Ali je nitrometan uporaben za druge fenetilaminske spojine, ki niso meskalin?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Pravkar sem naročil nitrometan in mislil, da bom naredil nekaj substituiranih fenetilaminov, vendar se zdi, da je edina sinteza, ki jo lahko naredim z njim in ki bi jo resnično želel, ta, da bi naredil meskalin itd... kakšne ideje ali kaj, kar mi manjka, upal sem, da bom lahko samo kupil 2,5-dmo benzaldehid, vendar bi potem potreboval nitroetan ali obstaja način za izdelavo 2c spojin z uporabo nitrometana?
Hvala.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Oh, imam tudi benzen. Samo navaden benzen, prepričan sem, da bi lahko naredil P2NP, ampak spet ne želim nekaj, kar me ne bi spravljalo ob živce.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
NitroEthane - za alfa-metilne spojine (amph, tma, dom itd.)
nitroMethane - za fenetilaminske spojine (brez alfa metila) - serija 2c-x, mesc itd.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
To je neskončno bolj smiselno - čeprav sem to že nekako zbral, ko sem toliko gledal literaturo, ALE nisem zares razumel, ZAKAJ. Zato hvala za to!
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Da! Nitrometan bo zelo priročen pri izdelavi različnih spojin. 2c-b na primer. Priskrbite si tudi nekaj etilenediamina. Daleč najboljši katalizator pri izdelavi nitrostirenov.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Ah zanimivo. Okej, prepričan sem, da bom lahko kje našel kaj od tega!
Poleg tega sem se odločil za psihedelični prekurzor 3,4,5, ki ga vsi poznamo - glavni razlog. Cena!!! Toda do tja moram priti z uporabo benzaldehida, ki ga že imam, zato bom potreboval tako nitroetan kot nitrometan. Slednjega bom dobil iz goriva za RC avtomobile.
Na eBayu sem videl tudi izdelek iz Italije, ki je bil čisti nitroetan, imenovan Nipron...
 
Top