Kako je popkultura vplivala na vaše življenje

Madre

PR manager
Joined
Sep 6, 2022
Messages
58
Reaction score
130
Points
33

Hej, fantje. Tukaj želim spregovoriti o izjemnih televizijskih oddajah in filmih, ki so na vas osebno vplivali.
Trenutki, ki so vam pomagali doseči kakšen uspeh ali, nasprotno, vam pomagali izogniti se resnim težavam.




Tudi po dvajsetih letih sem si še posebej zapomnil zgodbo iz televizijske oddaje "The Wire", v kateri so policisti lahko prisluškovali telefonom uličnih preprodajalcev drog, zaradi česar so ti sčasoma prešli na pagerje. Takrat me je to tako navdušilo, da sva se s prijateljem odločila, da si tudi sama kupiva pagerje, ki pa jih ni bilo preprosto uporabljati. Mislim, da so naju okoliški ljudje gledali kot idiota. Zdaj se zavedam, da je uporaba pagerjev leta 2005 pritegnila veliko več pozornosti okolice, kot če bi uporabljali telefone za enkratno uporabo. Toda takrat smo mislili, da smo zelo pametni.
Dandanes se ljudje ne spomnijo pagerjev, večina pa zanje sploh še ni slišala. Shiiiiiit

Od takrat je minilo že veliko časa, vendar se še vedno spomnim, kako so policisti prisluškovali črncem,
in to znanje imam vedno v glavi.

GShYeINZvy
WxJ5RZagLt
HfFke02cu4





Zelo me je navdušila tudi zgodba iz filma Scarface, v katerem se je Tony Montana iz neustrašnega kriminalca prelevil v noro bolno barabo, glavni razlog pa je bil njegov lastni izdelek - kokain. Kokain iz njega ni naredil norca, temveč je le razkril in poudaril njegovo pravo naravo. Mnogi od nas imajo v sebi nekaj, česar ne bi smeli izpustiti, in v našem interesu je, da to držimo pod nadzorom. Kokain je Tonyja uničil in za vedno si ga bom zapomnil: Ne uporabljajte svojega izdelka, ker vas bo uničil od znotraj.
Dober diler nikoli ne uporablja svojega blaga.
QyrJzTpq6b


Se spomnite kakšne epizode, ki vam je dala resno misliti?

 

soprano82

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Ja, žica je bila ena mojih najljubših, všeč mi je, kako podrobno je opisala like z obeh strani zakona, ni veliko oddaj, za katere se spomnim, ki bi se spuščale v to raven razvoja likov in ne bi šlo le za splošen prikaz dobrega proti slabemu. Prikazuje obe strani, ki včasih delujeta plemenito, vendar počneta tudi grde stvari. Prav tako pokaže, da tudi nizki posli z drogami potrebujejo visoko raven organizacije in da jim ne uide sprejemanje nepremišljenih impulzivnih odločitev, ki ogrožajo celotno ekipo, kar je način, kako so na splošno prikazani ulični ne-mafijski tipi.

In tudi Scarface je odličen. Pravzaprav mi je bilo malo žal za Tonyja Montano. Zdi se, da se mu je vsaka dobra stvar, ki jo je poskušal narediti, razblinila v obraz. Kot na primer, da je dal mami denar, ona pa ga je zavrnila in mu ga vrgla v obraz. Elvira ga je izkoriščala samo za sladkarije v nosu in z njim govorila kot z umazanijo. Izdala sta ga njegov najboljši prijatelj in sestra, ki ju je le skušal zaščititi, na koncu pa ga je ustrelila. Izdajo ga skoraj vsi liki v filmu in ni hotel razstreliti avtomobila z ženo in otrokom, kar je bilo sicer plemenito, vendar je na koncu podpisal smrtno obsodbo!

Film podobnega gangsterskega sloga, ki bi ga priporočil, je "The Irishman", ki je izšel šele pred nekaj leti in v katerem igrajo De Niro, Pacino, Pesci in režiser filma "Goodfellas", ta pa temelji na resnični zgodbi Jimmyja Hoffa in se vrti okoli mafije. Če ga še niste videli. Vsekakor ga priporočam.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Zelo rada opazujem, kako potekajo podzemna podjetja, in njihove zaplete, zato mi je zelo všeč Trafficked With Mariana van Zeller
 
Top