informacije o negi nosu ?

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
O kronični uporabi v nosu ni nobenih informacij (na tem spletnem mestu).
Imam nekaj vprašanj:
Ali je nosna podpora za vsakodnevne uporabnike? ( razen izpiranja s slano vodo, zaradi česar imam še bolj suh nos)
Kakšna je povezava med nosom, sinusi in ušesnimi bobni? ( Včasih, ko si izpiham nos v papir, kot da bi mi eksplodiral bobnič in imam občutek, da sem "na letalu"), nekajkrat sem bil zaradi tega takoj razočaran ( moj doktor je rekel, da je to zaradi kristalov koordinacije, ki se nahajajo za ušesnimi bobni).
Pozdravi.
 

Chem-Safe

Chem-Safe - Energy Control
Joined
Feb 22, 2023
Messages
43
Reaction score
25
Points
18
Ta vrsta ukrepov bo pomagala zmanjšati ta tveganja:

  • Snov pred dajanjem dobro razpršite.
  • Ne uporabljajte vedno iste strani nosu, temveč izmenično uporabljate obe nosnici.
  • Uporabite čisto površino (izogibajte se na primer uporabi straniščne školjke).
  • Po zaužitju nosnice sperite s fiziološko raztopino (ali toplo vodo z malo soli).
  • Uporabite svojo čisto turulo za enkratno uporabo. Zadostuje listek ali čist kos papirja (ne bankovec).
    • Ta zadnji nasvet je še posebej pomemben, saj je bil v bankovcih in drugih materialih, ki se uporabljajo za inhaliranje, odkrit virus hepatitisa C (HCV). Ni jasnih dokazov, da se lahko prenaša z deljenjem robčkov, je pa jasno, da se nekateri patogeni prenašajo z nosnimi tekočinami (npr. virusi prehlada ali gripe), zato bi morala biti uporaba osebnega, neprenosljivega robčka osnovno higiensko pravilo.
Kar zadeva povezavo med nosom, sinusi in bobniči, obstaja med njimi povezava prek Evstahijeve cevi. Evstahijeva cev je ozka cev, ki povezuje srednje uho z zadnjim delom grla. Ta povezava pomaga uravnotežiti tlak v srednjem ušesu in omogoča pretok zraka v uho in iz njega.

Ko pihate v nos, še posebej grobo ali intenzivno, se lahko tlak v srednjem ušesu začasno spremeni.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Odlična priporočila zgoraj!

Dodal bi še nekaj podrobnosti. Za irigacijo , je najbolje uporabiti 0,9-odstotno fiziološko raztopino NaCl. Raztopinam s soljo pa se raje odpovejte - če je koncentracija napačna, lahko izsušite sluznico, česar zagotovo ne potrebujemo.

Če je mogoče, bo koristno tudi vlaženje zraka v hiši.

Če nenehno smrčimo, bo sluznica prej ali slej še vedno poškodovana. Zato si velja občasno vzeti odmor, med katerim lahko izvedete obnovitveni tečaj za nosno sluznico.

1. V vsako nosnico 2-krat na dan kapajte po 1-2 kapljici breskovega olja 7-14 dni, odvisno od stanja.
2. 2 uri po kapljicah iz povoja naredite tampone, jih namažite z mazilom Actovegin in jih za 30 minut vstavite v vsako nosnico. Prav tako 2-krat na dan 7-14 dni.
3. Vse zdravilne kapljice za nos na oljni osnovi z naravnimi sestavinami (borovi popki, meta, pelin, šentjanževka, kamilica itd.). Kapljajte 2-3-krat na dan 7-14 dni.

Očitno je, da je treba med potekom popolnoma prekiniti uporabo inrtanosala.
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
Nenehno smrčanje lahko prinese tudi druge poškodbe, vendar poškodbe nosu. Moj nasvet je, da se, kot to počnete vsak dan, poskušajte umakniti. Svojo drogo uporabljajte samo za enkratno uporabo. Vsaka droga ima svojo uporabo, in če to počnete ves čas, boste končali z odvisnostjo in usodnimi telesnimi poškodbami.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Pri namakanju se izogibajte vodi iz pipe, uporabljajte destilirano, da se izognete patogenim organizmom, ki so ob zaužitju na splošno varni, vendar povzročijo opustošenje, če jih vnesete v nosno votlino v bližini možganov.
 

Arbus

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 10, 2023
Messages
14
Reaction score
11
Points
3
v preteklosti sem uporabljal mazila za nos
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Katere vrste mazil ste uporabili in koliko so vam pomagala? In po katerih vrstah zdravil?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Nisem on, vendar sem uporabljal hlape kafre in 15-odstotni pripravek sečnine. kafra je čudežna za kronične bolnike s sinusitisom.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Potrudite se, da si priskrbite čiste izdelke in ali jih sami prečiščite. Ne smete povohati tistega 1/4 g fenacetina ali levamisola, kar ne more škoditi
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Najboljši nasvet je (kot vedno): poskusite z različnimi metodami. V tem primeru to pomeni različne načine uporabe. Ne poznam IV, vendar še vedno ostajajo 4 dobro dokumentirane vrste :)
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
V primerjavi s snidenjem nikomur ne bi priporočal prehoda na intravenozno aplikacijo. Tveganja v teh primerih so po svoji hitrosti nastopa nesorazmerna. Toda izmenično nosnicanje, zmanjšanje enkratnih odmerkov in pogostosti, skrb za sluznico - na to je vredno biti pozoren.
 
Top