Je vodnik za ločevanje enantiomerov Meth Fool Proof Meth Enantiomer Separation Guide (Vodnik za ločevanje enantiomerov)?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Ali je kdo objavil kaj takega na tem mestu? Kot priročnik, ki je tako temeljit in dobro napisan, da bi mu lahko sledili in ga razumeli celo taki debili, kot sem jaz?

Postopek ni težak, vendar ne morem najti jasnega odgovora, običajno so to nejasne količine vinske kisline, podrobnosti pa niso navedene. Vem, da so enantiomeri različno topni v alkoholih, toda kateri alkohol je treba uporabiti?
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Ali ste preverili razdelek z videoposnetki? V njem je poseben videoposnetek, namenjen prav temu. Če je vaš izdelek že čist, lahko preskočite korak destilacije in ga samo pretvorite v prosto bazo.

 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Dejansko odličen zapis sploh ne bi uporabljal vinske kisline. Dibenzoil vinska kislina je močno zaželena
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Tukaj vam bom povedal tako preprosto, da tega ne boste mogli zmotiti.
Ko gre za ločevanje enantiomerov katere koli zborovske kemikalije z uporabo kristalizacije, so optično aktivnejši izomeri. Kaj to pomeni?
1. Optično aktivni pomeni, da molekula upogne polarizirano svetlobo. Spojine, ki imajo molekule, katerih kiralnost se obrača v smeri urinega kazalca, ko gledate navzdol ogljikove atome, se štejejo za R
spojine, katerih stranske verige se obračajo v nasprotni smeri urinega kazalca, so S. Da bo jasno, predstavljam si spojino, ko gledam navzdol ogljikovo verigo od c-1; c-1 nima stranske verige. 3-2, metilna motilna veriga, ki visi približno na drugi uri, 2R metil. Popolna pika. Naslednji c-3. Tretji ogljik v verigi ima hidroksilno motilno spojino, ki izhaja na 6. uri. 3R hidroksi. Ta molekula je optično aktivna, svetlobo upogiba v smeri urinega kazalca.
Zdaj se vrnimo za en ogljik. Nazaj na c-3. Če sem rekel, da ima C-3: stransko verigo hidroksila, ki izhaja iz ogljika na približno 9. uri, 3S-hidroksi. Ta molekula ni optično aktivna. začne v smeri urinega kazalca in nato gre v nasprotni smeri urinega kazalca, neto kiralnost je 0, ker se izničijo.
To je teoretično za namene demonstracije. Če ima C-2 verigo na 3. uri in C-3 hidroksid na 10. uri. Molekula je še vedno 2R,3S, vendar je nekoliko optično aktivna, ker se ob upoštevanju kotov neto dobi, pri čemer se molekula obrača v smeri urinega kazalca do približno 1 ure. Nekaj z večjim skupnim spinom bi bilo bolj aktivno in bi najprej kristaliziralo

S, S aktivno
S. R. Ni aktivna
R, S ni aktiven
R, R aktiven
ALI SPOMNITE SE, DA SE TU POGOVARJAMO O DIASTEROIZOMERIH, ne o izomerih in ne o enantiomerih.
R=D
S=l
Racemični meth= D, L dodajte kiralno kislino. Uporabimo l-tartsric, ker je poceni in naravna.

D-meth+l-vinska kislina=
D, l-meth tartat

L-met+l-tartrat=
L,met tartat
Najprej kristalizira L-metilamfetamin l-tartrat. Dobrote ostanejo v juhi.
Rad bi se zahvalil D. L. Desoxyephedrine za priložnost, da vam lahko danes spregovorim. Ura je 6:39 zjutraj.
 
Top