Identifikacija met enantomerov (razcepljena vinska kislina)

Gustavoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 22, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni, potrebujem pomoč pri identifikaciji enantomerov. Plavanje je potekalo z uporabo vinske kisline 87-69-4 v vodi. Na prvi fotografiji je izdelek, ki ga je dobil iz filtrirane vode, na drugi pa iz trdnega vinskega kamna. Vem, da bi moral biti v vodi izomer d, vendar se mi glede na strukturo kristalov zdi, da je bil v trdnem oborjenem tartratu. Kakšno je vaše mnenje?
Xm92hkdbi1
P8iTnjVxYF
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
OMDIzVJ2b9
Všeč mi je #2, ker je D. #1, to t res ni videti kot L. Toda tudi kristali tatarca so lahko videti nekoliko drugače kot kristali hidroklorida. Ali je tartrat in reprotonat odstranil oba ali nobenega od njiju ali samo drugo sliko? Slika kristalov tartrata za referenco
 

Gustavoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 22, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Obe sliki sta že hcl kristali. Za sprostitev iz tartrata je bil najprej uporabljen hidroksid, nato pa je sledila titracija HCl
 

Gustavoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 22, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Moj trdni zobni kamen je bil videti kot dolge tanke iglice. Ker smo oborjeno vinsko sol po segrevanju pred filtracijo pustili, da se počasi ohladi
 

Tovenaar

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 29, 2023
Messages
49
Reaction score
21
Points
8
2 je vaš d-meth,
1 je imel za veliko različnih oblik kristalov
 

Gustavoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 22, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni, podajam posodobitev. Hvala za vaša mnenja, vendar glede na ljudi, ki so ga preizkusili, pravijo, da je močnejši izdelek na fotografiji številka 1.
 

door

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Ali lahko pojasnite, kako ste to storili?
 
Top