Kako reducirati fenilaceton z litijevim aluminijevim hidridom (LiAlH4)

Aleffine

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jan 14, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni,
na forumu sem videl, da je bil p2p reduciran z natrijevim borohidridom in Al/Hg, vendar ti dve snovi v moji državi nista na voljo, razen litijevega aluminijevega hidrida. Ali je postopek redukcije p2p z litijevim aluminijevim hidridom enak kot z natrijevim borohidridom?

Hvala,
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Logično bi bilo, da iz p2p in metilamina pridobimo imin v brezvodnem THF, nato pa to raztopino spustimo v mešanico litijevega aluminijevega hidrida v brezvodnem THF.
 

Aleffine

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jan 14, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Hvala
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Upoštevajte, da se pri tvorbi imina iz p2p in metilamina sprosti voda; voda mora biti vezana.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Zakaj praktično nihče ne govori o redukciji P2P v THF z amoniakom (NH3) in LiAlH4 za pridobitev amfetamina?
Poleg tega sem o tem presenetljivo našel le malo informacij, vendar se na prvi pogled zdi dovolj kratka in ne pretirano zahtevna, da si zasluži nekaj pozornosti. Ali pa mi pri analizi poleg vprašanja vode kaj manjka?
4 P2P +4 NH3+LiAlh4 → 4 Amfetamin + Al(OH)3 + LiOH
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Pri izstopu natrijevega borohidrida nastane velika količina umazanije. Predvidevam, da sekundarni amin lažje reagira s p2p, poleg tega pa še z redukcijsko reakcijo p2p. Ne vidim nobenih prednosti uporabe litijevega aluminijevega hidrida
 
Top