Čiščenje heroina

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Uvod: V tem priročniku so predstavljeni naslednji primeri kemijskih kemikalij, ki jih je treba obravnavati v okviru kemijske zakonodaje.

Primesi, ki jih najdemo v uličnem heroinu, segajo od kave do kinina in steklenih delcev. Večina nečistoč, kot je kava, je neškodljivih. Nekatere od njih so vam morda celo všeč. Kavo, na primer, okusite po vbrizgavanju heroina, ki je bil z njo narezan. Nekatere nečistoče, kot so steklo in morda celo kinin, pa so lahko smrtno nevarne. Močno vas spodbujam, da iz heroina, ki ga kupite, odstranite nečistoče. V nadaljevanju je predstavljen recept, ki deluje kljub temu, da je bil na internetu zelo razširjen.

Opozorilo.

Ta recept pojasnjuje resen kemični postopek s posledičnimi tveganji: nesreče, do katerih pride med postopkom, lahko povzročijo škodo v obliki eksplozij, strupenih hlapov in neznanih drugih nevarnosti za varnost bodočega kemika in oseb v neposredni bližini; tudi če se izvede natančno tako, kot je zapisano, ta recept ne bo povečal količine, temveč le kakovost že obstoječega heroina. Kot kemik, ki se je ukvarjal s fentanilom, sem želel komentirati vprašanje, ali je ta postopek nevaren za uporabo pri uličnem "heroinu", ki dejansko vsebuje fentanil.
Navaden fentanil se z navedenim postopkom ne bi smel pretvoriti v nič nevarnega. Razen če bi bile visoke ali nizke vrednosti pH, povezane s postopkom, združene z dolgotrajno izpostavljenostjo vročini, do spremembe fentanila ne bi smelo priti. Po mojem najboljšem vedenju ne bi nastalo nič nevarnega. Če je izdelek analog fentanila, kot je sufentanil, nisem prepričan, kaj se lahko zgodi z nekaterimi občutljivejšimi aromatskimi obroči ob izpostavljenosti močni kislini ali bazi, vendar še vedno domnevam, da ne bi nastalo nič nevarnega.

Če pa bi "heroin" vseboval fentanil, bi se pri uporabi tega postopka pojavili dve težavi. Prvič, hidrokloridna sol fentanila je netopna v vodi in postopek ekstrakcije bi bil neuporaben, saj bi se v več korakih želeni izdelek zavrgel. Drugič, količina fentanila v takšni mešanici bi bila zelo majhna, verjetno okoli 10 mg v gramu uličnega heroina. Za kemika začetnika bi bilo to izredno težko ekstrahirati, še težje pa pravilno uporabiti. Če torej uporabnik sumi, da ima fentanil (kratkotrajen opoj, manjša evforija, zelo bel prah itd.), bi mu predlagal, naj ne poskuša s tem pristopom. Za običajni heroin pa bi ga zelo priporočal.

Če predpostavimo, da bi bil ulični heroin lahko fenantil + pomožna snov za polnilo, ki razredči in zmanjša moč na ravni heroina, in odstranimo polnilo, bi bilo mogoče ob jemanju prečiščenega fenantila doživeti prevelik odmerek. Zato se moramo pred čiščenjem prepričati, da imamo heroin in ne fenantila s TLC aliteststripom.
Po drugi strani pa ta tehnika čiščenja velja le za izločanje nealkaloidnih polnil/izrezkov. Če "heroin" vsebuje kofein, morfin, kodein, kokain ali druge alkaloide, bodo ti šli skozi postopek čiščenja skupaj s heroinom, saj ti v kislo-bazični ekstrakciji reagirajo podobno kot heroin.

Potrebujete.
  • gram diacetilmorfina (heroina).
  • epruvete 13 x 100 mm X 2.
  • 150 ml čašo.
  • Petrijevo posodo ali podobno majhno stekleno posodo.
  • skodelico klorovodikove kisline.
  • stekleno kapalko za oči ali pipeto.
  • skodelica destilirane vode.
  • skodelica amonijevega hidroksida (običajni, čisti gospodinjski amoniak).
  • skodelica etil etra (nekatere tekočine za zagon dizelskih motorjev; pred nakupom je treba prebrati etiketo).
  • skodelica natrijevega bikarbonata (soda bikarbona).
  • majhna posoda, v kateri bo shranjenih 200-300 mg čistega heroina.

Postopek.

Odstranjevanje trdnih delcev.
Uporaba bombaža za filtriranje pri kuhanju heroina pred uporabo je majhen poskus čiščenja zaužitega heroina. Veliko boljše delo pa je mogoče opraviti z malo klorovodikove kisline (HCl). V majhno stekleno posodo (najboljša je epruveta, vendar bo delovala vsaka steklena posoda, ki omogoča mešanje) dajte približno gram heroina. Dodajte nekaj kapljic 28-odstotne klorovodikove kisline in pustite, da reagira nekaj minut. Nato dodajte 5 ml destilirane vode in močno premešajte, da se vse skupaj raztopi. Na tej točki postopka je heroin v raztopini. Neraztopljena snov v posodi so smeti, ki jih ne želite zaužiti. Raztopino pustite stati, da se trdne snovi usedejo na dno, nato pa jo s pipeto izpraznite in pustite trdne snovi za seboj. Najpreprostejša vrsta pipete je kapalka za oči. Če pipeta ni na voljo, lahko raztopino iz ene posode prelijemo v drugo, pri tem pa pazimo, da se delci ne prenesejo.

Odstranjevanje topnih nečistoč.
Raztopini dodajte amonijev hidroksid po kapljicah. Nastala bo bela oborina. Amonij dodajamo, dokler se ne prepričamo, da se oborina ne tvori več. Raztopino nato nežno premešamo, da zagotovimo enakomerno porazdelitev amonija. Na tej točki bo raztopina mlečnega videza. Raztopino nato dodamo približno 100 ml etil etra - kemikalije, pri kateri je treba biti zelo previden, saj je precej vnetljiva. To novo raztopino nato močno premešamo in pustimo stati. Pri tem se voda usede na dno posode; odstranimo jo s pipeto in nato zavržemo. Ustvari se mešanica 5 ml HCl in 5 ml destilirane vode, ki se doda mešanici etil etra. To se nekaj minut močno meša. Nato se na dnu posode ustvari plast vode. Nato jo s pipeto izpraznite v manjšo posodo, kot je Petrijev krožnik.

Razkisanje
Raztopini v Petrijevi posodi počasi dodajte sodo bikarbono. Raztopina bo začela mehurčkati. Ko se mehurčki nehajo delati, je postopek končan. Nastalo raztopino nato posušimo na zraku, pri čemer dobimo čisti heroin in kuhinjsko sol (NaCl). Sol je neškodljiva in jo lahko zaužijemo skupaj s heroinom.

Heroin se najpogosteje uživa z vbrizgavanjem. Običajno uporabniki zmešajo približno 100 mg čistega heroina v prahu s približno 10 cm3 sterilne izotonične vode za injiciranje. To mešanico segrejejo do vrenja in jo še vročo prenesejo z injekcijsko brizgo. Tudi v tem primeru to ne bo pomagalo pri rezi s fentanilom. Če je v heroinu prisoten fentanil, bo ta postal izjemno nevarna snov.

Ponovno čiščenje heroina (neobvezno).

1. Ulični heroin raztopite v vodi.
2. Za spremljanje pH med tem postopkom uporabite zlahka dostopne papirčke Hydrion pH. Med preverjanjem pH po kapljicah dodajajte natrijev hidroksid v raztopino. Z ozko stekleno ali plastično palčko se dotaknite najmanjše količine raztopine droge na papirju, da preprečite izgubo. Prenehajte, ko pH doseže približno 9.
3. Ekstrakcija s kloroformom. Kloroform je veliko boljši od dietil etra, saj ni vnetljiv in ne povzroča težav pri skladiščenju, kjer lahko nastanejo eksplozivni peroksidi. Opomba: Kloroform je idealno topilo za heroin, kodein in večino drugih opiatov, razen morfina, ki zahteva mešano topilo.
4. Ločite plast kloroforma in jo sperite z minimalno količino hladne vode: 1-2 ml se dobro obneseta. Izparite kloroform, pri čemer pazite, da ostanek na dnu čaše ne zažge. Opomba: Kloroform je znan kancerogen, zato je priporočljivo dobro prezračevanje (in respirator). Kloroform je tako hlapen, da je ta korak pravzaprav zelo enostaven za izvedbo.
5. Med mešanjem s stekleno palčko po kapljicah dodajte razredčeno raztopino HCl. Natančno spremljajte pH. Med dodajanjem kisline se diacetilna morfinska baza nevtralizira in pretvori v vodotopno obliko hidrokloridne soli.
6. Ko se vsa trdna snov pravkar raztopi, prenehajte dodajati HCl. Ugotovil sem, da se to zgodi okoli pH 5-6. Opomba: Če poskušamo pH dvigniti na 7, se alkaloid s prosto bazo ponovno obori, zato je treba dodati več HCl.
7. Dobljena raztopina bo v obliki za injiciranje; zdaj bo popolnoma čista, brez barvnih nečistoč ali trdnih delcev.

Po pojasnitvi tega postopka upam, da ga nihče ne bo poskušal izvesti. Za izkušenega kemika je vse skupaj tako rutinsko, da bi ga lahko opravil z zavezanimi očmi. Vendar sem opazil, da so bili celo študenti pri pouku organske kemije, ki niso imeli nobenih izkušenj z organsko kemijo, prvič presenetljivo nevedni pri uporabi ločevalnega lijaka. To pomeni, da bo tisto, kar je v rokah izkušenega kemika trivialno, v rokah amaterja verjetno neuporabno (v najboljšem primeru) in nevarno (v najslabšem primeru). S to kemijo se ne smete igrati.
 
Last edited by a moderator:

darkmatter7

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2022
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
Kaj pa če začnemo s tipičnim evropskim "H#3", ki je običajno pomešan s kofeinom in je le približno 25-odstotno čist (ko sem ga nazadnje testiral)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
V končni fazi boste dobili heroin s kofeinom.
 

deeperdive36

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 24, 2023
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
Ali lahko namesto tega uporabite petrol eter. Tudi ko sem dodal amoniak, se ni zgodilo ničesar, ni nastala oborina ... kaj sem naredil narobe
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, mislim, da da. Verjetno ste dodali preveč amoniaka v enem odmerku. To je v redu.
 

deeperdive36

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 24, 2023
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
Ali lahko namesto amoniaka uporabite tudi raztopino luga? Ali obstaja način, da se po končanem postopku rezultati lahko kadijo, ali se lahko samo iv in insuflirajo?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Da, lahko.
Domnevam, da ga lahko brez težav tudi kadite.
 

ZS.28

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 14, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni, moj prijatelj je razlil nekaj navadnega soka na približno 2-3 grame heroina in ga želi očistiti, ali obstaja lažja metoda, ki zahteva manj kemikalij? Ali lahko uporabi aceton? če da, kako ga oprati z acetonom? ali kakršen koli drug nasvet, ki bi lahko pomagal, bi bil resnično hvaležen!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Mislim, da sok ne bo preveč vplival nanj. Heroin HCl je redko topen v acetonu.
 

ZS.28

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 14, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Ko kadi, pravi, da ima okus po soku in da mu to ni všeč!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Tako škoda =) Naslednjič bo bolj pozoren.
 

nkd23

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Nov 18, 2022
Messages
24
Reaction score
11
Points
3
Ali je mogoče uporabiti kaj drugega kot kloroform?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Poskusite lahko tudi z dietiletrom, DCM.
 

nkd23

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Nov 18, 2022
Messages
24
Reaction score
11
Points
3
Hvala,
Kloroform je težko najti
Ali je na bb tut korak za korakom za sintezo kloroforma?
 

nkd23

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Nov 18, 2022
Messages
24
Reaction score
11
Points
3
ste pripravljeni napisati enega ali preveč dela?
 

S1NTH3T1C

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 3, 2023
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Sinteza kloroforma

1/2 l belila v bučki s prostornino 1 l

Ohladite belilo ali dodajte led

Dodajte 10 ml acetona v razmerju 50:1

Pustite RM reagirati 60 min

Kloroform bo ostal na dnu.

Ločite
 

BigBoy72

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 20, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Ali mora biti kloroform 98,8-odstoten (analitska kakovost) ali bo zadostoval formalin (40 %)?
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, formalin je drugačna snov. Uporabiti morate čisti kloroform.
 

BigBoy72

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 20, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni, moja napaka, zamenjal sem kloroform s formaldehidom, hvala za popravek.
 
Top