prihodnost politike na področju drog

longinfornow

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 8, 2023
Messages
13
Reaction score
6
Points
3
kako menite, da se lahko politika na področju drog spremeni v naslednjem desetletju?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Dobro vprašanje, vendar vidite, da tega nihče ne more predvideti ali si upa... do neke mere je to odvisno od te skupnosti.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Ne predvidevamo veliko. Težava je v tem, da se ne soočamo le z nekaterimi politiki, ki bi jih morda izvolili z oblasti in bi bilo prepovedi konec, ne, sovražnik je globoko zasidran v birokraciji in institucijah, v vseh političnih frakcijah pa prevladuje represivna, protihedonistična ideologija.

Problem je tako zelo globok, da so okuženi celo zagovorniki legalizacije, saj se nihče ne loti korenine problema. Ki se glasi: Kako si lahko, za vraga, drznejo odraslim ljudem ukazovati, kaj smejo zaužiti v zasebnosti? Odrasla oseba, ki je pri zdravi pameti (ne v akutni psihozi), ima pravico, da s seboj počne, kar hoče. Mora biti obveščen in prevzeti odgovornost za posledice, pri čemer seveda ne sme biti oškodovan nihče drug. Toda če si nekdo želi odrezati roko, o tem ne smejo odločati drugi. To ni nikogaršnja stvar, ampak samo osebe. To so takšne temeljne pravice, ki se jih preprosto ignorira, niti se jih ne omenja v celotnem poslu.

Tako kot to. Nič se ne bo spremenilo, edina prednost v situaciji je, da se tudi ne bo bistveno poslabšala.

Predlagam obvezno 250 ug LSD trikrat na leto za vsako osebo, starejšo od 17 let, ki ne trpi za latentno psihozo. Ali pa da se samo začinijo vodovodne zaloge.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
"Ni vojne proti drogam, to je vojna proti osebni svobodi, to je to, kar je."
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Ne vidim množične legalizacije. Vidim, da se nekatere stvari dekriminalizirajo, medtem ko večina rastlin postane zakonita v svoji naravni obliki. Mislim, da bi prehitro omahovanje k legalizaciji lahko povzročilo tudi težave, vendar se moramo usmeriti prav tja. Nobena odrasla oseba ne bi smela drugi odrasli osebi določati, katero kemikalijo ali snov lahko vnese v svoje telo. To je noro
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Nekako je postalo sprejemljivo in celo zdi se, da otroke spodbujamo, da je pomembno in prednostno, skoraj celo nujno, da se odločijo o svoji spolni identiteti in usmerjenosti ter o tem, ali si želijo pohabiti svoje organe ali spremeniti hormone, še preden dosežejo puberteto - drastične odločitve, ki spreminjajo življenje, še preden so možgani popolnoma razviti. Vendar pa je odrasli osebi odvzeta možnost gojenja določenih rastlin za osebno porabo, varno in zasebno, možnost, da si jih zagotovi sama, da bi zmanjšala kriminal in si zagotovila kakovost. Celo kot zmanjševanje škode, kot je to na tej točki v primeru gojenja maka za zmanjšanje epidemije fentanila. Ali celo samo za regulacijo in zagotavljanje izdelka - vrnite kokain v kokakolo! To je veliko več kot vojna proti drogam in osebni svobodi. To je zame veliko več kot to, da človek pritiska na moje izbire življenjskega sloga. To je resnično duhovna, sveta vojna.
 
Top