Harmaline

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Mislil sem, da bom dodal ta zapis TIHKAL za Harmalin, saj je @Frit Buchner želel raziskati to molekulo.(@Frit Buchner upam, da boste prebrali zapise o izkušnjah za 150 mg in 200 mg, preden se boste podali na to pot ...)

#13. HARMALINE

b-KARBOLIN, 3,4-DIHYDRO-7-METHOXY-1-METHYL; 3,4-DIHYDRO-7-METHOXY-1-METHYL-b-KARBOLIN; 3,4-DIHYDROHARMINE; 7-METHOXYHARMALAN; HARMADINE



tihkal13.gif
Sinteza: Raztopini 0,033 g 6-metoksitriptamina v 3,5 mL 0,1 N HCl smo dodali 0,011 glikolaldehida in zmes segrevali na parni kopeli 1,5 h. Raztopino smo nato bazirali z 10 mL 0,5 N NaOH in jo ekstrahirali z Et2O na kontinuiranem ekstraktorju. Ekstrakcije Et2O smo zbrali, posušili nad trdnim KOH in topilo odstranili v vakuumu. Ostanek je bilo olje, ki je kristaliziralo in dalo trdno snov, mp 170-175 °C, verjetno hidrat 1-hidroksimetil-7-metoksi-1,2,3,4-tetrahidro-b-karbolina. To smo obdelali z 2,5 mL 90 % H3PO4 in segrevali na parni kopeli 2 h. Po razredčitvi z H2O smo to raztopino alkalizirali z vodnim NaOH in ekstrahirali z Et2O. Iz združenih ekstraktov smo v vakuumu odstranili topilo, ostanek pa destilirali in dobili frakcijo (bp 120-140 pri 0,001 mm/Hg), ki je tehtala 0,027 g (72 %). MS (v m/z): (100 %, 89 %); 198 (29 %); 201 (23 %); 170 (22 %); 173 (19 %). IR (v cm-1): 817, 832, 916, 1037, 1139, 1172. Harmalin hidroklorid dihidrat; IR (v cm-1): 820, 841, 992, 1022, 1073, 1137.

S tališčem harmalina je povezano nekaj zanimive zgodovine. Pojavilo se je poročilo, ki je opisovalo alkaloid iz Peganum harmala, ki je bil videti kot harmalin, vendar se je talil 18 °C previsoko, zato so ga imeli za izomer in so ga poimenovali harmadin. Vse to se je razjasnilo nekaj let pozneje, ko so opazili, da ima harmalin na odprtem bloku tališča mp 242-244 °C (z začetki sublimacije pri 189 °C), harmadin pa vrednosti 241-243 °C in 178 °C. V kapilarni cevi se je harmalin talil pri 256 °C, harmadin pa pri 257 °C. Tako je harmadin zdaj sinonim za harmalin.

Doziranje: 150-300 mg, peroralno

TRAJANJE: 5 - 8 ur

KAKOVOSTNE PRIPOMBE: (s 100 mg, peroralno) "To sem poskusil dvakrat, v glavnem brez učinka."

(s 150 mg, peroralno) "V uri in četrt je prišlo do hitre zastrupitve in počutil sem se nekoliko nestabilno. In malce otrpel. Ko sem obrnil glavo na stran, se mi je v stranskem vidu nenavadno bleščalo. Vse skupaj je bilo malce spuščeno. Glasba je bila precej normalna, vendar sem pogrešal višje frekvence. Celo lahka hrana mi je močno sedla, pa nisem bil preveč lačen (in spomnil sem se, da moram paziti, kaj jem, zaradi teh stvari z monoaminooksidazo). Seks je bil težaven - verjetno zaradi nekaterih zmanjšanih občutkov. Menim, da ta spojina verjetno ne bo privlačna za večino ljudi, saj so njeni glavni učinki zastrupitev z zameglitvijo misli in nekaj motenj v glasbenih odnosih."

(s 175 mg, peroralno) "Po približno eni uri sem ugotovil, da postajam sproščen in nekoliko nejevoljen. Do konca druge ure sem dosegel vrhunec in po petih urah sem bil skoraj na izhodiščni ravni. Na vrhuncu so bila očitna tri področja motenj. Bili so očitni sledilci - ko gledate svetel predmet in premaknete oči vstran, slika predmeta zamuja pri zapuščanju vidnega polja in ga zapusti v nasprotni smeri. Kar zadeva sluh, se je zdelo, da so višje frekvence glasbe oslabljene, nižje frekvence pa okrepljene. Pri dotiku pa je opaziti popolno otrplost. Nisem imel apetita in tudi tisto malo, kar sem pojedel, ni imelo posebnega okusa."

(z 200 mg, peroralno) "Po približno dveh urah se spomnim treh stvari. Prva je bila prizadevanje, da bi v resničnost spravil vizualno podobo obraza, ki se je igrala z mojimi slikami z zaprtimi očmi. Dobil sem usta in po nekaj truda tudi oči. Osredotočil sem se na nos in končno sem ga videl, vendar je bil obrnjen navzdol. Drugo in tretje je bilo lažje opredeliti. Slabost in driska. Na srečo sta se menjavali. To ni moja izbira za potovanje."

(s 300 mg, peroralno) "Bil sem v psihoterapevtskem okolju, zato je bilo nekaj predlogov in vodenja, ki so vplivali na moje odzive. Vendar imam velike težave pri podoživljanju svoje izkušnje, pravzaprav se ne spomnim ničesar. Imam le nepovezane podobe. Pred cerkvijo na prašni cesti je dekle - jaz -, jaz sama pri obhajilu, ki iz nevidne roke na grandioznem oltarju prejemam hostijo. Zdi se mi, da se mi je zmešalo. Nekaj je v meni. To ni tesnoba. Ni depresija. Je nekaj od vsega, poleg tega pa še razdraženost in dezorientiranost. Sem mrtev, a se moram še vedno vrniti v življenje. Soočam se s svojo resničnostjo, ki je ne morem sprejeti."

(s 400 mg, peroralno) "To je material Fluka in ima neprijeten okus. Počutil sem se popolnoma ohromljenega in slabo mi je bilo od želodca. Z zaprtimi očmi so se mi prikazale domorodne ženske, 'organske' barve in oblike ter črni panter! Želel bi si dati DMT in Harmalin skupaj, vendar me odvrača slabost."

(s 500 mg, peroralno) "Po več kot enodnevnem postu sem vzel pol grama čistega sintetičnega harmalina. Po bruhanju se je posledična slabost močno zmanjšala. Pri tem odmerku so se pojavile intenzivne in nadležne motnje vida ter popoln kolaps motorične koordinacije. Do kopalnice sem se komaj pretihotapil, zaradi varnosti sem se premikal tako, da sem se plazil. Pri odprtih očeh so me motili sledovi in čudne vizualne valovanje. Z zaprtimi očmi so se pojavljale eidetične podobe. Niso imele simboličnega pomena, le moteče nepovezane sekvence, ki niso imele ustrezne teme. Nadaljevale so se tako počasi (v primerjavi s hitrostjo moje misli), da so bile predvidljive in dolgočasne. Ves čas doživljanja sem le ležal in upal, da se bo kmalu končalo. Ni se zdelo, da sem se srečal z intrapsihičnim materialom, ki se je izražal skozi somatske simptome. Bolj se mi je zdelo, da si prizadevam za presnovo kemične motnje fizioloških funkcij. Čeprav seansa ni bila prijetna, sem bil zadovoljen, ker sem se poučil o učinku, ki ga povzroči kazenski odmerek te spojine."

(z 2 g mletih semen Peganum harmala v kapsulah) "Brez učinkov."

(s 5 g semen Peganum harmala, mletih, v kapsulah) "Ob približno 1:45 se je pojavil šumenje v ušesih. Ob 2:00 so bili natančni gibi problematični in opazen je bil nistagmus. Blaga slabost in driska, vendar brez bruhanja. Bil sem občutljiv na svetlobo in zvok, zato sem se umaknil v temno sobo. Halucinacije so bile intenzivne, vendar le ob zaprtih očeh. Sprva so bile sestavljene iz najrazličnejših geometrijskih vzorcev v temnih barvah, ki so sčasoma postajale vse intenzivnejše. Ko so se oči odprle, so izginile. Čeprav so bila v prvem delu potovanja črevesna raztresenost in slabost precej stalna, me ni bilo strah. Bilo je, kot da bi bila "vezja strahu" v možganih izklopljena. Geometrijske oblike so se razvile v bolj konkretne podobe, obraze ljudi, filme vseh vrst, ki so se predvajali z veliko hitrostjo, in prisotnost živali, kot so kače. Bilo je podobno živim in intenzivnim sanjam, le da sem se jih pozneje večinoma spominjal. V naslednji uri so stvari postale obvladljive in lahko sem šel v javnost. Moj spolni nagon se je prijetno povečal in zelo dobro sem spal."

(s 7 g mletih semen Peganum harmala v kapsulah) "Zelo slabo 24 ur."

(z 20 g semen Peganum harmala, v obliki izvlečka) "Verjetno ustreza približno gramu alkaloidov harmale. To je bil zmleti material, ekstrahiran z vročim razredčenim limoninim sokom. V roku pol ure sem se počutil tako omamljenega kot zaspanega. Nato sem postal precej dezorientiran, slaboten in s pospešenim srčnim utripom. Imel sem močan občutek, da se premikam nazaj, da me odnaša, pod vekami pa sem imel šibke vidne podobe. Zadrževanje želje po bruhanju je bila stalna težava. Z lahkoto bi lahko izstopil iz telesa, le da me je slabost popolnoma zasidrala. Po približno treh urah sem se zavedel, da je to vrhunec, zato sem zaspal in doživel intenzivne in nenavadne sanje. Celotna izkušnja je bila konflikt med tripom in slabostjo. To želim še bolj raziskati."

(z 28 g semen Peganum harmala, kot izvleček) "Neke noči sem pozno v noč sedel in pil požirek za požirkom čaja iz približno ene unče semen, občasno sem dodajal vodo in kuhala. Ta postopek je trajal več ur, in čeprav sem o harmalinu že nekaj prebral, nisem vedel, kaj naj pričakujem. Nenadoma me je zadelo kot zid. Zunaj se je začelo svitati, in ko sem preusmeril pogled, so se z oboda okenskih silhuet spiralno razširile zebraste črte svetlobe in teme. Vsakič, ko sem preusmeril pozornost, se je moje vidno polje zatreslo in zavrtelo, preden se je ustalilo. Ta vizualni učinek je imel fizikalno podobo, kakršne ni imel noben drug enteogen, ki sem ga doživel. Namesto vzorcev, ki bi razkrivali večji red v občutkih, so bili to valovi kaosa, ki niso razkrivali nobenega posebnega reda in so spodbujali um, da se umakne iz motečega področja občutkov. To je spremljalo izrazito slušno brnenje. Ko sem se ulegel in zaprl oči, sem pustil telesne simptome za seboj in raziskoval živahno spontano domišljijo, ki jo je to stanje sprožilo. Žal je postajalo vse bolj svetlo, zato je bilo težje zapreti oči pred motečim svetom občutkov. Odločil sem se, da bom prihodnje seanse izvajal v nočnem času (in vedno na mirnem, nemotečem mestu).

" Drugi poskus je bil opravljen na isti ravni. Tokrat je prišlo do zelo hitrega vklopa. Tisto ogromno brnenje, na drugi strani katerega so čudovita področja podzavesti. Najbolj nepozabni vtisi s tega potovanja so bili o čudnih živalih. Predstavljal sem si, da se vrtim na vrtiljaku čudnih krilatih bitij. Začel sem se počutiti zelo slabo in se pogajal o poti v kopalnico, da bi se soočil z neizogibnim - praznjenjem iz obeh odprtin hkrati. To se je izkazalo za katarzično in me je sprostilo, da sem lahko bolj polno doživel to stanje. Spomnim se, da sem potoval v džungli podobne kraje, polne podob trt, vodnjakov in živali. Minute so se mi zdele kot ure, ko sem se sprehajal po teh prostorih. Čeprav so bili čutni učinki zelo moteči, ko sem vstal, sem glede na visoko raven odmerka zlahka prezrl svoje telo, ko sem ležal in potoval v mislih."

Razširitve in komentar: Takoj na začetku se moram opravičiti, ker sem poročila, v katerih je harmalin uporabljen kot ena kemikalija, pomešal s poročili, v katerih so bila uporabljena semena Peganum harmala. To je seveda farmakološki nesmisel, saj je harmalin čista kemična snov, medtem ko semena P. harmala vsebujejo tudi harmin in številne druge alkaloide, ki bi lahko igrali določeno vlogo v njegovem psihofarmakološkem profilu.

Vendar pa za to mešanje poročil o učinkih te kemikalije in rastline obstaja utemeljen razlog. Mnogi ljudje menijo, da sta obe snovi izključno zaviralca monoaminooksidaze in da sta medsebojno zamenljivi. Pred kratkim sem nekje na internetu prebral naslednji nasvet: "Če res želite, da vas 'shrooms' spravijo ob živce, vzemite skupaj z njimi nekaj semen harmalina ali sirske rute." Ta stavek uteleša številne priljubljene mite v subkulturi psihedeličnih drog. Naj poskušam razvozlati ta zapleteni vozel.

Nekatere droge se presnavljajo tako, da se odstrani potrebna aminska funkcija. Ta deaminacija je posledica delovanja encimskega sistema, ki se imenuje monoaminooksidaza ali MAO. Če ta encimski sistem zavremo, se zdravilo uniči v manjši meri in ima večjo moč. Snov, ki ščiti zdravilo pred to erozijo, se imenuje inhibitor monoaminooksidaze ali MAOI. Zaradi tega postanejo nekatera zdravila, ki ne kažejo nikakršnega oralnega delovanja (kot je DMT), dostopna, ko oksidativni encimi postanejo nefunkcionalni zaradi inhibitorja. To je bistvo poglavja Huasca proti ayahuasci, kjer je ta argument obširno obravnavan. Vendar se na splošno sklepa, da je MAOI sam po sebi brez delovanja, kar preprosto ni pravilno. Morda kažejo določeno aktivnost, saj je v prehrani veliko aminov, nekateri med njimi precej strupeni, ki nas običajno ne motijo, saj jih naše telesne obrambne mehanizme lahko uničijo. Če jim to obrambo odvzamemo, lahko izrazijo svojo strupenost. Vendar resnično verjamem, da lahko obstaja kompleksen spekter farmakoloških lastnosti, ki so lastne inhibitornemu zdravilu. Precejšnje število naših antidepresivov na recept, ki so danes na trgu, ima natanko tak mehanizem delovanja.

To je razlog za predstavitev učinkov samega harmalina in semen Peganum harmala, zgolj samih po sebi. Med seboj se zelo razlikujeta, čeprav sta oba lahko precej groba za telo.

Zdaj bi rad ponovno prešel na način kakovostnih komentarjev, tokrat pri uporabi harmalina ali Peganum harmala v povezavi z drugo drogo. V nekaterih od teh primerov je bil zaviralec zaužit pred dejanskim triptaminom, kot je navedeno v navedbi časa.

NADALJNJE KVALITATIVNE PRIPOMBE:

Z DMT

(z 20 mg harmalina in 55 mg DMT) "Tri ure ni bilo ničesar, nato pa sem se zavedel nekaj hipnografskih abstrakcij z zaprtimi očmi. Vrh je bil nekoliko daljši z adrenergičnim potiskom, ki je bil nekoliko intenzivnejši, kot bi kazalo na blage psihične učinke. Prav tako dolgotrajen je bil tudi spust. Vse skupaj je bilo vsekakor manj intenzivno kot pri kajenju DMT."

(s 50 mg harmalina, 60 mg DMT [20 min]) "Učinkov ni bilo zabeleženih, razen morda kratkega namiga o nekaj povečani motorični aktivnosti."

(z 80 mg harmalina, 40 mg DMT [60 min]) "Bilo je kar nekaj vizualne aktivnosti. Začetek je bil neznaten, upad pa hiter."

(s 100 mg harmalina, 120 mg DMT [10 min]) "Šele po 80 minutah poskusa je postalo jasno, da se pojavljajo učinki na CNS. Sprva sem to občutil kot jasnost podrobnosti vsega okoli mene, čemur je sledilo rahlo izkrivljanje časa. Izgube realnosti ni bilo, vendar so se hitro razvile podobe z zaprtimi očmi, ki so kasneje postale prisotne tudi z odprtimi očmi, čeprav manj intenzivne. Podobe so bile sprva zelo barvite, sestavljene iz listov vzorcev, ki so se neskončno ponavljali z rahlim valovanjem, nekako tako, kot bi gledali skozi kalejdoskop. Namerno preusmerjanje pozornosti je bilo mogoče ves čas, in čeprav je bila hoja rahlo motena, je bilo mogoče osredotočeno opraviti katero koli nalogo. Identiteta ali realnost nista bili izgubljeni. Gibanje zenice ni spreminjalo območja osredotočenosti mojega "vida", kar je bilo presenetljivo. Ob odprtih očeh je bilo mogoče slike po želji zavračati. Glasba je s slušalkami na ušesih postala drug svet, albumi "Hearts of Space" pa so zlahka postali potovanja, ki jih je bilo mogoče z odprtimi očmi prekiniti na kateri koli želeni točki. Učinki so se začeli umikati pri dveh urah in pol. Svetle barve in vzorci so se spremenili v manj intenzivne kulise na miren in spokojen način. Nikoli ni bilo opaznega amfetaminskega stiskanja čeljusti, hiperaktivnosti ali nemira. Celotna epizoda se je končala pri štirih urah in pustila intenziven občutek sreče in začudenja. Pri petih urah je bil spanec lahek, vendar je bila naslednjih 30 ur moja koncentracija opazno oslabljena. Motoričnih težav ali neusklajenosti ni bilo, vendar je bil kratkoročni spomin močno moten, kar je zahtevalo namerno koncentracijo na manjše stvari. Po 38 urah se je zdelo, da je moje duševno stanje spet normalno. Edina kritika, ki bi jo lahko izrekel tej izkušnji, je bila, da se mi je zdelo, da ni bilo nobenega vpogleda, ki sem ga doživel pri TMA-2. Vendar se zdi, da je to psihološko zelo varna izkušnja za skoraj vsakogar in da je bila zelo prijetna."

(s 150 mg harmalina, 35 mg DMT [20 minut]) "Prvi učinki so se pojavili po 70 minutah, za katere so bili značilni občutki blage zastrupitve, ki so jim sledile precejšnje motnje vida in nezmožnost osredotočanja misli. Do dveh ur so bile ob zaprtih očeh prisotne barvne vzorce, vendar so se slike v zavesti prebijale tako hitro, da jih ni bilo mogoče upoštevati ali analizirati. Kljub zelo topli grelni odeji je bil občutek mraza izrazit in ga je bilo težko spremeniti. Zanimiva ugotovitev je bila, da si nisem mogel vizualno "predstavljati" nekega želenega prizora. Z drugimi besedami, lahko sem verbalno rekel, da si želim predstavljati gozd, konja ali drevo, vendar nobenega od teh predmetov nisem mogel predstaviti. Hitra poplava misli je hitro postala izčrpavajoča in pojavila se je močna želja, da bi se izognil vsem dražljajem, vključno z glasbo, televizijo ali drugimi zvoki. Učinki so začeli upadati po treh urah, po petih urah pa so v bistvu izginili. Začenjam sklepati, da ima DMT le malo odrešilnih lastnosti. Zaenkrat se ne more primerjati z vpogledom in jasnostjo misli, ki se pojavita pri nekaterih fenetilaminih in fenilizopropilaminih. To močno delovanje pri 35 miligramih kaže, da je odmerek 150 miligramov harmalina zelo učinkovit kot blokator MAO."

(s 150 mg harmalina, 80 mg DMT [20 min]) "Približno po eni uri je prišlo do hitrega pojava zastrupitve z nekaj zastoja in težko hojo. V naslednji pol ure so se pojavile vizualizacije z zaprtimi očmi skupaj s slabostjo in hudo depresijo. Zaradi varnosti sem prižgal vse luči v sobi, čeprav ne maram močnih luči. Razmišljal sem, da bi poklical prijatelja po telefonu, vendar sem nato ugotovil, da me na tej točki ne more nič pomiriti. Intelektualno sem vedel, da sem na varnem, psihično pa sta me prevevala nepremagljiva izguba lastne vrednosti in občutek obupa. To je bila izkušnja, ki je močno razbila ego in bi jo lahko diagnosticirali kot psihozo, če bi bil prisoten psihiater. Učinki so trajali dlje, kot sem pričakoval, pri peti uri se je stanje postopoma normaliziralo, uro pozneje pa sem zaspal. Kljub negativni izkušnji sem naslednji dan spoznal, da sem na številne vidike svojega življenja pogledal z izjemno jasnostjo in vpogledom, zaradi te izkušnje pa nameravam poskusiti spremeniti več teh osebnih pomanjkljivosti."

(z izvlečkom 3 g semen Peganum harmala, 40 mg DMT) "DMT je bil opazno učinkovit nekaj več kot uro po zaužitju in je dokaj hitro dosegel višek. Tam je ostal eno uro, nato pa je upadel. Splošni učinek bi označil kot blag."

(z izvlečkom 5 g semen Peganum harmala, 20 mg DMT [0 min]) "Občutek živahnosti in vznemirjenja je bil večji od učinkov te količine samih semen harmela."

S 5-MeO-DMT

(s 70 mg harmale, 10 mg 5-MeO-DMT [0 min]). "Pri 18 minutah sem začutil spremembe v pritisku okoli oči, med hojo pa je bil občutek lebdenja. Vrhunec sem dosegel pri uri in pol, verjetno pri plus tri, brez vizualnih, čustvenih, intelektualnih, negativnih in pozitivnih občutkov. Malo slabosti. Ne vem, zakaj sem na +++, ampak sem. Po dveh urah se spuščam. Pri treh urah sem opazil popolno spremembo značaja, harmalin je začel delovati. Ta se je več ur stopnjevala, pri čemer se je pojavilo kar nekaj slabosti. To je bilo popolnoma enakovredno 300 mg samega harmalina, vendar brez fiziološkega hrupa. Pri 12 urah sem malo zaspal z veliko sanjavosti."

(z 80 mg harmalina, 10 mg 5-MeO-DMT) "To je bilo konceptualno zelo aktivno. Izjemno koristno. Izjemna razlika v primerjavi s samim harmalinom ali samim triptaminom, od katerih nobeden ne bi bil aktiven, če bi ju jemali na ta način, peroralno."

(s 150 mg harmalina, 25 mg 5-MeO-DMT [60 min]) "V približno 15 minutah sem začel čutiti značilne učinke 5-MeO-DMT, postopno naraščajoče čustvo trdnega, nekoliko vrelega, burnega občutka. Začel sem čutiti, da bom bruhal, zato sem to večkrat storil. Valovi notranjega občutka so se približevali temu, da bi popolnoma odstranili moje zavedanje fizičnega sveta, vendar nikoli niso dosegli te točke, kot se je to zgodilo, ko sem kadil samo 12 miligramov 5-MeO-DMT. Izkušnja je bila precej intenzivna, vendar nikoli nisem občutil večjega strahu. Zavestno sem razpravljal, ali naj pokurim še nekaj 5-MeO-DMT, da bi se prebil skozi to "srednjo" raven izkušnje v popolno transcendentno stanje, kot sem ga doživljal v preteklosti. Toda zapleteno prositi za pipo in jo znati zakuriti se mi je zdelo preveč, tudi ob pomoči. Zamisel sem opustil.

"Začel sem se 'spuščati' v bolj diferencirano zavest in prva stvar, ki sem jo začutil, je bil močan, agresiven seksualni občutek. Nisem bil oblečen in dolgo časa, več kot eno uro, sem se zvijal naokoli in občasno izgovarjal stavke z eno, tremi ali štirimi besedami zelo sovražne in/ali spolne narave. Spomnim se, da sem govoril, da sovražim skrbnico (žensko) in Boga, vendar je bilo povsem jasno, da sem sovražil spolno/materinsko podobo skrbnice kot nekaj, kar sem si želel in od česar sem se počutil odvisnega, obenem pa sem sovražil, da potrebujem nekaj, česar v sebi nimam. V naslednji fazi sem bil fizično miren in tih. Po štirih urah sem se končno počutila zaspano in udobno. Dobro sem jedel in bil dobre volje.

" Menim, da me jemanje večjega odmerka oralno ne bi nujno potisnilo do stanja, ki sem ga dosegel s kajenjem, saj je bil začetek tako, tako počasen. Mislim, da te kombinacije ne bom ponovil."

S TMPEO

(s 150 mg harmalina, 200 mg TMPEA (2,4,5-trimetoksifenetilamin) [20 min]) "Pri 40 minutah je bilo opaziti zelo šibko periferno vidno utripanje. Po 80 minutah je bilo opazno zmanjšanje koordinacije in hoja je zahtevala nekoliko več pozornosti kot običajno. Nekoordiniranost se je postopoma povečevala in dosegla vrh pri treh urah. Takrat je bila vidna zakasnitev, značilna za harmalin (ob vrtenju glave ali hitrem pogledu v drugo smer predhodne slike zapustijo vidno polje v več valovih v smeri, nasprotni gibanju). V nobenem trenutku ni bilo zaznavnih učinkov na mišljenje, prav tako ni bilo podob z odprtimi ali zaprtimi očmi, z glasbo ali brez nje. Po petih urah ni bilo zaznati nobenih učinkov in kmalu zatem je bilo mogoče brez težav zaspati. Če povzamemo, ni bilo ničesar, česar ne bi bilo mogoče razložiti samo s harmalinom.

Z MESKALINOM

(s 100 mg harmalina, 60 mg meskalina (3,4,5-trimetoksifenetilamin) [20 min]) "Po dveh urah sem bil v prijetnem stanju fizične sproščenosti, lepega počutja in glasba se mi je zdela najbolj prijetna. Od takrat do četrte ure so misli prosto tekle in postalo je očitno, da je bil vpogled glavni del te izkušnje. Običajno nezavedne misli so bile zlahka dostopne. Zdelo se mi je, kot da bi lahko opazoval delovanje svojega uma, ki je tehtal dejstva, da bi oblikoval sklepe. Pri šesti uri je bila glasba čudovita, višji toni so bili jasni in čisti. Harmalin je verjetno že izzvenel. Spanje ob osmih urah in naslednji dan je bilo brez kakršnih koli škodljivih učinkov. To je bila izjemna izkušnja, vpogled, ki ga je nudil TMA, in sprostitev, ki jo je nudil MDMA."

(s 150 mg harmalina, 100 mg meskalina [15 min]) "Po približno 45 minutah se je pojavila bolečina v trebuhu, ki ji je sledila blaga slabost, ki se je s prekinitvami pojavljala naslednjih šest ur. Počutil sem se udobno, čeprav se je pri približno dveh urah pojavila rahla diskoordinacija. Hoja ni bila nikoli problematična, vendar je zahtevala več koncentracije kot običajno. Barve na televiziji so bile v tem trenutku očitno bolj intenzivne in zelo nasičene, pojavila se je zmerna fotofobija. Tudi ogenj v kaminu je bil moteč, zato je bilo v stereofoniji najbolje uživati v temi. Poskusi spanja so bili uspešni šele ob deveti uri. Ob prebujanju je bil prisoten občutek dehidracije, sicer pa ni bilo slabih učinkov. Pozneje zjutraj je bilo prisotno rahlo ohlapno blato. Ker poskusi z uporabo samo meskalina v odmerkih med 80 in 120 mg niso povzročili nobenih učinkov na CNS, se zdi jasno, da so bili za to izkušnjo ključni učinki harmalina, ki blokirajo MAO.

DODATNE RAZŠIRITVE IN KOMENTARJI: Obstaja zanimivo neodgovorjeno vprašanje, ki sem si ga moral pred časom zastaviti. Gre za vprašanje, ki bi lahko, če bo kdaj točno odgovorjeno, celotno področje farmakologije harmalina spravilo v čudovit nered. Dobil sem majhno količino dokumentiranih semen sirske rutice in radoveden sem bil, da v svojih rokah vidim, kakšna je vsebnost alkaloidov. To je navsezadnje dobro znan vir, ki hitro pridobiva na priljubljenosti kot zaviralna sestavina ayahuasce. Zato sem jih nekaj zmlel v možnarju pod DMF in karbonatom, izvleček spenjal, kapljico raztopil v mililitru toluena/butanola v razmerju 90:10 in mikroliter izstrelil v GCMS. Po pričakovanjih sta se pojavila dva glavna vrhova in zanimiva razpršitev majhnih stvari. Spekter prvega je bil očitno spekter harmalina, drugega pa spekter harmina. Literatura je pravilna.

Nato sem se, da bi nekoliko pospravil in se popolnoma prepričal o relativnih retencijskih časih, odločil, da uporabim standarde iz svoje referenčne zbirke. Referenčni harmin je dal drugi vrh z enakim retencijskim časom in spektrom MS. Presenečenje sem doživel, ko sem vbrizgal vzorec svojega referenčnega harmina. Tu je bil vzorec E. Merck AG, Darmstadt, rumene kristalinične snovi z oznako Harmalin-hidroklorid zelo videti, kot da je mešanica približno dveh delov harmalina in enega dela harmina. Samo 70 % čistosti? Wow.

Na misel so mi prišle tri razlage. (1) Morda je harmin pri moji analizi nekako nastal iz harmalina. Zato sem poskusil z drugim referenčnim vzorcem, ki sem ga pred kratkim kupil, in tudi ta je dal en sam vrh. Torej ni šlo za artefakt, ki bi bil posledica kakšne domislice mojega analitičnega postopka. (2) Morda je vzorec Merck, ki sem ga dobil v začetku šestdesetih let prejšnjega stoletja (in seveda nisem mogel vedeti, koliko je bil star, ko sem ga dobil), izviral iz rastlinskih virov, morda celo iz samega P. harmala. Morda takratna analitična orodja niso bila ustrezna, da bi odkrila in identificirala to količino harmina kot nečistočo. To ni prijetno, saj sta bila ta dva alkaloida prvič izolirana in ločena drug od drugega iz rastlinskih virov pred približno 150 leti. Prepričan sem, da moj vzorec ni tako star. Nisem prepričan, da je celo podjetje E. Merck AG tako staro. Orodja za analizo so na voljo že dolgo časa. Kakor koli že, pisal sem jim in odgovorili so mi z eliptično pripombo, da v svojem katalogu nikoli niso imeli harmalina, ampak samo harmin. Zato ne bi mogli vedeti, kaj je bilo v steklenici. Seveda bi lahko razdelili raziskovalne vzorce številnih stvari, ki jih nikoli ni bilo v njihovem katalogu, vendar so s takšnim odgovorom razrešeni vsake krivde. In seveda tudi vse pravne odgovornosti. V REDU.

Ostane (3). Morda harmalin z leti spontano izgubi molekulo vodika in postane harmin. S kemijskega vidika to ni enostavno, vendar mi zmanjkuje možnosti. Pri tem me je vodila pripomba, ki jo je nekoč podal moj tihi junak Bo Holmstedt na Švedskem v zvezi z analizo starodavnega vzorca rastlinskega materiala Banisteria caapi (zdaj znanega kot Banisteriopsis caapi). Herbarijske vzorce, ki jih je preučeval, je zbral raziskovalec rastlin Richard Spruce v 19. stoletju na območju Rio Negro v Južni Ameriki in jih po nekaj letih skladiščenja v vlažni in plesnivi koči nekaj kilometrov po reki ponovno odkril in poslal v botanični muzej Kew, kjer so tiho počivali več kot sto let. Ko jih je Holmstedt pred približno 30 leti obdelal, je poročal, da je vsebnost alkaloidov 0,4 %. To je bilo praktično enako kot pri na novo zbranem, botanično preverjenem primerku Banisteriopsis caapi, ki ga je analiziral istočasno in ugotovil, da vsebuje 0,5 % alkaloidov. Slednji material je vseboval glavne alkaloide harmin, harmalin in tetrahidroharmin, kot so jih opisali številni avtorji. V nasprotju s tem je vsebnost alkaloidov v smrekovem materialu vključevala izključno harmin. Vprašanje je, ali so vzorci, ki jih je leta 1853 zbral Spruce, prvotno vsebovali samo harmin ali pa je bolj verjetno, da sta se harmin in tetrahidroharmin sčasoma spremenila v kemijsko stabilnejši aromatski b-karbolin harmin.

Kako odgovoriti na to uganko? Naj se vzorec čistega harmalina s spektralno identifikacijo odloži na polico za 50 ali 100 let in nato ponovno analizira? Kdo ve, toda za to pretvorbo je morda potrebna toplota, malo železnega katalizatorja ali neznana vrsta južnoameriške plesni. Vsekakor je znano, da kislina spodbuja to oksidacijo. Odgovor na to vprašanje bi bil zelo koristen, saj lahko na nekatere, morda celo na večino rezultatov farmakoloških študij na ljudeh, ki vključujejo harmin kot presnovni strup, vpliva neodvisno delovanje harmina kot onesnaževalca harmina.

Če bo uporaba Peganum harmala kot vira harmalina res postala vse bolj priljubljena, bo morda koristna pomoč za tiste, ki nimajo tehtnic in se morajo namesto tega obrniti na volumne. Odločil sem se, da naredim preglednico ekvivalentov med utežmi, prostorninami, količinami, laboratorijskimi številkami in kuhinjskimi stvarmi, da bi lahko našli neko doslednost pri merjenju uporabljenih botaničnih materialov. Skratka, kako težka je stvar ali kako prostorna je? Moje izhodišče je bilo najpogosteje uporabljeno orodje, ki se nenehno omenja v laičnem tisku, ki obravnava droge in njihovo uporabo. To je čajna žlička. Koliko stvari je v čajni žlički? Kako velika je čajna žlička? Kaj je čajna žlička? Je to majhna polkroglasta kovinska zajemalka, ki visi na obroču, na katerega so pritrjene druge zajemalke različnih dimenzij, in jo najdete v kuhinji v predalu za nože in zamaške? Ali pa je to škaf z umetniškim ročajem, ki dodaja sladkor v kavo in ga meša? Ali se na njem kopičijo stvari ali pa jih poravnate tako, da jih zgladite s prstom? Slovar pravi, da čajna žlička vsebuje natanko 1,333 tekočega drama. O, vau! Poglejmo to. Ugotovili boste, da je to popoln izpad, če preberete slovarske definicije dram: (1) 1,771 grama, če uporabljate avirdupojev sistem, ali (2) 3,887 grama, če uporabljate apotekarski sistem. Kako torej oseba, ki ni farmacevt, brez analitične tehtnice ali neposrednega poznavanja avirdupoisovega in apotekarskega besednjaka izmeri želeno količino semen Peganum?

Predlagam, da uporabite naslednjo lestvico, pri čemer ne pozabite, da se pri vodi uteži zlahka zamenjajo s prostorninami, saj je teža vode enaka njeni prostornini. Pri obeh tehtnicah, za vodo in ruto, je čajna žlička majhna polkroglasta stvar v predalu za zamaške, ki je izravnana:

---- To je za vodo ----

1 čajna žlička vode = 0,16 unče (5 gramov)

3 čajne žličke = 1 žlica = 0,5 unče (14 gramov)

2 žlici = 1 unča (28 gramov)

4 žlice = 1/4 skodelice = 2 unče

16 žlic = 1 skodelica = 1/2 pinte = 8 unč

2 skodelici = 1 pinta = 1 funt

2 pinte = 1 kvart

4 kvarte = 1 galona

ali, kot sem se naučil v otroštvu, pinta je funt, svet naokoli.

Ne smete pozabiti, da ima ta količina svoje pasti. Ko začnete uporabljati merjenje prostornine za stvari, kot so semena, lubje, listi ali druge biološke stvari, ki nimajo gostote vode, so različno puhaste in njihova teža bo manjša od prostornine. Prevod iz Rozettinega kamna, ki je primeren v tem primeru, temelji na dejstvu, da je gostota semen Peganum harmala malo večja od polovice gostote vode. Ker lahko vsebujejo od 2 do 6 % alkaloidov, so uporabne naslednje enačbe:

---- To velja za semena sirske rutice ----

1 čajna žlička semen sirske rutice = 3 grame = 60-180 mg alkaloidov

1 žlica semen rutice = 9 gramov = 200-600 mg alkaloidov

1 velika (OO) želatinasta kapsula z mletimi semeni rue = 0,7 grama = 15-45 mg alkaloidov
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Hvala! To sem že prebral in lahko bi prisegel, da sem od tam dobil podatek 125 mg za popoln agonizem. Gotovo je bilo to poročilo o izkušnjah na Erowidu. Na žalost bi moral preveriti svoj 20-letni spomin na branje o harmalinskih alkaloidih. Mislil sem, da zavirajo tako MAO A kot B, vendar ne. So mao-a, jaz pa potrebujem mao-b 🤷😓 za feniletilamin. Zagotovo bom še vedno poskusil kakšen sam, čeprav halucinogenov ne maram preveč. Nekoč sem jih imel, potem sem približno pet let gojil magične gobe. Tripping se mi zdaj zdi, kot da bi bil zastrupljen.
 

RaraOppapapOma

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 2, 2022
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
Da! Pravkar sem raziskoval to temo in s tem sem dobil odgovore na večino svojih vprašanj. Najlepša hvala!
 

xoxo2.0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
95
Reaction score
162
Points
43
hej člani za več sinteze in izkušenj z drugimi zdravili (podobnimi) preverite
  • pihkal (kemijska ljubezenska zgodba)
  • tihkal (nadaljevanje)
 

xoxo2.0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
95
Reaction score
162
Points
43
to so knjige, katerih avtorja sta dr. aleksander Shulgin in Ann Shulgin,
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Zgornji citat iz Harmaline sem dobil od podjetja TiKHal
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Pihkal = feniletilamini, ki sem jih poznal in vzljubil
Tikal=triptamini, ki sem jih poznal in ljubil
Vključuje poročila o sintezah in izkušnjah za večino vnosov, ki so brezplačno na voljo na spletu na več mestih, med drugim
Pihkal
Tihkal
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Obe knjigi sta na voljo za prenos na portalu BB:
/resources/pihkal-a-chemical-love-story-books-1-2.70/
/resources/tihkal-the-continuation-books-1-2.71/

Kliknite "download" zgoraj desno in neposredno vzemite datoteko...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Danes je lena in dolgočasna nedelja, morda se bom lotil biološkega testa 150 mg. Prej sem naredil 100 mg. Bilo je to, kar sem pričakoval, barve so se zdele izjemno žive. Precej gosta možganska megla. Ta stvar res fluorescira pod UV svetlobo. Zanima me, ali jo lahko kadim? 🤔 Že prej sem kadil pasijonke. Dejanski cvetovi (Passaflora incarnata) Občutek je bil popolnoma enak. So tudi zelo prijeten dim
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Lene nedelje so primerne za eksperimentiranje...
Sinoči sem se igral z MDMA, ketaminom, 2C-B in DMT. Danes je lenoben dan brez eksperimentiranja, haha
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Mešal sem jih 100 mg/100 mg metamfetamina in kadil s folije ter spil nekaj piv. Malce grobo je, dim, vendar je 1000% bolj psihedelično in evforično. ☺️ Morda bom čez minuto pokadil nekaj trave
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Iz folije ne smete kaditi - povezana je s številnimi pomembnimi škodljivimi učinki na zdravje.
Priskrbite si napravo za dabiranje ali, kot sem to storil jaz, vape mod z in RDA, ki ima mrežaste nastavke. V RDA ne vstavljajte bombaža in mrežico čim bolj sploščite, da ne bo ostrega vogala, in nanjo položite svojo snov.

Neverjetno dobro deluje z DMT, ne vem, zakaj ne bi moglo delovati s čim drugim, kar je treba lepo segreti.
 
Top