Zanimiv način pošiljanja izdelka

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
Pozdravljeni

Naredil sem nekaj poskusov. Uporabil sem 2CB (2cb Hbr v prahu).

Del 1 poskusa

1. 2CB Hbr (2,7 g) je bil zmlet na drobno v kavnem mlinčku
2. 2,7 g 2CB Hbr sem raztopil v 100 ml tople vode (približno 40-50 °C).
3. S približno 8-centimetrskim paintbruschom smo na akvarelni papir A4 360 g/m2 nanesli rahlo rjavo vodo.
4. Postopek je trajal nekaj časa. Na papir sem nanesel vodo, počakal nekaj minut, da se posuši, in nanesel naslednjo plast. Naj rečem, da je trajalo približno 30 minut.
5. Naslednji dan je bil papir pripravljen za uporabo. Bil je suh in čutil sem, da je malo bolj rjav in ni več tako prožen kot prej.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Drugi del poskusa

1. Papir je bil zmlet na majhno frakcijo v mlinčku za kavo
2. Papir je bil vstavljen v 500-mililitrski stekleni kemični filter
3. V filter smo dali 100 ml tople vode. Zbrana je bila čista voda.
4. V filter je bilo še enkrat položenih dodatnih 100 mg in voda je bila še enkrat zbrana.
5. Prepričan sem, da je bilo v notranjosti papirja več ali da je morda uporabljeno topilo lahko boljše - če lahko predlagate karkoli, prosim, storite to.
6. Zbranih 200 ml vode je bilo postavljenih v stekleno ploščato posodo. Pustila sem jo 3-4 dni.
7. Ko je vsa voda izhlapela, sem lahko zbral 2,1 g lepih rumenih rjavih kristalov (čisti 2cb hbr).
8. Kristali so videti lepo, preizkusil sem jih, delujejo dobro, in to je bilo preizkušeno - je 2CB.

Sute sem, da se ta metoda lahko popravi, morda je narejena boljša solvenda.

Prepričan sem tudi, da če bom papir obdržal in ga še enkrat zmlel ter ponovil ekstrakcijo z vodo, bo več 2CB Hbr.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
To je zanimivo prizadevanje, vendar zakaj bi se tega lotili? Gre za veliko dela za zelo majhen tovor, ki bi ga bilo veliko lažje preprosto skriti v vrečke mylar?
 

Cool5678

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 21, 2023
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
vaš paket ne bo šel skozi carino
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Da, bo. Pri teh količinah je to zabaven, vendar nesmiseln poskus. Če bi lahko dosegli veliko večji izkoristek (za rekonstitucijo snovi skrbijo le prodajalci/distributerji), bi bilo lahko koristno, vendar bodo pri 2 g na kosu papirja z znatnimi izgubami morebitne carinske izgube v miarju daleč presegle zajamčene izgube v proizvodnji pri tej metodi.
 

Cool5678

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 21, 2023
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
To je zelo zanimivo. Želim vam ponuditi, da posnamete videoposnetek o tem, kako to počnete, in izdelek pustite 3-5 dni. Izdelek pustite 14 dni, ne da bi preverjali kakovost in količino izdelka. imate zelo zanimiv in uporaben poskus.
 
Last edited by a moderator:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
To je beta testiranje. Če želite t1So resno raziskati nov postopek, je začetek pametno začeti, saj če preizkusite postopek z 10 novimi idejami, je na voljo 10 spremenljivk, ki jih lahko izboljšate. 1 spremenljivka naenkrat. Ne dovolite, da vas ti fantje odvrnejo od tega.
1B. (Za vaš poskus) Ko kemiki izvajajo sn ekstrakcijo, jo izvedejo vsaj trikrat, do desetkrat. Za to obstaja razlog. Ekstrahirajte in hranite vsako posebej, da analizirate točko zmanjševanja donosa.
2B. Prilagajanje pH vode snovi izboljša učinkovitost ekstrakcije. To je lahko 1/4 ts bikarbone ali 2 ml limoninega soka, ki lahko izboljša vaš postopek.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Seveda imate prav.

Ko prenehamo postavljati vprašanja in biti radovedni, prenehamo inovirati.

Samo zato, ker ne vidim komercialno praktične uporabe, še ne pomeni, da za metodo ni upravičene uporabe ali da lahko metoda odkrije več nečesa, o čemer se doslej ni razmišljalo.

Bodite pošteni @Frit Buchner
 
Top