Pomoč pri ekstrakciji psevdoefedrina

pugzarmyl

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 9, 2024
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Imam tablete, ki vsebujejo 60 mg psevdoefedrina HCl, tripolidin HCl 2,5 mg, koruzni škrob, laktozo monohidrat, povidon in magnezijev stearat. Ali moram na tabletah opraviti ekstrakcijo A/B ali jih lahko samo raztopim v etanolu, filtriram in izparim?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Verjamem, da bo alkohol potegnil triprolidin skupaj s psevdonimom. Prav tako se bo triprolidin, če ga bazirate, pretvoril v olje skupaj s psevdo in se seveda ob uplinjanju oboril skupaj s psevdo.
Sam tega še nisem storil, ker vedno poskrbim za tablete s psevdo kot edino aktivno sestavino, vendar menim, da lahko, če bi storili eno ali drugo, pridobite ta dva amina samostojno in nato ugotovite, kako ju ločiti. Nekdo je v drugem prispevku omenil, da je bil "smurf dope" drugačne barve, ker je vseboval antihistaminike. Predlagano je bilo, da bi klorirano čistilo za razbijanje oziroma trikloroetilen morda lahko delovalo? To bo raztopilo enega ali drugega in lahko filtrirate trdno snov.

Precej časa sem porabil za iskanje teh različnih lastnosti topnosti za različne sestavine tablet, tako aktivne kot neaktivne. Ti dve je še posebej težko ločiti med seboj, zdi se mi, da ne morem najti veliko informacij. Če ne morete najti pravih topil za njuno izolacijo, menim, da bi bilo verjetno najbolje in najenostavneje, če bi ju pretvorili v bazno olje in nato izvedli frakcionirano destilacijo...

2,5 mg je v vsakem primeru precej nepomembno, kar zadeva nečistoče ali onesnaženje. 40 tablet = 2,4 g PSE in ~100 mg triprolidina, tako da, če ostanejo v izdelku, so lahko opazne, vendar dvomim, da bi to pomenilo prelomnico...
Upam, da bo kdo od strokovnjakov prispeval svoja dva centa.... Vesel bi bil rešitve ali kakršnih koli predlogov za rešitev te dileme, da bi se lahko sam soočil s podobnimi težavami.
Veliko sreče,
o7
 

pugzarmyl

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 9, 2024
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Pravzaprav me je bolj skrbelo ločevanje psevdo od veziva kot od tripolidina. Če tripolidin le spremeni barvo metamfetamina in ne spremeni učinkov, potem me to ne moti, če je to res ključnega pomena, lahko dobim trikloroetilen, vendar mislim, da to ne bo tako opazno, če tripolidin ostane. Na žalost nimam dostopa do tablet, ki vsebujejo psevdo kot edino aktivno sestavino.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Mislim, da boste z alkoholom v redu, kar zadeva ločevanje psevdonimov in veziv. Etanol bi moral delovati brez težav, sam pa rad uporabljam metanol. O IPA sem slišal dobre stvari. Ne glede na to, katerega boste izbrali, se prepričajte, da je čist in brezvoden - brez vode. Mislim, da triprolidin ne bo predstavljal težav, ampak ja, imaš ga - samo opravi alkoholne izvlečke, filtriraj in izpari in vse bo v redu. Si pripravljen na HI ali SnB? Sporočite mi, kako vam bo šlo.

o/
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Popravek - TETRAhloroetilen Glej: "Tetra past" za ekstrakcijo tablet.
 

Lsd1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Jun 29, 2024
Messages
12
Reaction score
3
Points
3
Kako raztopiti psevdoefdrin iz tablet reactine Duo in rhinopront ?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
V PRIHODNJE UPORABLJAJTE ANGLEŠČINO, PROSIMO. Ampak tukaj:
Tablete zdrobite in jih raztopite v metanolu ali izopropilnem alkoholu. Trdne snovi filtrirajte in jih ponovno 2 ali 3-krat sperite. Trdne snovi zavrzite in izparevajte alkohol. Ko alkohol izgine, ostaneta psevdo- in triprolidin. Ne poznam enostavnega načina za odstranitev triprolidina - morda tetrakloroetilen? (za podrobnosti glej "Past TETRA") Vendar mislim, da ga bo mogoče uporabiti z reakcijo, morda bo meth le malo "zmešal" kakšen antihistaminik.
 
Top