Question Indol-3-ildetilglioksilamid reX

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 21, 2022
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
Pozdravljeni, upam, da to ni neumno vprašanje.
Ali je IPA primeren za rekristalizacijo indol-3-ildetilglikoksilamida?
Preveril sem temperaturo vrelišča in zdi se, da je primeren tudi za odstranjevanje odvečnega dietilamina.
Vnaprej se zahvaljujem za vašo pomoč.
 

Grandthumb123

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 23, 2022
Messages
36
Reaction score
37
Points
18
IPA (izopropilni alkohol) je lahko primeren za rekristalizacijo indol-3-yldiethylglyoxylamida, vendar je izbira topila odvisna od različnih dejavnikov, kot so topnost spojine, želena čistost in razpoložljivost topil.
Indol-3-ildetilglioksilamid je slabo topen v vodi, vendar topen v nekaterih organskih topilih, kot so aceton, kloroform in metanol. IPA je polarno aprotično topilo, ki lahko raztopi številne organske spojine, vključno z nekaterimi amidi, vendar se njegove topne lastnosti lahko razlikujejo glede na določeno spojino in njeno kristalno obliko.
Da bi ugotovili, ali je IPA primeren za rekristalizacijo, je priporočljivo izvesti test topnosti in preveriti čistost nastalih kristalov. Če se spojina zlahka raztopi v IPA in po ohladitvi tvori čiste, dobro oblikovane kristale, je IPA lahko primerno topilo za rekristalizacijo. Vendar so lahko druga topila učinkovitejša, odvisno od posebnih lastnosti spojine.
 
Top