiv ventilator.

Kako boste poskrbeli za filtriranje vonja v zraku? Ali uporabljate kakšne čistilnike, če da, kakšne in s kakšnim vložkom, ali je dovolj, da je na izpuhu visokozmogljiv ogljikov filter z aktivnim ogljem, kot se uporablja pri gojenju konoplje. Če bi tak filter opravil svoje delo, katero aktivno oglje je najboljše, CTC ali navadno oglje?

Kako se filtrira zrak in vonjave v laboratorijih? S spoštovanjem
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/home-laboratory-diy-exhausting-fan-models-and-filters.471/
Pozdravljeni, o prezračevanju preberite tukaj. Dobra rešitev sta ogljikov filter in mokri adsorber.
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Najlepša hvala za povezavo. Načrtoval sem samo uporabo ogljikovega filtra, ta vodni filter me zanima, ne razumem pa povsem, kako bi deloval. Recimo, da imam prostor, kot je soba za gojenje konoplje, s filtrom z ogljem in ekstraktorjem, cev, ki potiska zrak ven, gre v kad, konec cevi pa pristane pod vodo, tako da zrak, ki ga ventilator potegne iz šotora skozi filter z ogljem, ne gre v prostor, ampak leti skozi vodo, tako da se nečistoče dodatno raztopijo v vodi. Ali to pravilno razumem?

Ali je ta vodni filter nujno potreben?

Recimo, da uporabim takšen ogleni filter, z vrhunskim ogljem CTC (premaga standardno oglje, tu imam izkušnje z gojenjem mj v večjem obsegu), skupaj z vodnim čistilcem na koncu, bo tekoča sinteza z 1 kg bk4 naenkrat, prezračevanje visoke zmogljivosti dovolj učinkovito oviralo moj vonj, da to lahko storim v samostojni hiši, tako da vonj ne doseže sosedov?

Lep pozdrav
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Da. deluje kot mehurčkanje vodne pipe. Voda bo absorbirala snovi iz zraka. Po filtriranju vode morate namestiti še ogljikov filter.

Mislim, da pri sintezi v velikem obsegu nimate dovolj samo ogljikovega filtra. Precej hitro bo prenasičen.
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Glede na sliko, ki sem jo našel na povezavi, ki ste jo navedli, bi moralo biti ogljikov filter -> ventilator -> voda, vi pa pišete ventilator -> voda -> ogljikov filter. Razumem, da najprej voda ujame, kar se da, nato pa se celotna stvar do ogljikovega filtra očisti do ničle. Ali razumem, kaj ste mislili?

Če uporabim princip o katerem govoriš tj. ventilator -> voda -> ogleni filter z več bk4 takšen ogleni filter po tvojem mnenju zdrži 2-3 metanja preden se zasiči?

Takšen sveže kupljen bi moral navzven odpraviti vonj do nič, da?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Menim, da to zaporedje podaljšuje življenjsko dobo ogljikovega filtra.
Ne morem natančno reči, odvisno od vaše sinteze.
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Na splošno bi bilo smiselno, tudi če bi aktivno oglje v filtru menjal vsako kuhanje, da bi odpravil vonj do 0.

Zahvaljujem se vam za pomoč
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Da, poznam
 

Mrblue

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 2, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Obstaja kakšno navodilo, kako izdelati mokro čistilno napravo?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Oglejte si ta filtrirni sistem (priloga 1)

V idealnem primeru bi lahko pred ogljikovim filtrom dodali ozonske generatorje za popolno odstranitev neprijetnih vonjav, kot to počnejo na farmah s konopljo.

V desnem kotu na zadnji strani sobe (priloga 1) lahko vidite vodno kopel, ki se uporablja za nadaljnje filtriranje vonjav in strupenih snovi iz hlapov; z ogljikovim filtrom in generatorjem ozona lahko nato dodatno očistite in odstranite strupene snovi iz hlapov. Opazna je tudi razlika v uporabljenih ceveh, saj so za sistem pod tesnjenjem uporabljene izolirane cevi, cevi, ki prihajajo neposredno iz reaktorjev, pa so običajne cevi.

Tudi ta slika 2 iz moje priloge bi lahko pomagala bolje razumeti sistem kroženja.
 

Attachments

  • 7JHvuioSDI.jpg
    7JHvuioSDI.jpg
    98.8 KB · Views: 326
  • 7QMayouBHW.png
    7QMayouBHW.png
    81.2 KB · Views: 297

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Pihate zrak skozi vodo?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
To ni moj laboratorij, vendar se dobro obnese pri sintezah, pri katerih nastaja veliko vonjav, vodo lahko zmešamo z milom ali drugimi kemikalijami za nevtralizacijo vonjav
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Imam zamisel/ vprašanje. Pri svojem prejšnjem delu sem moral strogo nadzorovati okoljske parametre. Zlasti vlažnost, ki je morala nihati med približno 85+ % Rh in 99 % the. To sem dosegel tako, da sem: imel sod/bučko s pokrovom. Kanal in ventilator pihata zrak v odprtino v pokrovu. Drug kanal na pokrovu je vlažen zrak odvajal v komoro. V sodu je bil ultrazvočni meglenilnik za ribnike s petimi glavami (v bistvu stroj za meglo), ventilator in meglenilnik pa je upravljal humidistat/relej. Resnično je lahko ustvaril meglo. Mislim, da bi to odlično delovalo v tej aplikaciji in da bi megla absorbirala vonj, vendar bi bili kanali, ki vstopajo in izstopajo, dovolj visoki, da megla ne bi mogla uiti iz soda. Cevni nastavek na dnu soda bi izpustil onesnaženo vodo in jo občasno zamenjate ( v moji aplikaciji sem imel plovec in igelni ventil straniščnega rezervoarja, ki je ohranjal sod poln vode, vendar sem izpuščal meglo, zato je veliko uporabljal) ta nastavitev bi imela delček upora potopljenega dovoda.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
176
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
Mislim, da niso izolirane, so samo plastične ravne cevi, ker se ne premikajo, spirofleks se uporablja v bližini reaktorjev, ker jih je mogoče premakniti recimo za 50 cm v levo ali desno./
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
41
Reaction score
29
Points
18
Če upoštevamo majhen domači laboratorij (1 l reaktor, v katerem se uporabljajo kemikalije, kot so DCM, 2b4mp, metilamin, HCl, aceton), ki se prezračuje zunaj brez filtrov, na kakšni razdalji lahko sosedje in mimoidoči začutijo nastale hlape?
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
176
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
to ne bo opazno. Največ para se pojavi, ko polijete metilamin. Še ena pri filtriranju, vendar če imate dolg kanal za odzračevanje ( jaz imam približno 8 m), zunaj ne smrdi, vendar je priporočljivo filtriranje
moja zamisel je, da se uporabi tlačni ventilator, ki se vstavi v tekočino, nad tem pa je ogljikov filter.
RstqMza2un
 
Top