Question Potrebujem pomoč pri sintezi MDA iz helionalnega.

HIT MONKEY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 28, 2023
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
"Raztopino smo ohladili in jo ekstrahirali s ksilenom. Raztopino smo filtrirali in filtrat splaknili s ksilenom, obroke ksilena pa dodali skupaj. Ksilenu je bilo dodanih približno 100 ml koncentriranega HCL, ki smo ga stresli in ločili. Vodno raztopino smo ekstrahirali s ksilenom in ksilen ločili. Amin se je nato iz vodnega deleža sprostil z NaOH in se obdelal na običajen način, da se dobi MDA".
 

HIT MONKEY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 28, 2023
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
Da, deluje. Na koncu imam težave z ločevanjem soli od mda? Ne razumem iste stvari kot work up as usual? Ali mi lahko kdo razloži? Preizkusil sem tisto, kar imam, črno in takoj kadi.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
359
Points
63
@johanson @HIT MONKEY

nisem bil prepričan, kaj pomeni "working up in the usual way". vprašal sem chatgpt, zato to vzemite z rezervo, vendar sem dobil tole:

V kemiji je "obdelan na običajen način" izraz, ki se pogosto uporablja v sinteznih protokolih ali laboratorijskih postopkih, da bi nakazal, da je treba reakcijo ali proces zaključiti ali prekiniti v skladu s standardnimi ali običajnimi praksami. Pomeni, da bi morali nadaljnji koraki za izolacijo, čiščenje ali analizo reakcijskih produktov slediti uveljavljenim tehnikam ali metodam, ki se običajno uporabljajo za podobne reakcije ali spojine.

Posebni koraki, ki so vključeni v "pripravo" reakcije, se lahko razlikujejo glede na dejavnike, kot so narava reakcije, želeni produkt ter lastnosti izhodnih snovi in vmesnih produktov. Vendar pa lahko običajne tehnike, ki se uporabljajo v postopku obdelave, vključujejo:

1. dušenje ali nevtralizacija preostalih reagentov ali stranskih produktov reakcije.
2. Ekstrakcija želenega produkta ali reakcijske zmesi z ustreznim topilom.
3. Pranje ali čiščenje ekstrahiranega materiala, da se odstranijo nečistoče ali neželene spojine.
4. Sušenje ali koncentriranje prečiščenega produkta ali reakcijske zmesi.
5. Karakterizacija končnega produkta ali reakcijske zmesi z uporabo analitičnih tehnik, kot so spektroskopija, kromatografija ali mikroskopija.

Na splošno "obdelano na običajen način" služi kot okrajšava ali splošno navodilo, ki označuje, da je treba nadaljnje korake v postopku sinteze ali reakcije izvajati z uporabo standardnih laboratorijskih praks ali ustaljenih protokolov.

morda se vrnite nazaj in ponovno preberite sintezo? če je mogoče, pošljite celotno zadevo, to bi vam precej olajšalo delo ^^;
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
359
Points
63
moj wifi je posran in to je bilo objavljeno dvakrat. ali lahko kdo to izbriše?
 

johanson

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2024
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
lahko si predstavljamo, da to pomeni - v tem primeru sem mislil bolj specifično na -. - Kaj bi to bilo, saj "obdelano na običajen način" - ko pa je bilo vse, kar je bilo - hej - to je način! - in kaj je potem ta način? - it´s to work up the usual way, wtf
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
359
Points
63
@johanson np ^^; žal mi je, da nisem mogel biti bolj v pomoč

če bi @HIT MONKEY lahko delil celoten sintetizator, bi bilo to dope as fuck
 
Top