JWH-018 brez natrijevega hidrida

orgasmatron

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 2, 2022
Messages
25
Reaction score
14
Points
3
Naletel sem na to reakcijo in se odločil odpreti razpravo

Tukaj je primer alkilacije do JWH-018, 1-pentil-3-(1-naftoil)indol, MW 341,4

V 250ml RBF s tremi vrati, opremljen s termometrom, kondenzatorjem in mešalnikom, se doda 3-(1-naftoil)indol (3g, 11mmol), ki mu sledi 50ml suhega DMF. Kalijev hidroksid (1,5 g, 27,5 mmol 1,5 eq.) je bil dodan v enem odmerku, nato pa je bila naprava prečiščena z butanom. Bučko smo na vodni kopeli med mešanjem 20 minut segrevali na 60-70 stopinj C. Dobimo zeleno raztopino s ppt. Po tem času smo v enem odmerku s stekleno brizgo dodali 1-bromopentan (4,3 g, 28,6 mmol). Barva se takoj spremeni v rdečo in erlenmajerica se 3 ure segreva pri notranji temperaturi 60-65 C. KBr se v prvih nekaj minutah po dodatku alkilhalogenida razprši. Nato se ohladi na RT in razredči s 150 ml H2O ter ekstrahira z DCM 3x 40 ml. Organske snovi se trikrat sperejo z vodo, nato se topilo izpari. Po vonju opazimo presežek bromopentana, zato ga odstranimo v vakuumu na vroči vodni kopeli. Dobimo 3 g jantarnega olja (8,8 mmol, 80 % izkoristek) Jantarno olje, ki ostane, je proizvod. Težko je doseči njegovo kristalizacijo. Šele po enem mesecu v hladilniku so se začeli tvoriti kristali. S prekritjem z majhno količino IPA so se očistili in povzročili kristalizacijo vsega olja. Ko imate kristal iz semena, lahko olje po alkilaciji neposredno kristalizirate, vendar nisem imel sreče, da bi se kristaliziralo takoj po kristalizaciji brez semena ali z etanolom. Dobljeni material se popolnoma stopi pri 61 C, lit Mp je 60-62 C.

. Proizvod je zajebantsko aktiven in se dobi kot bež do rumeni rahlo gumijasti kristali. Najbolje bi bilo, če bi olje naravnost kromotografirali, vendar tega ne zmorejo vsi. :p

Huffman JW, Mabon R, Wu MJ, Lu J, Hart R, Hurst DP, Reggio PH, Wiley JL, Martin BR.
"3-Indolyl-1-naphthylmethanes: new cannabimimetic indoles provide evidence for aromatic stacking interactions with the CB(1) cannabinoid receptor".
Bioorg Med Chem. 2003 Feb 22;11(4):539-49.


Pojavi se toliko vprašanj, da moram pregledati zapiske, da jih vse vključim. Upam, da bodo ta vprašanja prišla na vrsto, ko bo razprava napredovala. Eno od njih sem nedavno objavil v temi JWH-018, in sicer, kakšna je varna(optimalna) temperatura za izhlapevanje preostale vode, topila in bromopentana? Drugod in v literaturi sem prebral, da se namesto tega uporablja DMSO, in poskusil sem z obema, vendar kristalizacija ni bila uspešna, zato ne morem določiti, kateri je najboljši, in ne morem si zamisliti nobenega načina, da bi to določil, razen da bi izvedel operacijo cavia sapiens, zato je nedostopen, nezanesljiv in smo pri resni znanosti, vendar se govori, da je DMF boljši zaradi razloga. In če smo pošteni, nisem bil jaz tisti, ki je slišal to govorico. Nekdo, ki ga poznam, je to storil.
Torej ta reakcija navaja, da se uporablja suh DMF. Ali to vpliva na izkoristek? Ali je treba posušiti tudi KOH? Ali se lahko uspešno uporabi K2CO3?
Alkilacije, ki jih je opisal Billy Dampier (trenutni junak, rešitelj in navdih 👏👏 Hvala, Billy!) uporabljajo NaH kot redukcijsko sredstvo, kot je splošno znano v literaturi, in vsekakor zahtevajo popolnoma suhe pogoje, razen če je namen uničiti dokaze z nedokumentiranimi, vendar splošno znanimi oksidacijskimi postopki, vendar so prodajalci predhodnikov adb in 5cl =>odgovorili<= (ne spomnim se, kdo je vprašal, potreben je citat), da DMF ni nujno treba sušiti za zadevno reakcijo, in to so ustrezne alkilacije, torej se prodajalci motijo ali je suho okolje nepotrebno samo v tem primeru? Ali bi, čeprav je nepotrebno, izboljšalo izkoristke sušenje DMF ali še bolj kritično DMSO? (Vem, da utripam z neznanjem, vendar nisem povsem sam)
Z veseljem bom raziskal ta vprašanja in delil rezultate, takoj ko bom našel način za natančno določanje izkoristkov.
(Jim zna plavati? Vem, da je neuporabno, ampak plavanje je čudno. Kdo bi si mislil, da je iz stare šole?)
Še zadnje vprašanje. Če bi izdelali AM-2201, bi očitno lahko nadomestili 1-bromopentan s 5-fluoro-1-bromo-pentilom. Ali to drži? Ali obstaja način za izračun pričakovanega izkoristka pred testiranjem? In če da, zakaj se pri trenutno razkriti metodi uporablja 5-bromopentilacetat, kar pomeni dodatne korake in dodatne stroške in zaplete?

Upam, da bomo kaj dosegli.
Mislim na vse vas in plavanje hhhh
na zdravje
 

orgasmatron

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 2, 2022
Messages
25
Reaction score
14
Points
3
OPOMBA1 :S pojmom 5-fluoro-1-bromo-pentil označujem CAS 407-97-6, IUPAC 1-bromo-5-fluoropentan
 
Top