Priprava za uplinjanje HCL iz standardne steklene posode

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Tako sem opravil ekstrakcijo A/B. Nato sem se moral vrniti k Lewisovi kislini. Ker je prosta oblika jedka, tekoča in kratkotrajna. Seveda bi lahko vanjo vlil nekaj 37-odstotne klorovodikove kisline, vendar je bila nepolarna (vm&p nafta), voda v klorovodikovi kislini pa je pomenila, da se ne bi oborila in bi mi ostala polarna raztopina
kisle soli, ki bi jo bilo treba zbrati z več dela. Tako sem prišel do tega, kar sem naredil;

Tukaj je osnovna naprava. 1000 ml erlenmajerica za Hcl kislino. Claisenov nastavek na vaši, da bi olajšali izenačevanje tlaka lijaka nad njo, ki ima nastavek 24/40 na 19/24. Na drugi strani Claisonovega adapterja je 100° obrat navzdol/vakuumski priključek naprave za vakuumsko destilacijo. Na drugi strani je zamašek 24/40.
T7IGvKfjCH
8B7MKPcUEX

Kot vidite, je lijak dobil sponke za kek, preden sem končal. Vroča plošča se uporablja samo za objemko. Nikakor nisem mogel pustiti, da bi ta stolp stekla prosto stal.
ZcJknLwy34

Cev izhaja iz vakuumske odprtine 100° obračalnika in gre v hladni lovilec vakuumske črpalke, ki je napolnjen z H2So4, ki posuši plinasti HCL. Nato gre druga cev v posodo za prosto bazo. To se je dobro obneslo in veliko sem se naučil.
1. Ko H2So4 doseže HCL (aq), se celotna naprava pod pritiskom, ker obstaja nekaj upora, ki ga ustvarjata cev in drugi mehurček. Ko se je tlak povečeval, je lijak pridobival na tlaku in bil nagnjen k begu (vse hitrejšemu kapljanju). Potrebnega je bilo kar nekaj truda, da je kapljalo le kapljico ali dve na sekundo. Vključiti ga je bilo treba in ga takoj zatem zmanjšati, vendar ne izklopiti. večkrat sem kapljal po več mililitrov naravnost. To me je tako zelo zganjalo kot RM 😪🤧
2. Ta vinilna cev ni dobra za plin hcl, moral bi uporabiti cev iz lateksa, ki jo imam.
3. Stehiometrije nisem našel na spletu. Vsako objavo, ki sem jo videl in spraševal o tej posebni poti, sem dobil z "To je nevarno" in "Izbil si boš oko!". Začel sem z razmerjem 1/1 mol, ki je bilo skoraj 3:1 Hcl:H2So4, ker je hcl 37 %, H2So4 pa 95 %. Ko sem porabila H2So4, sem ga večkrat dodala, dokler nisem dobila reakcije, ko je kapljalo. Ta količina je bila dvakrat večja od začetne. Torej je uravnotežena enačba 2:3 H2So4:HCL. Ne vem, koliko litrov ali kubičnih metrov plina sem na koncu naredil, vendar je bilo to 150 ml 37 % ali 55 ml čistega HCl v teoretični vodni fazi.
4. Postavil sem ga ob okno z ventilatorjem iz škatle, ki je pihal ven, vendar je bilo včasih še vedno precej neprijetno. Plin HCL je težji od zraka, zato leži na tleh.
Torej, to je to. Spodbujamo kritiko in kritiko. Poskušal bom odgovoriti na vsa vaša vprašanja. Hvala za ogled!
P.S. Še vedno ne vem, zakaj so moje slike obrnjene vstran. Niso bile, potem pa so nekega dne postale. Če kdo ve, kako to popraviti, bi rad vedel. 😉
 
Top