Ali obstaja razlog, da se za amfetamine raje uporabljajo sulfatne soli

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Vem, da koncentrirana žveplova kislina v sebi nima vode, zato je to idealno pri izdelavi soli, vendar ali je to glavni razlog, da se v večini učbenikov kot najprimernejša izbira pojavljajo sulfatne soli?

Končno mi je uspelo dobiti amfetamin freebase in zdaj je vprašanje, plin ali aceton / žveplova kislina pot... veš?

Kako je s tem?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Amfetamin sulfat ni higroskopičen, kar je glavni razlog. Izdelan je tudi amfetamin monofosfat, ki je pri delovanju mehkejši. Mešanje acetona z žveplovo kislino je zelo slaba zamisel - nastale bodo dodatne nečistoče, uporabite mešanico alkohola in žveplove kisline. Fosforno kislino lahko kombiniramo z acetonom.
Klorovodik se bo zelo hitro spremenil v lužo vode, zelo močno črpa vodo iz zraka.
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Ja, povejte mi to, ko bom naredil točno to, tudi jaz bi moral vedeti tbh.

Preden sem karkoli naredil, sem 20 minut sedel in razmišljal, kaj lahko uporabim kot topilo za žveplovo kislino, s katero ne bo reagirala... ne vem, zakaj nisem pomislil na alkohol... mislim, da sem se samo spomnil njegove dehidracijske moči in domneval, da bo reagiral z alkoholi..... eter ni deloval, ni bil topen v heksanih/heptanih (za nazaj - duh). dodal sem ga acetonu in nič ni takoj reagiralo, vendar sem to napako naredil že prej, vendar tokrat na začetku nisem videl nobenega belega sranja, zato sem rekel, da jebi to.....

Hitro je postalo zajebano.......

Torej praviš, da uporabiš žveplov dioksid v izopropilalkoholu in ga vmešaš vanj? ker je to popolnoma nesmiselno.
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Aceton sem zmešal z žveplovo kislino
V njem ni nečistoč, je odličen izdelek
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Žveplova kislina je katalizator za polikondenzacijo in poznejšo polimerizacijo acetona. Večja kot je koncentracija kisline, hitrejša je reakcija.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Dodaj več
Ko tri molekule acetona kondenzirajo pod vplivom koncentrirane žveplove ali klorovodikove kisline, nastane simetrični trimetilbenzen (mesitilen)
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Ne, ima prav, to je ta bela vrsta žilavega sranja. ne zdi se, da se raztaplja v vodi. Če dovolj dolgo pustiš žveplo v acetonu v visokih koncentracijah, postane tudi rdeče.... vsaj pri meni se je tako zgodilo...
 
View previous replies…

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Ko sem amfetamin posušil na soncu, je postal oranžen ali skoraj rdeč


Zato sem o tem povedal gospodu G. Pattonu in ta mi je povedal, da če je izpostavljen ultravijoličnim žarkom ali kisiku, ti reagirajo in pokvarijo izdelek, zato jih med sušenjem izdelka hranite stran od svetlobe in zraka.
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Prav tako ne puščajte acetona z žveplovo kislino dlje časa
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Vaše nečistoče so najverjetneje v fazi rekuperacije in ne iz kisline z acetonom
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Ko sem se enkrat zmotil pri uporabi žveplove kisline v acetonu in dobil smrdeči rumeni prah, ki ga je zelo težko sprati, pri podobnih sintezah ni bilo težav, ko sem uporabil kislino v alkoholu.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Moj je pred približno 10 leti postal rdeč, vendar se zdi, da to ni imelo nobenega vpliva na njegovo obnašanje ali uporabnost
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Dolgo sem poskušal dobiti mešanico acetona in žveplove kisline za soljenje in edini način za preprečevanje nastanka mesilatov (rdeče barve in groznega vonja) je bil, da sem uporabil zamrzovalnik hladnega acetona in kisline, vendar je tudi ob največji previdnosti po določenem času (nekaj ur) postal rdeč. Moje izkušnje potrjujejo besede w2x3f5, da je mešanica žveplove kisline in IPA veliko boljša za soljenje.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Prebral sem, da je A-fosfat zaradi nižjega vrelišča pogostejši v ZDA, zato ga lahko kadite. Vendar je težava v tem, da ga morate skladiščiti v suhem stanju.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Pri fosfatu obstaja težava, če se monofosfat po prejemu dobro posuši, ostali fosfati pa so smrkci, ki jih ni mogoče posušiti
 
View previous replies…

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
So približno enake konsistence kot sama 85-odstotna fosforjeva kislina, le da so ... lepljive?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Glede na količino fosforne kisline boste dobili sol različne sestave. Standardno se prosta baza razredči z acetonom in po kapljicah doda fosforjeva kislina do ph 6, konsistenca praška v acetonu mora biti trdna, ne kot smrkelj. da, 85-odstotna fosforjeva kislina je dobra za izdelavo soli, če ste vprašali o tem
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Ne. zakaj sušenje amfetamin fosfata v IPA je ostal "sirup", najprej sem mislil, da je to fosforna kislina, ker ima enako konsistenco, vendar ni kisla. Zdaj razmišljam, da bi lahko šlo za druge soli
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Tudi jaz sem nekajkrat dobil ta sirup.... nimam pojma, kaj to je, in tudi jaz sem ga dobil z žveplovo kislino. običajno se to zgodi, ko ga uporabim preveč in pade pod ph 6, vendar ne vem, morda je to naključje... Večkrat mi ni uspelo, kot mi je uspelo, vendar mi je uspelo, našel sem metodo, ki mi odlično ustreza, zato se je samo držim...
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Soli nisem dobil v alkoholu, fosfat sem naredil samo v acetonu, v njem dobro kristalizira.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Amfetamin monofosfat je treba pripraviti s titracijo v vodi, želeni ph je 5 do 6. Monofosfata ni mogoče pripraviti v alkoholu, saj ko bazi v alkoholu dodamo fosforno kislino 75 ali 85 % ni pomembno, tako kot je ali v alkoholu, pride do točke, ko se ves amfetamin kar naenkrat spremeni v žvečilni mehurček in ne sprejema več kisline. Tako imate mešanico polifosfatov. To maso iz žvečilke ni težko posušiti in se brez težav posuši, lahko jo zaužijemo in ni slaba, ne pa tudi monofosfatov.
Monofosfat, ki ga lahko naredite tako, da bazi v nepolarnem topilu dodate vodo in nato razredčeno fosforno kislino ter nato iz obeh zmešate sveto sranje, ima to prednost, da je veliko bolj topen v vodi kot polifosfat in tudi bolj kot sulfat. Ta večja topnost pomeni boljšo biološko razpoložljivost in ima nekoliko hitrejši začetek delovanja kot druge soli. Le karbonatna sol naj bi jo premagala, vendar je nikoli nisem poskušal pripraviti.

Ko naredite monofosfat v vodi, se zgodi nekaj, kar vas bo najprej zmotilo: Ko boste dodali fosforno kislino, boste najprej opazili, da iz raztopine pada sol, kar vas bo razveselilo. Ko pa dodate še več kisline, se naenkrat vsa sol razblini! - spet izginila! Za razliko od žveplove kisline, kjer je to slabo, je pri fosforni kislini točno to, kar si želite, saj želite tisto z najboljšo topnostjo v vodi. To dobite pri ph 5 do 6 in po ločitvi in izhlapevanju vode.

Rdeče obarvanje, ki se pojavi ob dodajanju prevelike količine kisline, ni posledica kisline ali amfetamina, temveč nečistoč, predvsem P2P in rahlo bazičnih nečistoč, ki so prišle v procesu. P2P gre lepo skozi parno destilacijo in postopke A/B, saj je amfoteren v prisotnosti baz in kislin, posebej z bazami, recimo, da postane nenadoma vodotopen v veliko večjem obsegu.
Zares čista amfetaminska baza ne spremeni barve ne glede na to, koliko kisline dodate. Z nobenim od protokolov po reakciji, ki sem jih videl tukaj, se ne proizvaja resnično čista amfetaminska baza, zato branje o problemu spremembe barve (iz rožnate v rdečo) sploh ni presenečenje.
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Aceton deluje veliko bolje, iz njega se izcimi dobra trdna sol, brez smrka. Osebno sem to preveril leta 2005)))
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Kar zadeva p2p in barvanje, bom podprl. to je res. Nečistoče p2p in njegovih derivatov dajejo barvo zaradi stranskih produktov, to velja tudi za sinteze p2np in p2p, amin po frakcijski destilaciji v visokem vakuumu se pri uporabi presežka kisline ne obarva, čista baza amina je popolnoma brezbarvna in prozorna.
 
Top