Preverite interese: XMPP klepet v živo

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Pozdravljeni,

rad bi zagnal zasebni klepetalni strežnik XMPP, ki bi bil dostopen samo prek tor. To nam bo omogočilo varno klepetanje v realnem času.


Za slabo varovanje varnosti bi veljale prepovedi.

Dajte mi vedeti, kaj si mislite.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Ta zamisel mi je tako všeč kot tudi ne.
Kako bi prepoznali slabo opsec?
Strežniki za klepet morajo imeti shranjene kopije sporočil, za razliko od odjemalcev za klepet od točke do točke.
Večina uporabnikov forumov DN itd. je navajena na asinhrono komuniciranje.
Super bi bilo, če bi lahko delili enkratno povezavo za klepet, da bi olajšali aktiven pogovor, po koncu pa bi se za njim izgubile vse sledi.
Še bolj kul bi bilo, če bi bilo vgrajeno šifriranje - nič nešifriranih sporočil...

Ali ne bi bilo lažje postaviti mastodontov strežnik?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Slaba opsec pomeni, da ljudje govorijo stvari, kot je, kje v okolici živijo, ali kar koli, kar jih bo potencialno obsodilo


Sprašujem, ker nekateri prodajalci najvišje ravni v okolici radi uporabljajo xmpp za komunikacijo, imen ne bom omenjal. Zdi se, da je XMPP izbrana metoda klepeta. Lastnik strežnika sem jaz, morda bi bil primeren samo za povabilo / napotitev.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Lahko bi bil primeren le za referenco. Na ta način se bo z enega člana na drugega prenesla stopnja zaupanja o vas. Sam se ne bi pridružil strežniku, v katerega ne bi imel nobenega zaupanja, in ne bi opravljal pogovorov, ki bi me lahko zaprli, če ne bi bilo zaupanja vredne osebe, ki bi mi povedala, da je to varno.

Če sem pošten, nisem opravil popolnega varnostnega pregleda XMPP, zato niti ne vem, kako dostopni so podvigi in luknje.

Velik zalogaj je vedno - kako lahko ljudje komunicirajo na načine, do katerih je enostavno priti z gorilnikov, pri čemer ni treba biti pozoren, ko gorilnik prevzame LE.
 
Top