iz PEA v Amp

Kj12

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 15, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Hej, skupnost bbgate,
imam vprašanje o sintezi iz feniletilamina v amfetamin
ali je mogoče iz feniletilamina izdelati amfetamin, če metilirate alfa mesto iz PEA s temi sestavinami
Metiliod, kaliumkarbonat, acetonitiril, H2O, natriumsulfat, etilacetat in žveplova kislina

Upam, da moja angleščina ni preveč slaba in jo lahko preberete
 
  • Like
Reactions: $!$

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Nikakor ne.
Ne obstajajo neposredne in enostavne metode za alkiliranje položaja alfa PEA, tj. za izgradnjo nove vezi ogljik-ogljik.
Z vašimi reagenti ne boste dosegli selektivne N-alkilatizacije, zato bo vaš izdelek mešanica N-metil-PEA+ N,N-dimetil-PEA, tudi če bo PEA v presežku.
2560px-Phenylethyl_Amine_General_Formula_V1.svg.png
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
To je enorog. Nekoč sem prebral patent iz leta 1913, v katerem je bila opisana metoda, vendar reagent, ki so ga uporabili, ni komercialno dostopen. Škoda, da nisem shranil tega rezultata, saj sem bil približno tri ure globoko v Googlovih patentih in sem pregledal približno 10 različnih načinov, kako to povedati. To je bilo prej v mojem ukvarjanju s kemijo, verjetno lani. 🤪
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Mehanizem, ki ga uporabljamo pri ketonih in aldehidih, tukaj ne deluje? Ali bi lahko dodali vez na beta in izvedli preobrat ketona?
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
@Frit Buchner, št. Oglejte si ta seznam možnih organskih reakcij - https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_organic_reactions in se odločite, kateri bi bil lahko najbolj eleganten način za pretvorbo vašega neuporabnega PEA v nekaj bolj zanimivega (razen fentanilov, seveda).
Predvidevam, da bi bila lahko mono- ali di-nitracija obroča, ki ji sledi redukcija, zaščita stranske verige z aminom, Sandmeyerjeva reakcija, dodatna haloganizacija in/ali zamenjava halogena(-ov) za metoksi skupino(-e), deprotekcija stranske verige z aminom in nazadnje N-benzilacija, uspešna.
 

Kj12

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 15, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
sprva se vam zahvaljujem za odgovor, toda kaj če izpustite ali zamenjate kalijev karbonat, ker potem ne bo baze in morda ne bo prišlo do N-metilacije, ali pa poskušate zaščititi dušikovo skupino?
 
Top