mušnica agarična goba

Rutherford

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 13, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni bbgate comunity, v bližini moje hiše je polna dežela mušnic. (klasična rdeča goba z belimi pikami) in preučeval sem njene spojine (muscimol, muskarin in ibotenska kislina). Iščem način, kako bi te sestavine pridobil ali ločil in zavrgel strupene sestavine ter obdržal le halucinogene.
Preveč bi bil hvaležen, če bi mi lahko kdo pri tem pomagal, in dodal bom prispevek s celotnim postopkom ekstrakcije.
Ey3oNAcFYX
4erKgzYcwd
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Ibotenska kislina se pri sušenju pretvori v muscimol (te gobe morate pravilno posušiti).
Muskarina je zelo malo, zato ga nima smisla ločevati (govorim o mušnici, druge vrste imajo lahko večjo vsebnost muskarina).
Ločevanje muscimola iz gob je precej težavno, ker so v gobah beljakovine in veliko drugih snovi.

Na vašem mestu bi se držal preproste ekstrakcije z vodo. Ne pričakujte, da boste dobili vidno količino muscimola samo iz nekaj gob. Če želite nekaj dobiti, morate ekstrahirati 100 g posušenih klobučkov. Prav tako ne pričakujte, da boste dobili kristale, ker bo vaš vodni ekstrakt vseboval veliko odpadkov, beljakovin, maščob itd.
 
Top