Kako pred sintezo pripravite/očistite aceton, kupljen v trgovini?

How do you prepare/purify store-bought acetone before synthesis?

  • -Use without preparation/purification

    Votes: 15 20.8%
  • -Use with purification (drying or/and distillation)

    Votes: 37 51.4%
  • -Use U.S.P. (Purissimum 99%+) grade from chemical store

    Votes: 18 25.0%
  • -Don't use (isn't required)

    Votes: 2 2.8%

  • Total voters
    72

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Pozdravljeni vsi. Ekipa foruma BB vas vabi, da sodelujete v naši anonimni raziskavi.
 
Last edited by a moderator:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
V dolarski trgovini imajo "100-odstotni" aceton za približno 4 ameriške dolarje za 375 ml. Ko je odprt, ga uporabljam za ekstrakcije in stvari, pri katerih je brezvodni aceton manj pomemben.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
To vas bo morda šokiralo, vendar vsi ne živimo v Ameriki. za aceton velja zakon EU o eksplozivih, kategorija 3, če se prav spomnim.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Sereš me !?!!? Pošljite mi kakšno stvar, ki je ne morem zlahka dobiti, in poslal vam bom škatlo acetona, s katero bom z acetonom odstranil zaslonski odtis in natisnil nalepke, na katerih bo pisalo, da je ( karkoli želite)
W1ugZLVr4D
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Če hočem, ga lahko kupim po IBC, vendar se vam zahvaljujem. samo pravim, da so tukaj stvari, kot so aceton, žveplova kislina, klorovodikova kislina, nekoliko bolj omejene, kot če so na voljo v Walmartu
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
73
Reaction score
59
Points
18
Zanima me, ali bi mi kdo želel pojasniti ustreznost razredov acetona.

Videl sem odstranjevalec laka za nohte, o katerem govori Frit Buchner, vendar je v Amazonu 100 % aceton razreda ACS (skladen z zahtevami Odbora za analitična sredstva), jaz pa sem videl analitični razred (ki je po mojem mnenju najbolj čist).

Ali bi me morale zanimati različne stopnje acetona? Ker se zdi, da za naše namene to ni pomembno.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Pri nekaterih uporabah, kot je obarjanje soli, vam je malo preostale vode pomembno, vendar pri izpiranju čaše ali pripravi raztopine žveplove kisline 1-2 % ne bosta naredila nič. vedno predvidevajte, da je v acetonu sledi vode, saj je higroskopičen, nekaj kosov sušilnega sredstva ali sit pa bo srednjeročno odlično pomagalo, da bo vaš aceton ostal suh.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Prav tako zdaj vanj dodajajo dentonijev benzoat, kar je grenko pričakovanje. Očitno zato, da bi odvrnili hišne ljubljenčke in otroke, tega ne povedo zelo glasno, je pa navedeno na hrbtni strani. Dentonijev benzoat je komaj topen v acetonu, vendar že nekaj delcev na milijon uniči okus vsega, kar poskušate očistiti z njim. Lahko ga uporabite, vendar boste potem želeli narediti kaj drugega. Raztopite ga v vrelem izo in se obori, nato pa sperite z nečim drugim.
R.
 

Unclejoe007

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 25, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Z destilacijo iz borovega anhidrida lahko dobimo aceton s približno 18 ppm v skladu z J. Org.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Na srečo imam možnost kupiti 99,9-odstotni aceton iz ene od držav EU. Cena iz trgovine je približno 5 EUR. Če pa upoštevamo še stroške padca in dostave, bo to pomenilo dodatnih 5-10 EUR na 1 l, odvisno od količine.
 
Top