ali soda bikarbona uničuje mojo prostostno bazo?

studentt

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 29, 2022
Messages
17
Reaction score
8
Points
3
svojo prostostno bazo sperem z 10-odstotno raztopino sode bikarbone (1 l vode/100 g sode bikarbone). enaka količina kot prostostna baza. ali lahko uniči mojo prostostno bazo? ali je preveč sode bikarbone. ker ko jo spravim na ph, ne pade nobena sol.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Povejte nam to, kaj pričakujete od prevoda? Natrijev bikarbonat lahko deluje kot kislina ali baza, odvisno od situacije. Če že imate bazični kokain in ga nameravate uskladiti s soljo, ne vidim prednosti alkalne raztopine. Vendar ne poznam vsega
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Zdi se mi, da svoj bazični kokain pretvarjate v kokainsko ogljikovo kislino, kar vam bo preprečilo, da bi iz njega naredili sol HCl, če je to tisto, kar poskušate storiti ( narediti kokain HCl), ja, soda bikarbona ga zajebava. Natrijev bikarbonat disociira na Na+ in Hco2-. HCo2- se priključi na H+ vaše kokainske Lewisove kisline in ga zasede, tako da Cl- ne more
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
SHHIIITT. Nisem se zavedal, da je to v metakategorijah. Komentarjev ne morete izbrisati, zato bom tu večno sedel in izgledal kot kreten. Odgovor je verjetno še vedno pritrdilen.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
V nekaterih virih sem prebral, da se lahko natrijev karbonat doda raztopini vode + freebase v primeru čiščenja meth in mdma freebase z etrom ali DCM. Natrijev karbonat zmanjša topnost vode in pomaga pri ločevanju proste baze.
Vendar sem v kemiji popolnoma ničen, čeprav sem dober inženir, se bolje, da dobim potrditev od nekoga bolj izkušenega.
 
Top