Question Prosta baza kokain z etrom namesto z amoniakom!?

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
70
Reaction score
24
Points
8
Pozdravljeni,

v Peruju sem kupil liste koke in nameravam sintetizirati kokain, vendar sem želel kokain osvoboditi z etrom, s čimer bi dobil veliko čistejši izdelek ali kdo ve, kako to pravilno izvesti, običajno uporabljamo 10-odstotno raztopino amoniaka?
Prosim, pomagajte mi..
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Še vedno bi potrebovali amonijak, razen če nameravate uporabiti natrijev ali kalijev hidroksid, za katera mislim, da v tem kontekstu še nisem slišal.
Kakor koli že, kokain raztopite v vodi. Dodaj eter. Dodajte amonijak do pH 9. Mešajte, stresajte, karkoli, za trenutek mešanico premešajte. Ločite plast etra in pustite, da izhlapi. Rezultat je kokain v prosti bazi.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
To je dobro vprašanje. Verjetno obstaja natančna stehiometrična količina v natančnem razmerju. Trenutno sem preveč len in neumen, da bi to ugotovil. Amoniak se uporablja samo za bazo, zato ga dodajajte počasi in sproti preverjajte pH, da ne preseže približno 9,5. Eter je samo za vdihavanje bazičnega kokaina. Verjetno se lahko izogneš dvema porcijama 50 ml etra.

Najprej dodajte eter, nato počasi dodajajte amoniak, dokler ne dosežete pH 9 in ločite etrsko fazo (dajte ji nekaj časa za bazo kokaina in prenos). Če boste najprej dodali eter, boste zagotovili, da ne boste preveč alkalizirali koksa. Ta bo migriral, preden bo ogrožen. Dodajte še 50 ml etra, preverite pH vodne faze in se prepričajte, da je 9, morda ga povečajte še za nekaj točk, ponovno počakajte, da se preostala sol bazira in prenese, nato dodajte etrsko fazo prvi ekstrakciji. Pustimo, da izhlapi. Na koncu bi morali imeti nekoliko manjšo maso v bazičnem koksu kot v soli HCl, ker odstranjujemo to skupino iz molekule. Z drugimi besedami, gre za redukcijo, zato bo izdelek naravno izgubil težo. Torej morda ~8,5-9 g prostega baznega koksa.

Ne zavrzite vodne faze, za vsak primer pustite, da tudi ta izhlapi. V vsakem primeru je verjetno ostalo nekaj sledov koksa.
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
70
Reaction score
24
Points
8
Edina stvar je, da ne začnem od Cocaiane Hydroclhoride, ker sem ga pravkar naredil imam Vacuum filtered H2SO4\cocaine solution.
RvUsNcY1Ky

In običajno dodam samo amoniak in postane bolj motno vse kar dodam amoniak, dokler ne izpade prosta baza:
WifrEmqJ4a


Ali tudi tukaj najprej dodam eter ali kako to naredim in koliko ga uporabim?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Ok, torej gre za suspendirano sulfatno sol? Ali uporabljate raztopino kalijevega permanganata? Če začenjate iz listov/čaja, mislim, da je to naslednji korak, če tega še niste storili.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Če še niste oksidirali z raztopino permanganata... Vam jo bom prebral ...
Raztopino ohladite na ~5c in počasi v majhnih obrokih dodajte %6 KMnO4 ter počakajte nekaj trenutkov in ponovite ...
33 ml raztopine KMnO4 na vsak kg uporabljenih listov/čaja je "sladka točka" - počakajte 30 minut po zadnjem dodatku.
10 g koksa je približno 2 kg ali 2,5 kg, če se ne motim? Skupaj torej približno 66 ali 80 ml.
MnO2 filtrirajte iz raztopine.
Raztopina koksa mora izgubiti veliko rdeče/rjave barve in biti bledo/čista rumenkasta.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Mislim, da bom tukaj vskočil z nekaj tehničnimi podatki. Pka kokaina je 8,61. običajno, če ima vaša raztopina kokaina pH 8,61, je to sol. Če ima raztopina kokaina pH 5,59 ( PKb kokaina), imate bazični kokain, ki se seveda ne bi raztopil v vodi, torej če dodate eter. Kloroform ali drugo nepolarno topilo raztopini kokaina v vodi in prilagodite ph na 5,59 ter ga nekaj minut mešajte in ločite nepolarno topilo v separacijskem lijaku, dodajte več nepolarnega topila in ponovno prilagodite ph na 5,59 ter ponovno mešajte in ponovno ločite v drugo posodo IN POTEM ponovite tretjič z dodajanjem nepolarnega topila, prilagoditvijo ph in mešanjem ter ločevanjem, to tretjo frakcijo je treba izpariti ločeno, po možnosti v vakuumu. Če po izparevanju ostane kokain, ste odkrili točko nasičenja nepolarnega topila, ki ga uporabljate. Če je manjša od rezultata drugega odvzema, ste dobili vse, če pa je enaka kot pri drugem odvzemu, je treba opraviti četrti odvzem. Tukaj je opisano, kako se to naredi;
v prvem koraku se listi kokaina premešajo z malo osnove (npr. apna) - da se zagotovi prisotnost nevtralnih molekul kokaina - kerozin lahko nato ekstrahira kokain iz listov. Ko kerozinu dodamo razredčeno žveplovo kislino, se protonirani kokain prenese v vodno plast ("povratna ekstrakcija") kot kokain sulfat.

Ekstrakcija kokaina

Ta plast se loči in obdela z alkalnim sredstvom, kot je apno, ki obori nevtralni kokain; to je surova "kokainska pasta", ki je od 30 % do 80 % čista.

kokainska pasta

Kokain hidroklorid v prahuSurovo pasto nato pošljejo v drug laboratorij, kjer odstranijo nečistoče, tako anorganske kot alkaloidne. Surovo pasto raztopijo v razredčeni žveplovi kislini in ji dodajo vodni KMnO4, dokler vijolična raztopina ne postane brezbarvna (nenavadna "permanganatna titracija"), pri čemer se oksidirajo alkaloidne nečistoče in nastane rjava oborina netopnega MnO2, ki se filtrira. Vodno plast, ki vsebuje protoniran kokain, obdelamo z alkalijo (običajno raztopino amoniaka), ki nevtralizira kokainski sulfat; oborino filtriramo in posušimo. To je "kokainska baza".
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Če torej pogledamo, kaj imate tam, bi morali spremljati pH in ko ste prišli do približno 6, ustaviti in filtrirati oborino, nato pa ponovno začeti s tekočo frakcijo in amoniakom ter dodati amoniak in doseči pH 5,5, filtrirati oborino in jo odložiti ( večina vašega bazičnega kokaina je tu), nato pa nadaljevati s pH 5 in odložiti to oborino, saj verjetno vsebuje malo bazičnega kokaina. Če vemo, da listi vsebujejo med 0,3 in 0,7 % kokaina, bi moralo 100 g listov dati 0,3-0,7 g bazičnega kokaina. Torej ima kg listov približno 1/8-1/4 oz bazičnega kokaina in če bi ga naredili iz HCL, bi ga bilo 10 % več, ker HCL tehta 10 % več (306 g/m proti 339 g/m baza proti HCL, m = mol).
 
Top