Koliko časa je potrebno za pridobitev 10 kg amfetaminovega sulfata?

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ta članek je nadaljevanje prejšnjega član ka o časovnih okvirih sinteze 100 g amfetamina. Govorili bomo o časovnih okvirih proizvodnje za pristope k sintezi 10 kg.
RC9Wctv2HB

Pristopi za proizvodnjo amfetamin sulfata

Za proizvodnjo amfetamin sulfata v velikem proizvodnem obsegu je treba kupiti surovine. Te vključujejo iste kemikalije, ki se uporabljajo za serije v majhnem obsegu. Natančne sestavine se razlikujejo tudi glede na pristop k sintezi. Obstajata dva najbolj priljubljena pristopa k sintezi amfetamina:
1. Redukcija P2NP z aluminijevim amalgamom
2. Redukcija P2NP z NaBH4.

Ko so sestavine pridobljene, jih je treba pripraviti v uporabno obliko. To lahko vključuje prečiščevanje, destilacijo ali drugo manipulacijo sestavin za sintezo želenega kakovostnega reagenta. P2NP se lahko rekristalizira in posuši po navodilih za približno 48 ur v velikem obsegu. To traja toliko časa zato, ker potrebujete približno 15 kg P2NP. Med postopkom sušenja P2NP po rekristalizaciji se lahko pripravijo drugi reagenti. Naslednji korak je združevanje sestavin v pravilnih razmerjih
.

Redukcija P2NP s sintezo aluminijevega amalgama

Za sintezo v velikem obsegu ni priporočljivo uporabljati tega načina, ker je najbolj uporaben obseg sinteze za to metodo ~ 50 g na eno reakcijsko bučko. Za proizvodnjo ~10 kg amfetamin sulfata na ta način boste potrebovali približno 300 serij.
LKO9nrZoHA

Redukcija P2NP z NaBH4

Reakcija se začne s 15 kg P2NP, raztopljenega v IPA v 100-litrskem šaržnem reaktorju. Približno 24 h se počasi dodaja primerna količina NaBH4. Dodajanje raztopine CuCl2 in segrevanje pri 80 °C traja ~ 1,5 h. Filtriranje Cuprumovih usedlin, alkalizacija in ločevanje plasti potrebujejo približno 3 h in dodajanje ~ 1 h za ekstrakcijo amfetaminske proste baze iz blata. Postopek alkalizacije in filtracije traja približno ~4 h.
YBPh2lE1ja
Skupna najkrajša reakcijska serija traja približno ~ 33,5 h.

Postopek vakuumskega sušenja traja približno 48 h v primeru uporabe več vakuumskih eksikatorjev. Pomembno je poudariti, da lahko med tem sušenjem v vakuumskem eksikatorju začnete naslednjo serijo sinteze do konstantne suhe mase amfetamin sulfata v prahu
.

Čas, potreben za proizvodnjo 100 g amfetamin sulfata

Sintezo morata izvajati dva kemika, da bi jo pravilno izvedla. Postopek se lahko razdeli na tri polne delovne dni. Največji časovni deli sinteze sta pasivno vakuumsko sušenje, ki ne zahteva prisotnosti kemika, in dodajanje NaBH4, ki zahteva stalno pozornost kemika. Potrebni čas za proizvodnjo 10 kg amfetamin sulfata je odvisen od ravni znanja kemikov. Za začetnika lahko postopek traja bistveno dlje zaradi zapletenosti postopka in potrebe po natančnih meritvah. Zelo priporočljivo je pridobiti izkušnje s serijo sinteze v manjšem obsegu. Poleg tega je lahko čas, potreben za proizvodnjo amfetamin sulfata, bistveno daljši, če kemikalije niso dobre kakovosti, čistosti ali če je postopek izveden nepravilno.
 

Gerald Cotten

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 16, 2022
Messages
32
Reaction score
30
Points
18

Odličen prispevek @G.Patton! Super koristno je izvedeti več o proizvodnji amfetamin sulfata za velike količine.

Še vedno me preseneča, da se P2NP zmeša z IPA/DH2O, preden se doda NaBH4.

Zapisano je, da se reakcija izvede v 100-litrskem šaržnem reaktorju. Logično je torej, da je reakcijska masa manjša od 100 litrov.
Zato predvidevam, da se količine uporabljenih kemikalij razlikujejo od tistih v prispevku One-pot amphetamine synthesis from P2NP with NaBH4/CuCl2 (1kg scale).

Ker se ta prispevek osredotoča na časovne proizvodne postopke, me zanima, ali je načrtovan še en prispevek.
Ali je trenutno načrtovana objava prispevka, v katerem bi bil ta postopek natančno razložen, da bi razumeli, kako je treba načrtovati količine kemikalij? Zelo koristna bi bila tudi navodila po korakih, da bi bolje razumeli količine in tudi spremljanje temperature itd.

To bi bilo v veliko pomoč pri izvajanju tega postopka.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
@G.Patton To je lahko prelomno za naš laboratorij, saj že delamo s točno temi kemikalijami in smo na tej poti zgradili svojo dobavno verigo, ali je na voljo več informacij o tej poti?

Če sta opisani donos in časovni okvir realna, menimo, da lahko po tej poti dobimo amfetamine veliko hitreje kot pri sintezi amfetamina iz P2NP z NaBH4/CuCl2 z enim loncem (merilo 1 kg).

Čeprav obstajajo člani foruma, ki so to pot izvedli z bremeni 1 kg - 2 kg, mi delamo s 500 g P2NP za vsako breme v 20-litrskem reaktorju. S to tehniko lahko v 10 urah (vključno s pripravo in čiščenjem opreme) opravimo dve obremenitvi á 500g.

Ob predpostavki, da lahko s to novo potjo dosežemo obdelavo 15 kg P2NP (teorija: 15 kg P2NP je enako 13,275 l proste baze, kar je enako 9,558 kg sulfata) v 33,5 h, to pomeni, da bomo s to potjo proizvedli 1 l proste baze v 22,33 % časa, ki ga porabimo z drugo potjo in 500g bremeni, z drugimi besedami lahko rečemo, da je ta pot 4,47-krat hitrejša od poti za manjši obseg.
Če bi lahko naenkrat naložili 2 kg P2NP z uporabo sinteze amfetamina iz P2NP z NaBH4/CuCl2 (1kg lestvica ) v 6 urah (zaključek sinteze), kar je zdaj le ocena, bi zgoraj opisana pot še vedno trajala le 74,44 % časa, potrebnega za sintezo amfetamina iz P2NP z NaBH4/CuCl2 (1kg lestvica).

Za lažjo predstavo: Zgoraj opisana pot lahko v 20 dneh dela (ekipa več ljudi) z enim 100-litrskim reaktorjem proizvede 79,25 proste baze (64,47 kg sulfata), medtem ko bi 20-litrski reaktor, ki se polni dvakrat na dan (500 g bremena), v istem času proizvedel le 17,7 l proste baze (14,4 kg sulfata).
(to sem izračunal za 20-litrski reaktor, ker ga uporabljam in tudi približno toliko, kot ga uporabljajo mnogi drugi na forumu)


Ponovno menim, da je to revolucionarna pot, ki lahko proizvajalcem amfetaminov s tega foruma pomaga do novih višav že zaradi ekonomskih koristi, ki jih ta pot prinaša!

Kakorkoli že, za kemike noobe, kot sem jaz, manjka nekaj informacij :D

Ali obstajajo informacije o količini IPA?
Poleg tega se v nasprotju z drugo potjo tu ne bo uporabljal DH2O?

Ali bo razmerje P2NP:NaBH4 enako kot pri sintezi v enem loncu s P2NP, NaBH4, CuCL2? To razmerje bi bilo 1:1,739 kg

Ali bo razmerje enako? 0,105 kg CuCL2, raztopljenega v XX litrih DH2O, za vsak kilogram P2NP?

Ali bo ta korak izveden z dodajanjem 25-odstotne raztopine NaOH?
Če da, kakšna je idealna količina za dodajanje?

Predvidevamo, da bo to izvedeno z ustrezno količino IPA, enako kot pri drugi poti.
Kakšna je priporočena količina?

Ta del je očitno jasen

Vnaprej hvala za to pot!

Pozdravi iz pekla,

Gordon
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ne morem vam odgovoriti z gotovostjo. To sintezo morate prilagoditi na kraju samem. Mislim, da ne manj kot 50 L mešanice IPA/voda. In da, velja uporabiti destilirano vodo, lahko pa uporabite tudi filtrirano vodo iz pipe.
Da, in tudi za druge reagente.

Mislim, da približno 20 L
 
View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Škoda, da je :D
Okej razumel.

Okej

Če reagente skalirate v enakih razmerjih kot pri skali 1 kg, me zanima, kako je s priporočeno velikostjo reaktorja 100 l

Seznam bi bil:

P2NP - 15 kg
NaBH4 - 26,085 kg
CuCL2 - 1,575 kg
DH2O - 181,5L
IPA - 90L
NaOH - 30 kg

Mislim, da opis reakcije ni bil za prostornino reaktorja 100L, kaj menite?

Če bi se držali stopenj in razmerja po 1 kg, bi raztopina IPA/voda potrebovala 270 L, če bi vzeli 50 L, ki ste jih priporočili, skupaj s 15 kg P2NP, 26,085 kg NaBH4 in kasneje 1,575 kg CuCL2 + 3 L DH2O, bi imeli v reaktorju že 95,66 L prostornine.

Ali je to namerno? Ali naj bi 100-litrski reaktor napolnili s 95,66 litra tekočine?
Ne vem, kako eksotermna bo reakcija, vendar skoraj ni prostora za širjenje reakcijske mase ali celo za kakšno napako.

Ali lahko vprašam za vir tega prispevka? Rad bi ga prebral in si ogledal prvotno objavljene komentarje.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Povedal sem vam že

Povedal sem približno prostornino topila. Morda se motim in boste morda potrebovali manj. Kot sem že dejal: "Ne morem vam odgovoriti z gotovostjo. To sintezo morate prilagoditi na kraju samem."

Pogovarjate se z virom tega prispevka.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Zanimivo, kaj menite, kako močno se bo penilo pri dodajanju NaBH4, bi bilo lahko primerljivo z običajnim načinom za redukcijo P2NP z NaBH4/CuCL2?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Hmm, potem mislim, da bi morala reakcija v zgoraj opisanih pogojih raje potekati v 200-litrskem reaktorju namesto v 100-litrskem, kaj menite vi?
 

lalosalamanca84

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
če moramo dati ( na 15 kg p2np ) NaBH4 26,085 kg ta obala približno 13.000 $ ...koliko obala 1 liter amfetamina proste baze 🤯 🤔 p2np 15 kg = približno 3000 $ 💸
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Ne drži :)

Cena za P2NP je lahko od 80 do 250EUR, odvisno od količine.
Tudi NaBH4 je mogoče v Evropi brez težav kupiti za 50-125EUR :)

. Strošek za liter proste baze je lahko med 250 in 500 EUR, če je pravilno izveden.
 

lalosalamanca84

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
da, razumem, da ne pričakujem strogo 10 kg... hočem samo, da je največje možno na 100 L reaktorja ( če je to 2 litra proste baze, je v redu, če je lahko 5-6 super), samo izračun za reaktor 100 L potrebujem 👍🏻
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Če ste vešči te sinteze, lahko uporabite povezavo, ki sem vam jo poslal, in jo pomnožite z 2,5. :) Pomeni, da bi namesto 1 kg uporabili 2,5 kg p2np, vse druge reagente pa bi skalili v enakem razmerju.

Če nimate ustreznega hlajenja, bi bilo priporočljivo naložiti največ 2 kg P2NP, saj se reakcija lahko razširi precej težko.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Iz 13,xxx litra proste baze amfetamina bo nastalo več kot 17 kg amfetamin sulfata (72 % baze, 28 % m/m kisline), ne manj kot 10 kg.
To bi bil 100-odstotni izkoristek, kar je nerealno. Toda pri 70-odstotnem izkoristku imate še vedno 12 kg sulfata in menim, da bi moralo biti 70 % dosegljivih.
 

lalosalamanca84

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Če je

Kje lahko najdem videoposnetek z razlagami po korakih, kako izdelati 10 L proste baze Amfetamin v steklenem reaktorju 100 L ... če mi lahko kdo pomaga... tnx 👍🏻
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Kolikor mi je znano, ni nobenega video učbenika o tem, z veseljem bi si ga ogledal
 
View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Videoposnetka nimam in če bi ga imel, bi ga seveda zagotovil brezplačno :). Mislim, da bi ga vsakdo na forumu, ki bi ga imel, delil tukaj, zato ta forum obstaja
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Če lahko plačate za videoposnetek, zakaj ne bi stopili v stik z vodstvom in jih podprli, da bi lahko posneli videoposnetek za vas in ves forum, vendar veste, da bi nakup vsega materiala veliko stal, zato jim plačajte, da bodo imeli vse gradivo in da vam bodo lahko pomagali
 

lalosalamanca84

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
prosim, pokažite mi, kako in kje pisati ... želim, vendar sem razmeroma nov in ne morem najti točno hwo mi lahko pomaga z tutorial ( recept) video... če lahko nekdo naredi ali že ima plačam in dal tukaj v pomoč vsem članom 💪🏻👍🏻
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni. Ne snemamo videoposnetkov na zahtevo.
 
Top