kako lahko izločim iz tablet loratadin in psevdoefedrin?

caydiantak

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jan 22, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
v svoji državi sem našel tablete psevdoefedrina (veliko več) loratadina (5 mg). Kako naj jih spremenim v psevdoefedrinsko sol?
 

emanuel852

Don't buy from me
New Member
Joined
May 10, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
h

Pozdravljeni, ali ste našli rešitev? Imam isto težavo
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Loratadin je netopen v vodi. Za namakanje tablet lahko uporabite etanol ali metanol, jih filtrirate in izločite nekatere nečistoče, ki so netopne v etanolu. Po izhlapevanju etanola dodajte destilirano vodo in filtrirajte. Loratadin je netopen v vodi. Prefiltrirano tekočino uravnamo na alkalno ph10+, ekstrahiramo, posušimo in plinskim vodikovim kloridom. Filtriranje.
 

emanuel852

Don't buy from me
New Member
Joined
May 10, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni, vendar moram loratadin ločiti od psevdoefedrina, loratadin je netopen v vodi, prav tako psevdoefedrin.
Zato ne vem, kako naj to storim
 
View previous replies…

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Mojega odgovora niste pozorno prebrali. Efedrin je topen v vodi in etanolu. Lorata je netopna v vodi. Po izhlapevanju etanola dodajte vodo in filtrirajte, loratadin pa bo ostal na filtrski pogači.
 

emanuel852

Don't buy from me
New Member
Joined
May 10, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
super si krek prijatelj moje zadnje vprašanje je, ali naj pustim etanol izhlapevati v čaši nad gorilnikom, ki proizvaja toploto?
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Pri tem ni potrebe po refluksu. Dovolj je, da etanol izpareva pod običajnim tlakom. Vendar naj ne bo preveč suh, saj ga po dodajanju vode ni lahko raztopiti. To je najboljše kot hranljiva zemlja.
 
Top