Onesnaženost triptamina z imini pri dekarboksilaciji triptofana z uporabo acetona za ekstrakcijo

PunchPacket

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 25, 2022
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
V številnih postopkih amaterskih kemikov, ki sem jih prebral na spletu v zvezi z dekarboksilacijo triptofana, se aceton uporablja kot ekstrakcijsko topilo, včasih celo kot katalizator za samo dekarboksilacijo. Ketoni in aldehidi zlahka tvorijo imine s primarnimi amini, v našem kontekstu "n-izopropiliden-triptaminom", to onesnaženje pa se pospeši, če se izvede ekstrakcija s kislino/bazo, saj dodatek katere koli kisline katalizira reakcijo med aminom in iminom.

Domnevam, da se aceton uporablja zaradi tega, ker ga je enostavno dobiti, vendar je to enostaven način za omejevanje končnega izdelka. Kloroform in DCM se lahko uporabita, vendar nista preveč prijazna do zunajserijskih izdelkov, zagotovo pa obstajajo tudi lažja topila, vendar bi se moral o tem še malo pozanimati.

Ali bi lahko kdo pojasnil, kaj je nadomestek za topila in ali so ketoni, ki se uporabljajo med dekarboksilacijo/ekstrakcijo, problem za čistost želenega končnega izdelka?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Napišite celoten način, mi pa vam bomo poskušali pomagati
 

PunchPacket

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 25, 2022
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
Kar nekaj časa mi je vzelo, da sem popravil urejevalnik foruma. Spodnjo sliko sem naredil kot primer in povezal revijo, ki se nanaša na to, kar poskušam poudariti.

YMRnHreBPL



Ali bi uporabljeni ketoni z reakcijo in tvorbo teh iminskih stranskih produktov vplivali na rezultat končnega izdelka?

https://www.dea.gov/sites/default/files/pr/microgram-journals/2011/mj8-1_29-35.pdf
 
Last edited:

woohoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 21, 2022
Messages
56
Reaction score
22
Points
8
Če ste na poti do dmt z redukcijo, bi moral dati MIPT, vendar bo delež zelo nizek.
Očitno je, da vsak keton reagira na ta način tudi v majhnih količinah.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Menim, da je to mogoče le pri sobni temperaturi in dolgotrajnem mešanju izdelka z acetonom. Če mešanico v zamrzovalniku in po njem filtriramo skozi vakuum, so takšne nečistoče čim manjše.
 

Hailstorm

Don't buy from me
New Member
Joined
May 14, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
OP, samo nežno segrevajte triptofan v mikrovalovni pečici v karvonu in izvedite ekstrakcijo A/B. Na spletni strani DMT Nexus je na voljo podroben opis.
V vodni kislini poteka hidroliza aminov.
 
Top