Kako varno izdelati oljno kopel

evangelium

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
32
Reaction score
5
Points
8
Pozdravljeni, nameravam opraviti svojo prvo sintezo meta iz efedrina in želim uporabiti oljno kopel za segrevanje rm, vendar nisem prepričan, kako jo narediti varno ? Izogibajte se pljuvanju olja, uporabite čarovniško olje
 

evangelium

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
32
Reaction score
5
Points
8
Premislil sem si, da bom uporabil peščeno kopel ali je za boljše segrevanje boljši droben pesek ali majhni kristali ?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Raje uporabite majhne strelne kroglice iz svinca ali celo jekla v posodi iz nerjavnega jekla. Kljub ujetemu zraku dobite veliko boljši prenos toplote, kar je pomembno, saj ta "kopel" blaži tudi temperaturne skoke iz reakcije in ne prenaša toplote samo nanjo. Segrevajte počasi, saj je toplotna kapaciteta te (kot peščene kopeli) visoka, ni je tako lahko ohladiti, ko enkrat prekoračite temperature (razen odstranitve kopeli, postavitev na takšno dvigalo je vedno dobra).

Prav je, da ne uporabljate oljne kopeli, saj je z njo veliko nereda in je nevarna.
 

evangelium

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
32
Reaction score
5
Points
8
Hvala za vaš odgovor. Ali imate komercialno ime za dvigalo ? Ali pa imate kakšen nasvet za domačo uporabo, ki ga lahko uporabim za dvigalo?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
To je calle laboratorijsko dvigalo Mislim, iščem sliko ...
810mCF7BIP
 
Top