Upate, da je to pravo mesto za vprašanje o TLC?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Pozdravljeni, fantje,
Vem, da sem v zadnjem času postavil veliko vprašanj. Sem novinec... iv je očitno vložil veliko denarja v tega hobita in sem si ogledal TLC.
VEDNO sem rekel, da se ne ukvarjam s kemijo en-mass, da bi jo prodal - za razliko od večine ljudi tukaj in tako je čakalna igra, ko potrebujem nekaj za laboratorij, vendar sem končno prišel do faze, ko lahko začnem raziskovati nekatere terciarne amine iz 500 g triptamina, ki ga imam.
Mislim, da bo TLC pomemben dejavnik pri mojem delu, če se je RXN zaključil.

Zdaj imam naslednje vprašanje - ali 100-odstotno in brezpogojno potrebujem 0,25-odstotno raztopino NaCIO?

Očitno imam belilo kot čistilo, vendar ima očitno druge stvari in bi ga bilo treba destilirati in domnevam, da bo to rit zaradi dejstva, da bom z njim potegnil vso vodo in ne bom vedel koncentracije. Očitno ne morem najti nobenega vnaprej pripravljenega razpršila.
Ali mi lahko kdo razloži, kaj pravzaprav počne to razpršilo? Gledal sem na Ta resnično koristne informacije in pravi, da je treba uporabiti 0,25-odstotno raztopino natrijevega hipoklorita.
Še eno vprašanje - kaj naj uporabim kot knot? Ali bo za to dovolj akvarelni papir? Ali pa mora biti iz posebnega materiala - tega ne navaja in to je skoraj edina stvar, ki vam je ne pove.
Seveda nimam nobenih referenc zaradi dejstva, da sem samo frajer brez uradnega laboratorija, zato so njihove ugotovitve koristna primerjalna fotografija, vendar jo bom uporabljal predvsem za ugotavljanje, ali se je rxn končal ...
Hvala fantje!
 
Last edited by a moderator:

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Prvič, kako boste destilirali NaClO ? boste samo destilirali vodo in jo nato disociirali, s čimer boste dobili NaCl in klorat. kupite primerno koncentrirano raztopino NaClO in jo razredčite.
Zagotovo se uporablja kot sredstvo za odstranjevanje madežev, tako da se madeži dejansko vidijo.

Kaj mislite s klicem? predvidevam, da mislite na plošče iz silicijevega dioksida. teh nikakor ne morete nadomestiti s papirjem za vodne barve ali s čim drugim.
Vsaj malo raziskati, kako to deluje v nebesih.

Poleg tega je treba paziti, da ne uporabljate eluentov, v katerih so spojine preveč topne, sicer bodo pike potovale predaleč navzgor.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Ne, nimam v mislih plošč v zvezi s "klicem" - na diagramu, ki sem si ga ogledal, so imeli stacionarno fazo (silicijeve plošče) in mobilno fazo (topilo ali mešanico), ki so jo nato dali v kad in uporabili "klic" za ploščo, ki pa se je ni dotikal, da je topilo potovalo navzgor in se spremenilo v plin ...Morda zamenjujem diagram - torej morate le postaviti plošče iz silicijevega dioksida, na katerih so že prej madeži, v topilo, pri čemer pazite, da se madeži ne dotikajo topila, in jih nato pokriti, da topilo potuje po silicijevem dioksidu na steklu?
Če pogledam (fotografiram) plošče pod UV-žarki, ali to pomeni, da ne potrebujem NaClO? To je samo še ena stvar, ki jo je treba kupiti, in če mi ni treba videti rezultatov pod običajno svetlobo, ali to pomeni, da je ne potrebujem? Verjetno bi moral samo poskusiti in videti...
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
V redu, no, knot pravzaprav ni nič drugega kot kos filtrirnega papirja na steni posode, v kateri izvajate TLC, in se mora dotikati topila ter nasičiti ozračje v njej s hlapi topila. to je enostavno narediti. Pike je treba vedno nanašati s kapilarno cevko. UV svetilka za utrjevanje nohtov je najboljši nadomestek za kemikalije, ki bi jih lahko razpršili, in če jo dobite, sem prepričan, da se mi boste zahvalili, poleg tega pa ni tako draga. Zdi se, da si na primer ne morem privoščiti pakiranja ploščic, trenutno pa se mi nekaj dogaja in sploh ne vem, kakšen naj bi bil pravilen čas, saj nimam nobene reference. NaOCl se zlahka najde brez parfuma in drugih dodatkov, vendar v vodni raztopini.
 
Top