POMOČ VARNOST V SILI

the-pope

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 14, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Morali bi imeti posebno nit ali razdelek ali kaj podobnega za nujne primere, kot je na primer pomotoma sem zmešal _ z _ in zgodilo se je _. Ali mi lahko kdo svetuje, kako nevtralizirati _ ... itd.

V ta namen naj z vami delim izkušnjo, s katero se trenutno ukvarjam in za katero upam, da sem sprejel ustrezne ukrepe za rešitev.

V HCl se mi je raztopil kos cinkove kovine. Vse je potekalo po načrtu... Potem sem našel še nekaj koščkov, za katere sem mislil, da so cink, vendar so bili najverjetneje aluminij.

Po mešanju (na vroči plošči) se je pojavila modra pena in vonj po kloru.

Nevtraliziral sem ga z vodo in sodo bikarbono... upam, da...

Kakršen koli prispevek je dobrodošel.
 

xoxo2.0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
95
Reaction score
163
Points
43
bo pozno, preden boste prejeli kakršne koli uporabne informacije to bo samo zmanjšalo uporabnost foruma in če so kemiki foruma na spletu, se lahko obrnete nanje osebno, so zanesljivi in njihovi, da vam služijo.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
10
Points
3
Med delom z natrijevim hidroksidom po izvedbi redoks testa NaBH4. Med delom sem opazil, da se je rokavica napolnila z vodo. Menim, da je bila voda v rokavici morda onesnažena z nekaj nabh4 ali naoh. Moje roke so bile videti nekoliko podobne tistim, ki bi jih imel po predolgem bivanju v bazenu. Poskrbel sem, da sem jih odišavil, in se po končanem delu dolgo tuširal.
Nekaj dni pozneje se mi je koža na rokah začela luščiti in zdaj je zgornji del kazalca videti, kot da bi se opekel na vroči površini. Na splošno so konice prstov rahlo otrple in imajo zelo gladko teksturo. Ali bi me to moralo skrbeti ali bo to izginilo samo od sebe?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
To lahko postane zelo boleče za kar nekaj časa, osnovne opekline so zlobne, vendar ni ničesar, kar bi zdaj lahko storili, razen uporabe protibolečinskih sredstev. Roko bi morali za pol ure ali več namočiti v razredčeno ocetno ali citronsko kislino, da bi nevtralizirali morebitno še prisotno bazo, zdaj je prepozno, samo za prihodnost.
 
Top