Ali mi je končno uspelo?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Torej, kot sem prepričan, da vas je nekaj zbralo, sem poskušal s ketonsko katalizo triptofana pridobiti triptamin, vendar sem imel težave.
Izkazalo se je, da preprosto nisem mogel slediti navodilom, ker sem si delal odmore, nisem si delal zapiskov in sem pozabljal, kje sem.
Z veseljem lahko povem, da sem to popravil in na koncu sem dobil tole....
Kaj menimo? Želel sem narediti TLC, vendar imam samo ogromne plošče in najprej nisem bil prepričan, katere kemikalije uporabljam za "razvoj" omenjene plošče TLC, pa tudi, ali bi velika velikost - govorim o 20 cm x 10 cm - povzročila kakršne koli težave z absorpcijo kapljice? Razumem tudi, da ga moram raztopiti v vodi in nato s kapilarno cevko narediti "mikropipeto", s katero kapnem kapljico na ploščo, nato pa počakam, da se vpije v silicijev dioksid, preden jo postavim pokonci in dam v ogromno posodo za razvijanje (ali velik kozarec), ki bi jo uporabil za razvijanje.
Oprostite, če uporabljam napačno terminologijo, učim se sproti, vendar sem v nekaj mesecih prišel tako daleč.
Žal mi je, da je v tem prispevku veliko vprašanj in podobno, zato se opravičujem, ampak mislim, da je nekdo tukaj to že počel... gotovo.
 

Attachments

  • 1w7ZyFehXH.jpeg
    1w7ZyFehXH.jpeg
    6.1 MB · Views: 204
  • gzm6Pi4TfQ.jpeg
    gzm6Pi4TfQ.jpeg
    5.6 MB · Views: 186

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Sledil sem zapisu o arhivih rodija, v katerem je bil uporabljen l-karvon iz olja mete, le da sem ga zamenjal s cikloheksanonom (iz zgornjega zapisa o kataliziranem ketonu). To je bilo v bistvu vse. Še vedno imam nekaj "matične tekočine", zato jo bom morda uporabil, da vidim, ali lahko z njo še kaj razogljičim, vendar dvomim v to - mislim, da bom verjetno samo ponovil poskus, če bom potreboval več. Moram jo postrgati in stehtati, da vidim, ali lahko upravičeno domnevam, da je to dejansko triptamin. Mislim, da sem ga izparil iz vode, kar je bilo super nadležno in počasno - DCM bi bil boljši, vendar iz nekega razloga ni pustil plasti, zato domnevam, da je mešljiv s terpentinom - zaradi česar je zgornji zapis nepravilen pri drugi polovici ali izkoristku omenjenega triptamina. Dvomim, da bo kdo dejansko prebral ali odgovoril na to, ker nimam veliko izkušenj tukaj, vendar je to zame velik uspeh, če je to triptamin. Iv je šel od tega, da je vedel samo o pridobivanju molekul iz rastlinskih snovi, do učenja tega procesa v približno 4 mesecih.
Za učenje sem si dal eno leto, vendar se je izkazalo, da pridobivanje znanja ni najtežji del! Pridobivanje ustreznih reagentov je!! Še posebej, ker se zdaj želim osredotočiti na fenetilamin - pravkar sem ugotovil, da sem to objavil v napačnem oddelku (res mi je žal, modi, ali lahko to premaknete v oddelek o triptaminih?). Oprostite!
 
Top