Galij namesto živega srebra?

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Ali lahko za redukcijo p2np namesto Hg/Al uporabim GaCl3 ali Ga2Cl6 in aluminijasto folijo?
Ali je to kdo preizkusil? In ali bi to delovalo v večjem obsegu?
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Na žalost ni mogoče. Čeprav ima Ga/Al skupne lastnosti z amalgamom Al/Hg, ima Hg v tej reakciji več kot eno vlogo.

Temeljni razlog, zakaj to ne deluje, je, da je Hg (in njegove soli) izredno dober pri prenosu elektronov (nekoč se je uporabljal v različnih električnih napravah), kar je v veliki meri povezano z njegovim atmosferskim tlakom, zaradi katerega je pri sobni temperaturi v tekočem stanju. Al je končni donor elektronov, Hg pa posreduje pri prenosu elektronov v celotni reakciji zaradi visoke prevodnosti in ker je raztopljen v raztopini, saj so soli Hg zelo dobro topne v vodi, se tudi majhna količina zelo dobro porazdeli po celotni reakciji. Teoretično je amalgam mogoče tvoriti z elementarnim Hg (bližje dejanskemu Ga), vendar je reakcija tako počasna in neučinkovita, da se ne splača truditi. Veliko Al preprosto ne bo reagiralo tako z elementarnim Hg ali Ga.

Med dodatnimi razlogi je tudi dejstvo, da je Ga pri sobni temperaturi trdna snov, zato bi morali reakcijo segreti, da bi ga utekočinili, da bi sploh deloval podobno kot Hg.

To me pripelje do tretje točke. Teoretično se Ga odstrani pred dodajanjem glavne raztopine P2NP, toda ali se spomnite, kako bi morali amalgam ponovno sprati z vodo, potem ko ste izlili onesnaženo vodo, ki je bila uporabljena na začetku? (Ne delajte si vtisa, da bi bil Ga nekako veliko manj strupen kot Hg, da ga ne bi bilo treba sprati). No, zaradi topnosti soli Hg je ta korak pranja dejansko precej dober pri čiščenju večine Hg iz reakcijske mešanice. Zdaj pa si predstavljajte, da bi to poskušali narediti z Ga. Poiščite, kaj se zgodi, ko ga segrejete do tekočine in ga nato začnete celo rahlo ohlajati. Zelo hitro se strdi, kar je v tem primeru zagotovo težava. Poleg tega je površinska napetost Ga, ko je tekoč, precej majhna. Zaradi tega je zelo lepljiv in se prilepi na vse, kar si lahko zamislite. To vključuje vaš amalgamirani Al in tudi samo bučko in niti ne začnite s tem, kako sranje je, če jo morate potem očistiti, ker se je, tudi če nadaljujete z reakcijo, do takrat strdila v tanke plasti, ki so zdaj prilepljene na straneh bučke in jo boste morali močno segrevati, da boste dobili majhno količino ven.

Ga je fascinanten element in še vedno zelo zanimiv za pogled, zlasti v tekoči obliki. Morda bi bil uporaben za nekatere aplikacije, ki vključujejo Al amalgame, vendar v tem primeru preprosto ne bo deloval za izdelavo amfetamina.
 

BlueDex

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 5, 2022
Messages
65
Reaction score
26
Points
18
Lahko poskusite uporabiti galijeve soli, kot je galijev triklorid. Toda kovinski galij bi verjetno deloval bolje. Slaba stvar je, da je pri sobni temperaturi trdna. To bi lahko odpravili tako, da bi mu dodali kovinski indij in kositer. Poskusite zmešati 69 g galija, 21 g indija in 10 g kositra. P2NP (fenil-2-nitropropen) lahko reducirate v P2NP2 (fenil-2-nitropropan) z natrijevim borohidridom v etanolu, nato pa poskusite P2NP2 reducirati v amfetamin z amalgamom aluminijevega galinstana.
Al/GaInSn bi bil verjetno dobra alternativa Al/Hg
 

None

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2022
Messages
30
Reaction score
6
Points
8
Pozdravljeni, ali lahko predstavite način za izdelavo nitrata živega srebra? Ali se živo srebro obarva rdeče?
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Murcury nima oksidacijske plasti na njem kot gallium, zato ne bo nikoli deloval, vendar če najdete način, da prekinete oksidacijski pokrov, imate mugt stvar tam, sem razmišljal o tem, mnogi z uvedbo neke vrste foto tok, vendar nikoli ni prišel do tega in je bil samo mindspin na kislini, vendar ni prepričan, če bo work.im ni kemik kot veliki fantje tukaj, spoštovanje za tam znanje, kemija je težko naučiti autodidact
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Toda samo galij je ne gre, ne glede na to, koliko ste dali v reakcijo. bil tam in frustriran kot pes s sedmimi kurci in samo eno suko
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Delo z galijevim trikloridom in jodom
 
Top