Kako hudo sem to pokvaril? Težave po gaziranju....

KhemicallyChallenged

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 11, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Po uplinjanju sep lijaka, v katerem je bil toluen, ki vsebuje prosto bazo MA, s suho HCL sem v stopenjski lijak dodal 20 ml dH2O in pustil, da se loči. Pri testiranju aq plasti sem opazil dve stvari: moj pH je kljub večkratnemu uplinjanju še vedno v bazičnem območju. Poleg tega je v lijak padel košček cevi, ki sem ga opazil šele ob dodajanju dH2O...

Ali bi moral ponovno vzpostaviti bazo in začeti znova?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Za varnost izparite plast vode, če jo še imate na voljo. Sicer mislim, da samo posušite svoj toluen/MA z nekaj epsomskimi solmi in poskusite znova plinificirati ter počakajte na padavine, ne bi smelo biti treba znova bazirati in ekstrahirati. Ali ste ob uplinjanju dobili sneg? To je tvoja značilnost.
 

KhemicallyChallenged

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 11, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Opravičujemo se za zapozneli odziv. Ali je še vedno aq plast, hvala (vstavite višjo moč tukaj, če je primerno). Predvsem me je skrbelo, da je toluen morda do neke mere raztopil kos cevi, saj je bil precej... gobasta, ko sem jo potegnil iz lijaka. Vse dobro, kar se dobro konča, sem izparil aq plast, nato raztopil v vročem IPA, dodal hladen aceton, pustil stati približno 12 ur in mislim, da ni imelo okusa po plastiki....
 
Top