Domači laboratorij: Laboratorijski laboratorij: Modeli izpušnih ventilatorjev in filtri za odvajanje zraka po principu "naredi sam

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Verjetno si ne želite, da bi vdihavali stranske produkte svojega procesa. V tem prispevku je opisanih nekaj načinov, kako se jih lahko znebite.

Predmeti: - Vključite se v sistem, v katerem se uporabljajo, da bi se izognili izločkom, ki so nastali pri delu z odpadki:

KxLJIryWPA

CDZc6uB2Rw
I175LkmH3P
Te cevi so ponavadi namenjene pihanju/sesanju skozi. Ne sesajo/pihajo zraka s strani, kot to počnejo "konice ogljikovega filtra".

4t2JDnTjUy
PqZYKEc529
Nisem mogel najti nobene fotografije uporabe, vendar si ga predstavljajte takole:

Zrak se v stekleničko skozi vodo vpihuje iz ene smeri (nato se lahko zrak izsesa ali ne).
GMcLjxWUPd

Kombinacije

Sesalno cevko, v katero vstopa zrak, lahko uporabite kot izpihovalno. Cevko lahko premaknete čim bližje reakciji/izhlapevanju.

I9xhfSDt0o
Edina slaba stvar je, da se uporablja konec ogljikovega filtra, zato morate celoten filter premakniti blizu reakcije. Verjetno bi lahko to naredili tudi na nasprotni način: Če želite pihati v konec ogljikovega filtra, boste imeli sesalno cev na delovni strani (stranski produkti bi se pihali skozi ventilator v ogljikov filter, namesto da bi se sesali vanj).

Cn1Q8UhrPj
To bi bila moja sanjska postavitev:
1. Na svojem koncu imate cev, ki je "enostavna za delo"
2. Kemikalije morajo iti skozi ogljikov filter, preden se dotaknejo ventilatorja (nekatere kemikalije niso prijazne do tehnike).
3. Tam bi bil dodaten vodni filter (v bistvu bi lahko vanj dodali katero koli tekočino).

Td6QIvkXhC

Nasveti za zmanjšanje hrupa:
Vsi ventilatorji so glasnejši brez cevk. Aluminijaste cevi povzročajo največ hrupa poleg plastičnih. Obstajajo pa tudi izolirane cevi, ki hrup nekoliko rekuperirajo (enak učinek kot strganje oblačil okoli cevi):

QTFmtzIUsd

XbqQ8WJ7gS
Uporabite lahko plastično škatlo in vanjo postavite ventilator. Napolnite jo z oblačili. To bo znatno zmanjšalo hrup.
Ti ventilatorji so v bistvu samo ventilator z lastnim "izolacijskim plaščem". So bistveno tišji od običajnih ventilatorjev (ko so dodane cevi).
Večina ventilatorjev se vrti tako hitro, kot dobijo napajanje. Če dobijo manj energije, se vrtijo manj hitro, zato se zmanjša hrup.
EJyG0dt9AM

Nasveti za znižanje cene:

  1. Ne kupujte izdelkov v precenjenih trgovinah za gojenje konoplje (na koncu boste plačali do 10x več). Uporabite lahko katero koli trgovino za domače mojstre (gradbene tržnice).
  2. Uporabite ogljikove filtre, ki omogočajo zamenjavo ogljika (večina jih tako ali tako omogoča zamenjavo ogljika, vendar so tisti, ki se prodajajo v trgovinah za gojenje konoplje, običajno zapečateni).
  3. Ne kupujte "cevi za zmanjšanje hrupa" ali "tihih ventilatorjev", delujejo, vendar če imate tako ali tako oblačila, ki jih ne potrebujete, je na koncu ceneje samo zgraditi lastno "izolacijsko škatlo" za ventilator in ceneje je uporabiti trak cevi z oblačili za izolacijo zvokov.
 
Last edited:

MrTortoise

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 25, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Razmislite lahko tudi o uporabi aluminijevega oksida, aktiviranega s kalijevim permanganatom.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
ali ne bi bilo to hitro porabljeno?
 

MrTortoise

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 25, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Mislim, da je to odvisno od tega, kako intenzivno se uporablja. Zame deluje v manjšem obsegu, zlasti kadar moram poskrbeti za zrak, ki izhaja ven. Njegova površina je ≥250m2/g, kar se zdi dovolj velika površina.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
upajmo le, da ga ne bo na koncu zamašil kakšen začetnik, ko bo to najbolj potrebno
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Hvala. Na ta poseben forum sem prišel, da bi objavil temo " pogovarjajmo se o fužinskih kapucah". Še vedno bom, vendar ste mi dali nekaj stvari za razmislek. Torej, povejte mi, kakšne so prednosti ogljikovega filtra? Vem, da zmanjšujejo vonj, vendar ali ne bi morali ta zrak tako ali tako odvajati ven? Vidim, da so na vseh tvojih slikah prikazani centrifugalni linijski ventilatorji. Ali je to standard iz kakšnega posebnega razloga? Imam še veliko drugih vprašanj, vendar jih bom postavil v pošto. Vprašal sem jih na vašem delovnem mestu, ker so specifični za to, kar ste pokazali. Vaš velikanski bong je nova zamisel, vendar se zdi, da bi bil strašno neučinkovit. Večinoma te vrste linijskih ventilatorjev izgubijo polovico svoje moči, ko upor doseže 2" vodomera. To je nič v primerjavi z uporom vašega bongesa.
 
Top